Ciekawe artykuly

Aktulne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

NATO zaprasza Izrael

NATO zaprosiło Izrael do otwarcia swego biura w siedzibie organizacji w Brukseli. Premier Benjamin Netanjahu poinformował, że biuro zostanie wkrótce otwarte.

„Pracowaliśmy nad tym przez kilka lat” – powiedział Netanjahu podczas posiedzenia rządu. „Izrael przyjmie to zaproszenie, a biuro zostanie wkrótce otwarte. Myślę, że jest to również ważna oznaka pozycji Izraela w świecie. Wiele krajów pragnie z nami współpracować w zakresie walki z terroryzmem, naszej wiedzy technologicznej oraz służb wywiadowczych”.

*****

Min. sprawiedliwości Izraela: Żydzi codziennie mówią „Nigdy więcej”

Żydzi pamiętają, codziennie mówią „Nigdy więcej”. W rzeczywistości miliony niemieckich kobiet i mężczyzn powinno być sądzonych podczas procesu norymberskiego – mówiła w środę w Krakowie izraelska minister sprawiedliwości Ayelet Shaked.

Cały tekst:KLIKNIJ TUTAJ

*****

Sigmund Freud – 160 rocznica urodzin

Sigmund Freud urodził się 6 maja 1856 roku w Priborze na terenie dzisiejszych Czech.

Mija 160 rocznica urodzin twórcy psychoanalizy.

wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*****
Pro publico Bono. Rockman broni polskiej demokracji

Walczył z terrorystami IRA, głodem i AIDS. Doprowadził do częściowej likwidacji długów Afryki. Dwa razy był kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla. Dziś lider U2 mówi: „Kocham 'Solidarność’, nacjonalistów – nie”. I wie, co mówi.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

 Partyzanci walczyli o Polskę. Ale niektórzy zabijali dla zysku
Losy partyzantów z Gorców są splątane bardziej, niż się wielu wydaje. „Łazik” – dowódca mojego ojca z AK – dostał rozkaz wykonania na „Ogniu” wyroku śmierci. „Ogień” z kolei kazał zabić „Łazika” za zamordowanie kupców. A podczas wykonywania egzekucji na „Łaziku”, „Ogniowcy” rozstrzelali grupę Żydów ocalałych z Holokaustu – opowiada Jerzy Wójcik, autor książki „Oddział”.
******
Europejscy muzealnicy przyznali muzeum Polin nagrodę European Museum Academy.

„Muzeum Polin spełnia wszystkie możliwe warunki wytyczone przez Akademię. To nie jest zwykłe muzeum – to najwyższej klasy instytucja kultury, która dociera do szerokiego grona odbiorców na całym świecie” – piszą w uzasadnieniu przyznania nagrody przedstawiciele zarządu European Museum Academy.

*******

Haracz zamiast tzw. uchodźców

 Komisja Europejska zaproponuje w środę reformę zasad azylowych, która wprowadzi stały system dystrybucji uchodźców, uruchamiany w kryzysowej sytuacji. Ma też umożliwić krajom niechętnym przyjmowaniu migrantów „wykupienie się” z tego obowiązku na pewien czas.
Calosc KLIKNIJ TUTAJ
Orban: Propozycja KE oburzająca , 6 maja 2016 
 Za oburzającą uznał premier Węgier Viktor Orban propozycję Komisji Europejskiej, by kraje członkowskie UE mogły odmówić przyjęcia migrantów, jeśli zapłacą za każdego z nich 250 tys. euro. Mówił o tym w Radiu Kossuth.
Polska oraz inne kraje Grupy Wyszehradzkiej zdecydowanie odrzuciły tę propozycję.

******

Oddział „Ognia” w maju 1946 r. w Krościenku zatrzymał i zmasakrował grupę Żydów, którzy chcieli wyjechać z Polski i dostać się do Palestyny – pisze Jerzy Wójcik w książce „Oddział”, która właśnie trafiła do księgarń.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

Międzynarodowe śledztwo dziennikarskie „Kwity z Panamy” („Panama papers”)
opisuje klientów rajów podatkowych, a wśród nich: głowy państw i ich rodziny, działaczy politycznych i sportowych, miliarderów i pospolitych przestępców. Tropem ich pieniędzy przez blisko rok podążali reporterzy „Süddeutsche Zeitung” oraz 108 innych redakcji z 76 krajów pod egidą Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ), do którego obok „Le Monde”, „Guardiana”, BBC czy „Wiedomosti” należy również „Gazeta Wyborcza”.
******

10 najlepszych restauracji Warszawy

Warszawa nie zawiedzie wybrednych podniebień. Oto nasz subiektywny wybór najlepszych restauracji w stolicy Polski, zaktualizowany wiosną 2016 roku.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 ******

Piekne bestie

Mówi sięże kobiety łagodzą obyczaje. Ta prawda nijak się miała do żon największych zbrodniarzy, których ambicje nieraz popychały ich mężów do odrażających czynów.

Wiecej  KLIKNIJ TUTAJ

****

SERCE KONTRA BIBLIA – Dennis Prager
  Ostatnio przeprowadzałem wywiad z 26 letnią szwedzką studentką na temat jej poglądów na życie. Zapytałem ją, czy wierzy w Boga, czy wyznaje jakąś religię.

„Nie, przecież to śmieszne” – odpowiedziała.

„Więc skąd wiesz, co jest dobre, a co złe?” zapytałem.

„Moje serce mi mówi” – brzmiała odpowiedź.

Taka riposta wskazuje właśnie na główną przyczynę podziału Ameryki i na powody, że istnieje podział między Ameryką i dużą częścią Europy. Większość ludzi odwołuje się do serca – wrażliwego na to, co widzą oczy – aby zadecydować, co dobre, a co złe. Mniejszość używa do tego rozumu i Biblii.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Trump za rozbudową osiedli na Zachodnim Brzegu

Donald Trump, który ubiega się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich, poinformował w środę, że popiera rozbudowę żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu.

Zdaniem Trumpa zatrzymanie budowy osiedli nie jest warunkiem koniecznym do podjęcia negocjacji pokojowych.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ


Palestyńczycy: Nie zaakceptujemy żydowskiego Izraela

Izrael jako państwo żydowskie pozostaje anatemą dla społeczności palestyńskiej. Jest to postawa idąca z góry do dołu, przekazywana nieustannie przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmouda Abbasa.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

Turcja szantażuje Europę odnośnie podróżowania bez wiz


Unia Europejska znalazła się w klasycznej sytuacji bez wyjścia. Znaczna liczba migrantów muzułmańskich przybędzie do Europy, niezależnie od tego, czy UE zatwierdzi zniesienie obowiązku wizowego dla Turcji.


Helena Rubinstein na towarzysza życia wybrała młodszego o 50 lat mężczyznę

Po ledwie dziesięciu latach była milionerką. Firma Helena Rubinstein SA rzuciła kobietom do stóp 62 kremy, 78 pudrów, 46 perfum, wód kolońskich i toaletowych, 69 emulsji, 115 szminek, przeróżne mydełka, róże i cienie do powiek. Dzięki temu filigranowa (zaledwie 147 cm wzrostu) Żydówka z Krakowa, która kazała zwracać się do siebie „madame”, zdobyła Londyn, Paryż, Nowy Jork i niemal wszystkie większe miasta świata

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Sir David Attenborough: Tyle jest jeszcze na świecie do odkrycia…

8 maja Sir David Attenborough, najsłynniejszy twórca i prezenter programów przyrodniczych, będzie obchodził 90. urodziny. 11 maja dołączymy do POLITYKI jego miniserial przyrodniczy „Łowcy”. Wcześniej stacja BBC Earth wyemituje serię programów jego autorstwa (szczegóły na końcu tekstu).

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Exposing The Holiday Snaps Of Death-Camp Nazis

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.