Dlaczego chrześcijanie powinni wspierać Żydów i Izrael


Wywiad z dwoma pastorami chrześcijańskimi Edwardem Ćwierzem i Tomaszem Mańko na temat Żydów, Izraela, judaizmu, antysemityzmu, historii.
Pastorzy odpowiadają na pytania :
1. Dlaczego wspierasz Izrael i Żydów ?
2. W jaki sposób ograniczać antysemityzm w Polsce?
3. Co myślisz o tezie, że Izrael jest państwem faszystowskim i niedemokratycznym?

Komentarzy 9 to “Dlaczego chrześcijanie powinni wspierać Żydów i Izrael”

 1. Ludzi podobnie myślących o misji żydów jest wśród chrześcijan więcej. Także w Kościele Rzymsko-Katolickim. I tylko żal, że przez minione prawie dwa tysiące lat los żydów był takim jakim był także, także i z winy chrześcijan. Pozostaje nadzieja, że świat chrześcijański uwolni się od antysemityzmu i przyszłość żydów i chrześcijan będzie dobra, i nigdy nie powtórzy się Holokaust. Bóg upomni się u chrześcijan o swój Lud, jeśli nie teraz i tutaj, to na Sądzie Ostatecznym.

  Polubienie

 2. Pani Elżbieto, tylko proszę pisac wielka literą Żyd, Żydówka, Żydów – boli mnie ten „wymóg” nowoczesnej ortografii, nie akceptuję go.

  Polubienie

 3. Brawo Pani Ewo… bo nie ma jednego wyznawcy judaizmu, ktory nie nalezalby automatycznie do narodu zydowskiego, wiec Zyd piszemy zawsze z duzej litery.

  Polubienie

 4. Duza litera czy mala litera, to nie ma znaczenia. Na ziemi polskiej zginelo 6000000 Zydow dlatego ze ziemia Polska i Polacy byli tak nieobojetni to Zydow i ich losu. Widzac dzisiaj ze mlodzi Chrzescianie staraja sie szukac wiecej co nas laczy anizeli co nas dzieli jest tak pozytywnym znakiem, ja mysle warto sluchac i warto widzec,

  Rysiek

  Polubienie

 5. Czy Ci szukajacy chrzescijanie to regula czy wyjatek ? Na razie, chyba sto procent antyizraelskich-antyzydowskich decyzji ONZ jest akceptowana niestety takze przez chrzescijanskie panstwa-narody !

  Polubienie

 6. Krystyna Szymczak 27/01/2017 @ 00:24

  Duża litera ma znaczenie. Jeśli się pisze o narodzie i jego nazwa powinna zaczynać się dużą literą ( Żyd, Polak, Chińczyk, Francuz). Jeśli się pisze o formacji religijnej – małą (żyd, chrześcijanin, muzułmanin, buddysta, hinduista).Takie są wymogi polskiej ortografii.

  Polubienie

 7. Krystyna Szymczak 27/01/2017 @ 00:27

  Do pana Adama – Znam wielu Żydów ateistów.

  Polubienie

 8. Elbieta Tracewicz:
  „I tylko żal, że przez minione prawie dwa tysiące lat los żydów był takim jakim był także, także z winy chrześcijan.”
  Co znaczy „także”? W całej histori chrześcijanie wymordowali w sumie dzisiątki milionów Żydów. Rzym, katolicyzm, to najbardziej zbrodnicza organizacja w historii ludzkości.

  Polubienie

 9. Tylko jeden drobny szczegół pomylił się w obydwu panom, tzn: to nie chodzi o antysemityzm prawicy czy narodowców tylko lewaków i lewicy. Widać że panowie są troszeczkę nawiedzeni, jakkolwiek takich bzdur nie można wygadywać. Polecam panel dyskusyjny, który miał miejsce 28 maja 2015 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Proszę uważnie wysłuchać co ma do powiedzenia Piotr Szumlewicz na temat Izraela i jego polityki. Jeśli to nie jest jawny antysemityzm to nie wiem co jest.
  Spotkanie prowadził dr Mikołaj Mirowski – historyk i publicysta, współpracownik ds. historycznych kwartalnika „Liberté!” i Forum Żydów Polskich
  przy udziale
  – prof. Jadwiga Staniszkis – socjolog, Instytut Studiów Politycznych PAN.
  – Piotr Kadlčik – filolog, tłumacz, działacz społeczności żydowskiej w Polsce.
  – Piotr Szumlewicz – socjolog, publicysta „Bez Dogmatu”, portalu lewica.pl i komentator „Superstacji”.
  – Dawid Wildstein – dziennikarz i reporter, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Fronda lux”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: