Ciekawe artykuly

Dlaczego chrześcijanie powinni wspierać Żydów i Izrael


Wywiad z dwoma pastorami chrześcijańskimi Edwardem Ćwierzem i Tomaszem Mańko na temat Żydów, Izraela, judaizmu, antysemityzmu, historii.
Pastorzy odpowiadają na pytania :
1. Dlaczego wspierasz Izrael i Żydów ?
2. W jaki sposób ograniczać antysemityzm w Polsce?
3. Co myślisz o tezie, że Izrael jest państwem faszystowskim i niedemokratycznym?

9 odpowiedzi »

 1. Tylko jeden drobny szczegół pomylił się w obydwu panom, tzn: to nie chodzi o antysemityzm prawicy czy narodowców tylko lewaków i lewicy. Widać że panowie są troszeczkę nawiedzeni, jakkolwiek takich bzdur nie można wygadywać. Polecam panel dyskusyjny, który miał miejsce 28 maja 2015 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Proszę uważnie wysłuchać co ma do powiedzenia Piotr Szumlewicz na temat Izraela i jego polityki. Jeśli to nie jest jawny antysemityzm to nie wiem co jest.
  Spotkanie prowadził dr Mikołaj Mirowski – historyk i publicysta, współpracownik ds. historycznych kwartalnika „Liberté!” i Forum Żydów Polskich
  przy udziale
  – prof. Jadwiga Staniszkis – socjolog, Instytut Studiów Politycznych PAN.
  – Piotr Kadlčik – filolog, tłumacz, działacz społeczności żydowskiej w Polsce.
  – Piotr Szumlewicz – socjolog, publicysta „Bez Dogmatu”, portalu lewica.pl i komentator „Superstacji”.
  – Dawid Wildstein – dziennikarz i reporter, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Fronda lux”

 2. Elbieta Tracewicz:
  „I tylko żal, że przez minione prawie dwa tysiące lat los żydów był takim jakim był także, także z winy chrześcijan.”
  Co znaczy „także”? W całej histori chrześcijanie wymordowali w sumie dzisiątki milionów Żydów. Rzym, katolicyzm, to najbardziej zbrodnicza organizacja w historii ludzkości.

 3. Do pana Adama – Znam wielu Żydów ateistów.

 4. Duża litera ma znaczenie. Jeśli się pisze o narodzie i jego nazwa powinna zaczynać się dużą literą ( Żyd, Polak, Chińczyk, Francuz). Jeśli się pisze o formacji religijnej – małą (żyd, chrześcijanin, muzułmanin, buddysta, hinduista).Takie są wymogi polskiej ortografii.

 5. Czy Ci szukajacy chrzescijanie to regula czy wyjatek ? Na razie, chyba sto procent antyizraelskich-antyzydowskich decyzji ONZ jest akceptowana niestety takze przez chrzescijanskie panstwa-narody !

 6. Duza litera czy mala litera, to nie ma znaczenia. Na ziemi polskiej zginelo 6000000 Zydow dlatego ze ziemia Polska i Polacy byli tak nieobojetni to Zydow i ich losu. Widzac dzisiaj ze mlodzi Chrzescianie staraja sie szukac wiecej co nas laczy anizeli co nas dzieli jest tak pozytywnym znakiem, ja mysle warto sluchac i warto widzec,

  Rysiek

 7. Brawo Pani Ewo… bo nie ma jednego wyznawcy judaizmu, ktory nie nalezalby automatycznie do narodu zydowskiego, wiec Zyd piszemy zawsze z duzej litery.

 8. Pani Elżbieto, tylko proszę pisac wielka literą Żyd, Żydówka, Żydów – boli mnie ten „wymóg” nowoczesnej ortografii, nie akceptuję go.

 9. Ludzi podobnie myślących o misji żydów jest wśród chrześcijan więcej. Także w Kościele Rzymsko-Katolickim. I tylko żal, że przez minione prawie dwa tysiące lat los żydów był takim jakim był także, także i z winy chrześcijan. Pozostaje nadzieja, że świat chrześcijański uwolni się od antysemityzmu i przyszłość żydów i chrześcijan będzie dobra, i nigdy nie powtórzy się Holokaust. Bóg upomni się u chrześcijan o swój Lud, jeśli nie teraz i tutaj, to na Sądzie Ostatecznym.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.