Uncategorized

Ewa Herbst – “Dokument podróży. Wiersze”

Na zdjeciu Ewa, 1969.

Książka Ewy Herbst “Dokument podróży. Wiersze” ukaże się 28 lutego 2017. Spotkanie autorskie w Warszawie odbędzie się 15 marca 2017 w Teatrze Żydowskim (informacja poniżej).

 


ewa-herbst-ksiazkaW kwietniu zeszłego roku znalazłam przypadkiem wiersze, pisane przeze mnie w latach 1969-1971, w ciągu dwóch pierwszych lat pomarcowej emigracji. Był to okres bardzo dla mnie trudny. Pisanie pomagało mi poradzić sobie emocjonalnie z utratą wszystkiego, co było dla mnie do tej pory istotne. Wiersze te ukażą się pod koniec lutego 2017 nakładem Wydawnictwa Austeria  www.austeria.pl . Zaopatrzyłam je we wstęp, pokazujący moje zmagania z decyzją wyjazdu.

 

Z Postscriptum:

„W czerwcu podczas wędrówek w Dolomitach z grupą Michała Edelmana odważyłam się przeczytać

kilkanaście wierszy. (…) To, że ten tomik w ogóle ukazuje się w druku, jest wynikiem reakcji tych około 50 osób, które były na tym spotkaniu. Bez was, bez waszych próśb o próbę publikacji nie odważyłabym się na ten krok. Każdy z nas przeżywał rozstania lat 1968–1969 inaczej, ale widząc wasze wzruszenie, zrozumiałam, że wiersze te są już nie tylko moje.”

Kiedy słowa wyblakną?
Za dzień czy za rok?
Kiedy twarze wyblakną?
Może jutro?
Kiedy przeszłość wyblaknie
I zapadnie się w mrok
Powiedz – co mi zostanie
Na jutro?

[7/8 II 1970]

Książka będzie dostępna przez księgarnię internetową Austerii, z wysyłką na cały świat,

 http://austeria.pl/d4956_dokument_podrozy._wiersze.html.

 

Spotkanie autorskie odbędzie się 15 marca o godz. 19:00 w Warszawie, w tymczasowej siedzibie Teatru Żydowskiego – ul. Senatorska 35. Ponieważ sala ma ograniczoną ilość miejsc, należy zamówić bezpłatny bilet drogą mailową:

k.zozulinska@teatr-zydowski.art.pl,

albo osobiście w recepcji Teatru Żydowskiego – Senatorska 35, bądź w kasie Teatru Żydowskiego – al. Niepodległości 141a – w budynku Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie teatr występuje gościnnie. Telefon (22) 526 20 34.

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. Ewus’ ! Ten wiersz jest pie,kny! Czekam na ksia,zke, ! Calusy. Ola

  2. Ewa, gratulacje I bardzo sie ciesze ze opublikowalas swoja poezje.

    Fania

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.