Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

A. Hall: Rację miał Kelus śpiewając w st. wojennym „Nie był potrzebny żaden sąsiad – rodzimej dosyć jest kanalii”

Uważano, że rodzime siły ówczesnego reżimu nie były w stanie spacyfikować społeczeństwa. W tym się oczywiście myliliśmy. Rację miał Jan Kelus, który śpiewał w stanie wojennym: „Nie był potrzebny żaden sąsiad – rodzimej dosyć jest kanalii” – mówi PAP prof. Aleksander Hall działacz opozycji antykomunistycznej, wspólzałożyciel Ruchu Młodej Polski.

Calosc TUTAJ


PRZYKŁADY ANTYSEMITYZMU W POLSCE
CNN o nowej fali antysemityzmu na stadionach. Głównym przykładem jest Polska
 
„Na początku XX wieku ziemie polskie były laboratorium europejskiego antysemityzmu”
Teresa Żabińska-Zawadzka o ustawie IPN: Kraj, który obawia się mówienia prawdy, nie jest z pewnością wolny
Mikołaj Grynberg: Puściły tamy plugastwa. Polski antysemityzm wstaje z kolan
1997. Ks. Jankowski mówił: „Nie można tolerować mniejszości żydowskiej w polskim rządzie”. Politycy milczeli
…i wiele innych artykulow:

 Muzeum Treblinka będzie współprowadzone przez MKiDN i Samorząd Województwa Mazowieckiego

„mówiąc o II wojnie światowej i jej ofiarach, przywykliśmy oczywiście operować wielkimi liczbami co sprawia, że przestają one działać na naszą wyobraźnię. W przypadku obu placówek Treblinki mówimy o prawie milionie ofiar”. Dla porównania podał, że tylu mieszkańców liczyła Warszawa w 1921 r. „Myślę, że to pozwala nam zrozumieć zgubne Holokaustu i niemieckich zbrodni wojennych”  

Calosc TUTAJ

List Einsteina kwestionujący religię, biblię i ideę Boga jest znowu na sprzedaż

Dlaczego wszystkich tak bardzo obchodzi, czy Albert Einstein był religijny, czy był ateistą? Podejrzewam, że ponieważ jest uważany za Najbardziej Inteligentnego Człowieka naszych czasów, a więc jego opinia na każdy temat jest uważana za autorytatywną. I jeśli Einstein był religijny, to można twierdzić, że nauka i religia są do pogodzenia.

Calosc TUTAJ

Wielki sukces „Zimnej wojny”! Film Pawła Pawlikowskiego najlepszym europejskim filmem roku
Znamy zwycięzców 31. Europejskich Nagród Filmowych – „europejskich Oscarów”. „Zimna wojna” otrzymała 5 nagród. Film Pawlikowskiego został uznany za najlepszy film roku, wyróżniono go również za montaż, reżyserię i scenariusz. Najlepszą aktorką została Joanna Kulig. Statuetkę w kategorii najlepszego aktora otrzymał Marcello Fonte („Dogman”). Film „Jeszcze dzień życia” Polaka Damiana Nenowa i Hiszpana Raula de la Fuente otrzymał nagrodę jako najlepsza animacja. W tym roku gala wręczenia nagród odbyła się w Teatro de la Maestranza w Sewilli.
Calosc TUTAJ

Dlaczego drewniane bóżnice powstały właśnie w Polsce?

Bóżnice bardzo mnie zafascynowały. Były tak wspaniałe i tak różne od wszystkiego, co wcześniej widziałam! I zarazem polskie w charakterze. Bardzo chciałam zobaczyć je w naturze” – opowiada Maria Piechotkowa, laureatka nagrody im. Ireny Sendlerowej w 2016 roku.

Calosc TUTAJ


Dlaczego popieram Izrael
Pat Condell był bożyszczem lewicy póki nie powiedział głośno co myśli o religijnym islamskim fanatyzmie. Jego obrona Izraela jest obroną przed morderczą, religijną nienawiścią. Głośne mówienie przed czym Izraelczycy się bronią nie jest dobrze widziane. Jeśli jednak jesteś uczciwy nie powinno ci to przeszkadzać.


ISRAELI FOOD-TECH START-UP PRODUCES WORLD’S FIRST ‘CELL-GROWN’ STEAK

„We’re shaping the future of the meat industry – literally,” said Didier Toubia, co-founder and CEO of Aleph Farms.

Grown from a few cells extracted painlessly from a living cow – complete with the “full experience of meat” including the appearance, shape and texture of beef cuts – the production of a slaughter-free steak has long been considered a revolution in the global meat industry. The company says the product will not be commercially available for at least two years.
Calosc TUTAJ

 

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.