ogloszenia

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

 Przyslal Adam Mer

 


27 stycznia (niedziela) 2019 r. godz. 16:00, Klubokawiarnia Babel (Warszawa, ul. Próżna 5)

EGZAMIN Z ZAGŁADY – monodram muzyczny Małgorzaty Bańki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu , dnia 27 stycznia o godz. 16:00 zapraszamy do Klubokawiarni Babel (ul.Próżna 5) na monodram muzyczny pt. EGZAMIN Z ZAGŁADY.

Jest to opowieść o codziennym życiu w getcie widzianym oczami KOBIET ; dziennik Mary Berg , poezja Irit Amiel , Zuzanny Ginczanki i Stefanii Grodzieńskiej , a także ” Pieśni żałobne getta ” Izabeli Gelbard w oprawie muzycznej stworzonej przez Małgorzatę Bańkę na podstawie Pieśni żydowskich .

Małgorzata Bańka – kompozytorka , pianistka , wokalistka , producent i reżyser spektakli muzycznych : ” Właśnie kocham . Poświatowska ” oraz ” Nie bój się nocy ” – opowieści o powstaniu warszawskim .

Wstęp wolny

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/366014247560068/

 


25-28 stycznia 2019 r. (piątek – poniedziałek), Łódź

 

IX DNI PAMIĘCI w Łodzi

 Już po raz dziewiąty Łódź będzie obchodzić DNI PAMIĘCI, w dniach 25-28 stycznia 2019 uczczony zostanie ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Po raz kolejny dzięki współpracy Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego Żydów w Polsce, Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi przez cztery dni w ramach IX DNI PAMIĘCI obejrzeć będzie można sztuki teatralne, wziąć udział w interesujących spotkaniach, projekcjach filmów dokumentalnych, zapoznać się z ciekawymi wystawami a 28 stycznia w Teatrze im. Stefana Jaracza wysłuchać Koncertu Galowego IX DNI PAMIĘCI w wykonaniu zespołu Magda Brudzińska Klezmer Trio.

27 stycznia na całym świecie odbywają się liczne uroczystości poświęcone pamięci ofiar Holokaustu. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce przypominało historię Holokaustu, i pielęgnowało pamięć ofiar Zagłady, poczynając od czasów PRL-u, gdy tematyka żydowska nie była ani modna, ani popularna. Wspólnie z Teatrem im. Stefana Jaracza oraz Urzędem Marszałkowskim, postanowiliśmy dopisać Łódź do listy miast obchodzących Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. To bardzo ważny dzień bo bardzo ważna jest pamięć, a w dzisiejszym świecie szczególnie. Kultura potrafi ją podtrzymać. Dlatego cieszę, że z roku na rok dołączają do nas kolejni partnerzy. – przypomina Artur Hofman, prezes Zarządu Głównego TSKŻ.

W Łodzi już dziewiąty rok z rzędu, podczas DNI PAMIĘCI, w przestrzeniach Teatru im. Stefana Jaracza, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Muzeum Miasta Łodzi zbliżyć się będzie można do świata kultury i historii polskich Żydów. Mając na uwadze duże zainteresowanie poprzednimi edycjami wydarzenia, na tegoroczne DNI PAMIĘCI organizatorzy wraz ze znamienitymi partnerami przygotowali liczne atrakcje: wykłady, spektakle teatralne, wystawy, pokazy filmów dokumentalnych.

Pełny program IX DNI PAMIĘCI, można znaleźć tutaj: http://tskz.pl/ix-dni-pamieci/

Magdalena Borkowska

Specjalista ds. Komunikacji Społecznej

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

  1. Bema 87

01-233 Warszawa

Tel. 22/620.05.47

Kom. 693.987.377

www.tskz.pl

Kategorie: ogloszenia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.