Uncategorized

Izrael patrzy realniej

Przetlumaczyla i przyslala Olga Degani

reunion 69 .1

Realne spojrzenie jest tajemnicą przetrwania narodu żydowskiego w ciągu 4000 lat wojen, wyniszczania, banicji, dyskryminacji i gnębienia. Uaktualnianie widzenia rzeczywistości i uleczenie się z mrzonek serca – są koniecznymi warunkami do przetrwania […]

[…] państwa żydowskiego w rzeczywistosci środkowego wschodu

Wyniki badań opinii publicznej zrobionych przez think-tank  (maagar-mochot.co.il ) i opublikowanych 12 czerwca w dzienniku „Israel Hayom”, wykazują porzucenie przez izraelską publiczność euforii Oslo i wyciągnięcie wniosków z żywiołowego wybuchu „ulicy arabskiej”

Terror palestyński nasilił  się po porozumieniach w Oslo  : około 450 zamordowanych w okresie 19 lat poprzedzających Oslo wobec 2 tys. zamordowanych w 19 lat po Oslo.

Wychowywanie do nienawiści i podżeganie w meczetach i mediach były zabronione pod władzą izraelską w Judei i Samarii, natomiast wychowanie do nienawiści i podżeganie – produkujące terrorystów i będące autentycznym wyrazem wizji Władzy Palestyńskiej – podniosło się do niebywałego poziomu od czasu powstania Palestyńskich Władz Narodowych.

Dziewiętnaście lat istnienia Autonomii Palestyńskiej charakteryzuje się wychowywaniem do nienawiści, szczuciem, terrorem, korupcją, gnębieniem i nieprzestrzeganiem praw obywateli palestyńskich, utożsamianiem się z architerrorystami takimi jak Osama ibn  Ladin i Saddam Hussajn i sympatią do przeciwników i wrogów demokracji europejskiej takich jak Rosja, Chiny, Korea Północna i Iran.

Wzburzenie arabskiej ulicy ujawniło zabójczą paralelność endemicznych „traktatów pokojowych” zawieranych na Środkowym  Wschodzie. „Ulica arabska”, pomiędzy północną Afryką aż do Zatoki Perskiej, wykazuje cechy charakterystyczne arabskiego wschodu, poczynając od siódmego wieku – i ich niszczące konsekwencje wobec „ugód pokojowych”: brutalność arabska pomiędzy sobą, wiarołomstwo, chwiejność, brutalny rozłam religijny-klanowy-ideologiczny-geograficzny-etniczny, łamanie umów, skrajna nietolerancja i okrutna tyrania.

Społeczeństwo izraelskie, olśnione w 1993 roku marzeniami serca o nowym Środkowym Wschodzie, uświadamia sobie stopniowo rzeczywistość roku 2012: czy logiczne jest zakładanie, że Arabowie nadadzą „heretyckiemu” państwu żydowskiemu to, czego nie przyznają jedno drugiemu przez 1400 ostatnich lat – rzeczywisty pokoj, poszanowanie umów, granic i praw człowieka?!

1. 73% (wobec 64% przed rokiem) sądzi, że „koncepcja dwóch państw” nie rozwiąże konfliktu palestyńskiego,

2. 64% mieszkańców w granicach „zielonej linii” (sprzed 1967 roku) popiera kontynuację budownictwa osiedli w Judei i Samarii. Tylko 15% (wobec 20% w zeszłym roku) popiera zamrożenie budownictwa,

3. tylko 45% popiera wycofanie się, całkowite, lub częściowe z Judei i Samarii (tzw. Zachodniego Brzegu – przyp. FŻP),

4. tylko 5% popiera jednostronne wycofanie się,

5. 46% (wobec 38% w zeszłym roku) sprzeciwia się jakimkolwiek wysiedleniom z osiedli,

Realne spojrzenie jest tajemnicą przetrwania narodu żydowskiego w ciągu 4000 lat wojen, wyniszczenia, wygnania, dyskryminacji i gnębienia. Uaktualnianie widzenia rzeczywistości i wyleczenie się z mrzonek serca są koniecznymi warunkami do przetrwania państwa żydowskiego w rzeczywistości Bliskiego Wschodu.

16.6.2012

ettinger

Yoram Ettinger – ekspert ds. stosunków amerykańsko-izraelskich, konfliktu arabsko-izraelskiego i spraw Bliskiego Wschodu

tłumaczyła z hebrajskiego Olga Degani

http://bit.ly/MxKW5V

http://bit.ly/LVEuSn

http://fzp.net.pl/spoleczenstwo/izrael-patrzy-realniej

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.