Uncategorized

A co w Warszawie


29 listopada 2012
nr 134/2012
Chanuka 5773
W tym roku spotykamy się w sobotę 8 grudnia o godzinie 16.30 na Placu Grzybowskim, gdzie wspólnie z przedstawicielami władz miasta uroczyście zapalimy pierwszą świecę chanukową! Posłuchamy występu chóru Shir Aviv i skosztujemy tradycyjnych chanukowych pączków.Będą oczywiście życzenia i wspólna radość!Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

Chanuka w Ec Chaim
Centrum Społeczności Postępowej GWŻ zaprasza na uroczystą kolację chanukową.W programie zapalenie świec, pyszne menu wegetariańskie i rybne, gry i zabawy świąteczne.Hotel Polonia, Al. Jerozolimskie 45, niedziela 9.12.2012, g. 17.00Zapisy i informacje: zapisy@jewish.org.pl do dnia 30.11.2012Członkowie GWŻ i osoby związane z Ec-Chaim: 70 zł, dzieci 0-6 lat: 0 zł, dzieci i młodzież 7-18 lat: 40 zł, goście spoza społeczności: 100 zł.

Uwaga! Zapisy trwają do 30 listopada (piątek).

Koncert “Lunas Olvidadas Chanuka 2012. Sefardyjskie Impresje”
Zapraszamy na koncert Lunas Olvidadas – Chanuka 2012. Sefardyjskei Impresje”, który odbędzie się w Synagodze im. Nożyków 9 grudnia o godz. 20.00.Zamiast biletów wstępu będą rozprowadzane cegiełki w cenie 20 zł. Wszystkie środki pochodzące z cegiełek będą przekazane na stypendia dla studentów 43. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach. Cegiełkę będzie można nabyć w Synagodze w dniu koncertu od godz. 18.00. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Jazz Jamboree 2012.ZapraszamyCzytaj dalej
Konkurs na projekt mezuzy

Muzeum Historii Żydów Polskich razem ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) zaprasza do udziału w konkursie na projekt mezuzy.

Zwycięski projekt przedmiotu będzie zrealizowany i umieszczony przy wejściu głównym Muzeum, na zewnętrznej powierzchni stalowego profilu szklenia. Konkurs ma charakter międzynarodowy, adresowany jest do indywidualnych projektantów oraz firm projektowych. Uczestnicy konkursu mają przesłać swój projekt w formie elektronicznej, zgodny z założeniami briefu konkursu.

Czytaj dalej

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.