Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 Kukiz ostro o „żołnierzach wyklętych”. Trzeba oddzielić bohaterów od zbrodniarzy

„Nie wolno gloryfikować tych, którzy pod hasłem ‘Bóg, Honor. Ojczyzna’ dokonywali zbrodni na ludności cywilnej” – napisał na Facebooku Paweł Kukiz. OKO.Press zgadza się. To sensowna postawa wobec naszej historii.

Calosc TUTAJ

 


Kamienie pełne symboli

Żydowska sztuka sepulkralna korzeniami sięga odległej starożytności. Co symbolizowały poszczególne przedstawienia na nagrobkach i sam budulec, z których był zbudowane?
 Calosc TUTAJ

 
 „Utracone marzenie” 
W czwartek 2 marca o godz. 18:00 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na wykład „Utracone marzenie. Powojenne żydowskie osadnictwo na Dolnym Śląsku”. Wykład odbywa się w ramach cyklu „Życie przecięte” Żydzi w Polsce 1944-1968. Wydarzenie pod patronatem naszego portalu!
Wiecej TUTAJ

IPN: nie ma podstaw do wznowienia śledztwa ws. zamordowania żydowskich kobiet

Nie ma podstaw do podjęcia na nowo, prawomocnie umorzonego, śledztwa w sprawie zamordowania dwudziestu kobiet pochodzenia żydowskiego w Bzurach k. Szczuczyna (Podlaskie) w 1941 r. – uznał pion śledczy IPN po zapoznaniu się z nowymi informacjami na ten temat.
Calosc TUTAJ

Cierpliwość Trumpa ws. NATO “nie będzie wieczna”.

Donald Trump mianował nowego doradcę do spraw bezpieczeństwa. Został nim gen. Herbert Raymond McMaster, postrzegający Rosję jako zagrożenie bezpieczeństwa USA – podobnie jak sekretarz obrony gen. Mattis. Z kolei wiceprezydent USA wezwał po raz kolejny kraje NATO do dbania o własną obronę, dodając że cierpliwość USA “nie będzie trwała wiecznie”.

Nominacja McMastera została dobrze przyjęta przez środowisko analityków. Wybór Trumpa pochwalił także senator John McCain…

Calosc TUTAJ

 


 

Prawdziwa bigoteria Zachodu: odrzucenie prześladowanych chrześcijan

Wreszcie, po latach apatii i braku działania, Waszyngton wyciąga rękę z tak bardzo potrzebną pomocą do chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Prezydent USA, Donald Trump ogłosił niedawno, że prześladowani chrześcijanie będą mieli pierwszeństwo przy staraniu się o status uchodźcy w Stanach Zjednoczonych.

Closc TUTAJ


Trump wesprze Europę, jeśli ta zacznie dbać o bezpieczeństwo;

Trwająca od 17 do 19 lutego Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa (MSC) obfitowała w ważne stwierdzenia i uwagi dotyczące NATO, Unii Europejskiej oraz sytuacji na wschodzie Europy.

Potwierdzenie poparcia Stanów Zjednoczonych dla NATO oraz utrzymanie ostrego kursu wobec Rosji to główne wnioski płynące z 53. Konferencji Monachijskiej. Amerykanie stawiają jednak twarde warunki, dotyczące stopnia zaangażowania krajów europejskich.

Calosc TUTAJ


Posłuszne żony
Na warsztatach pod Cieszynem kobiety dowiedziały się, jak być posłuszną i uległą żoną. I że mężczyźni są od nich mądrzejsi.

Calosc TUTAJ


DIABELSKIE POCZUCIE BEZSILNOŚCI
Olga Tokarczuk: Polacy, niestety, nie lubią Polaków. W tym sensie Jarosław Kaczyński jest arcypolski.
 
Olga Tokarczuk: Mało jest w Polsce solidarności, a to największa cnota obywatelska, najdoskonalszy klej społeczny.

Calosc TUTAJ


Za co polska prawica naprawdę kocha Trumpa?

Publicyści i politycy polskiej prawicy (z nielicznymi wyjątkami ) uwielbiają Trumpa za jego zuchwałość, za to, że mówi to, co chce, że przekracza granice – zdawałoby się nieprzekraczalne – w politycznym dyskursie. Kochają go za jego skuteczność, są wręcz olśnieni tym, że jego taktyka działa, że tak w ogóle można, że się da.
Calosc TUTAJ 

Film “Maria Skłodowska-Curie” w kinach od 3 marca
Największym odkryciem było dla mnie to, jak wewnętrznie wolną osobą była Maria Skłodowska-Curie – powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Karolina Gruszka, odtwórczyni tytułowej roli w filmie, który wejdzie na ekrany kin 3 marca.
Calosc TUTAJ

LOT-em z pięciu polskich miast do Tel Awiwu

LOT uruchomi od czerwca bezpośrednie loty do Tel Awiwu z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia, a z Warszawy liczba rejsów do tego miasta zwiększy z siedmiu tygodniowo do trzynastu

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu będą realizowane w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w niedzielę, a z Poznania w środę.

Calosc TUTAJ


 
 ‘Orgy of murder’: The Poles who ‘hunted’ Jews and turned them over to the Nazis
More than 200,000 Jews were killed, directly or indirectly, by Poles in World War II, says historian Jan Grabowski, who studied the brutal persecution of the victims. His conclusion: There were no bystanders in the Holocaust.

Wiecej TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. “Za co polska prawica naprawdę kocha Trumpa” jest artykulem ciekawym i bardzo celnym. Trafia on bardzo dobrze w temat i pytanie; dlaczego prawica Polska tak bardzo ubostwia i kocha Donalda Trumpa.
    Z czego moze autor sobie nie zdaje sprawy to ze jego artykol odpowiada na to samo pytanie nie tylko w Polsce ale na calym swiecie. On odpowiada na pytanie dlaczego prawica w kazdym kraju ubostwia i adoruje Donalda Trampa, w Ameryce rowniez.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.