Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Jan Grabowski: mamy reputację ciemnogrodu

Jan Grabowski był gościem w programie „Tomasz Lis.”. Wypowiedział się on m.in. na temat sytuacji, która miała miejsce podczas konferencji o stosunkach polsko-żydowskich w Paryżu.

Calosc TUTAJ


Krótka historia Żydów w Polsce

Między potomkami narodów, które tyle wieków żyły obok siebie na jednej ziemi, powinno być możliwe nie tylko pojednanie, ale i przyjaźń.

Calosc TUTAJ


Morawiecki: „Polska jest bezpieczną przystanią dla Żydów”. Żydzi: „Nie czujemy się bezpiecznie”

remier zaklina rzeczywistość, twierdząc w liście do „Jerusalem Post”, że Polska jest bezpieczna dla Żydów. Przeczą temu zarówno wyniki badań, jak i wypowiedzi samych Żydów. Teza o „bezpiecznej przystani” to idealizacja, która oznacza zerwanie dialogu o tym, co naprawdę się dzieje

„Jerusalem” Post opublikowało list premiera Morawieckiego do Shmuleya Boteacha, znanego rabina z USA, który zapowiedział, że postara się mediować w sporze Polski z Izraelem o ustawę o IPN.

Calosc TUTAJ


Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet

Hamas był także zmuszony przyznać, że większość ofiar była „wojownikami”, kiedy ich tożsamość ujawniały rodziny i szpitale w Strefie Gazy. Hamas prawdopodobnie miał nadzieję, że tożsamość jego ludzi pozostanie tajemnicą, żeby oni i inni Palestyńczycy mogli oskarżać Izrael o atakowanie niewinnych i bezbronnych cywilów.

Calosc TUTAJ


Stowarzyszenie Pacjentów Primum Non Nocere.

W Polsce, każdego roku wydarza się  20 – 30 tys. błędów lekarskich i wypadków medycznych. Nie widząc szans na wygranie sprawy, obawiając się kosztów oddalenia pozwu i wrogości środowiska lekarskiego tylko ok. 2 tys. osób podejmuje jakieś działania prawne.
       CaloscTUTAJ

Tomasz Żukowski “Wielki retusz. Jak zapomnieliśmy, że Polacy zabijali Żydów”, wyd. Wielka Litera  
 

Żukowski pokazuje, że nie ustajemy w wysiłkach “wielkiego retuszu” naszych dziejów. Jego książka jest odkrywczym lustrem, w którym powinniśmy się przejrzeć. Problem w tym, że nie zajrzą do niej ci, którym najbardziej by się to przydało.

Calosc TUTAJ


Najnowsze badania: Żydzi negatywnie oceniają Polaków

Blisko połowa mieszkańców Izraela ma negatywną opinię na temat Polski. Takie pesymistyczne wnioski wysuwają się z badań opinii publicznej przeprowadzonych niedawno wśród Izraelczyków.

Closc TUTAJ


Paweł Kukiz, honorowy członek Polskiego Towarzystwa Szmalcowniczego

Paweł Kukiz chciał dać odpór Israelowi Katzowi, ale zamiast tego tylko potwierdził jego oskarżenia, że Polacy to antysemici.  
Calosc TUTAJ

Kiedy polscy politycy potępią antysemityzm?

Kiedy fala antysemityzmu przelewa się przez polski Internet, nasi politycy milczą. Nie reagują (poza jednym wyjątkiem) nawet na antysemickie wpisy pod swoimi własnymi postami. Zbierają punkty u skrajnego elektoratu. Tylko czy warto?

Calosc TUTAJ


Jak być szczęśliwym, czyli czym jest psychologia pozytywna

Niektóre osoby zawsze mają ponurą minę i okazują nerwowość. Inni chodzą z uśmiechem wypisanym na twarzy od urodzenia. Wydaje się, że nigdy nie mają żadnych problemów, niezmiennie wszystko u nich świetnie, zazdrościmy im równie mocno, jak nas wkurzają

Calosc TUTAJ


Stowarzyszenie 614. Przykazania

 

Uczciwość intelektualna jest, według judaizmu, jednym z najwyższych celów człowieka: „Pieczęcią Boga jest prawda” (Talmud/Szabat 51a), a więc „Żyjący wbrew prawdzie do Niego nie dojdzie” (Ijow [Księga Hioba]13:16). 
Calosc TUTAJ

Raport Stroopa. Porażający dowód zbrodni hitlerowców w getcie warszawskim

Na pożółkłej kartce widnieje deklaracja: „Żydowska dzielnica mieszkaniowa w Warszawie już nie istnieje!”. Raport Stroopa powstał w 1943 roku jako pamiątka zniszczenie getta w stolicy Polski – i osobisty prezent dla Himmlera. Kto mógł przypuszczać, że dokument obróci się przeciwko swemu twórcy?

Calosc TUTAJ

10 naprawdę dziwacznych faktów z historii alkoholu, o których nie miałeś pojęcia  
Kara śmierci dla każdej kobiety, która napiła się wina, dziwacznie zorganizowana prohibicja u Azteków, imprezowe nawyki Józefa Stalina i tajniki organizowania pubów w średniowieczu. Czego jeszcze nie wiedziałeś o piciu i pijaństwie?  
Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.