Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

 


Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami

W Wielkanocną Niedzielę, 21 kwietnia 2019 roku, zmasakrowano 253 niewinnych ludzi, włącznie z wieloma dziećmi, podczas ataków na kościoły i trzy hotele na Sri Lance, największą liczbę zabitych w zamachu terrorystycznym od niemal 3 tysięcy 11 września 2001 roku. Na zdjęciu: Kościół St. Sebastian w Negombo na Sri Lance 21 kwietnia 2019 roku, po zamachu bombowym kilka godzin wcześniej.

Calosc  TUTAJ


Ankieta: Izraelici uważają, że establishment odpowiedzialny za bezpieczeństwo jest “zbyt bojaźliwy”

Dwadzieścia lat temu idea, że Izrael pokona Palestyńczyków, podobała się może 3 procentom Żydów, mieszkających w Izraelu. Dominującą opinią podczas porozumienia z Oslo było to, że jeśli Izrael pójdzie na wystarczającą ilość ustępstw i podaruje odpowiednią ilość pieniędzy, Palestyńczycy przestaliby nienawidzić Izraela i staliby się jego pokojowym sąsiadem. Tak powszechnym był duch uległości, wręcz kapitulacji, że nawet w 2007 roku premier Izraela stwierdził, że “Pokój można osiągnąć poprzez koncesje. Wszyscy to wiemy.”

Calosc TUTAJ


Nowa lista Hamasu ze “zdrajcami”

Plestyński ruch Hamasu, który rządzi Strefą Gazy, nigdy nie tolerował żadnej krytyki. Hamas twierdzi, że przywódcy Autonomii Palestyńskiej i Fatahu, którzy ośmielają się mówić przeciwko niemu, są “zdrajcami” i “kolaborantami”, pracującymi dla “syjonistycznego wroga”. Na zdjęciu: zamaskowani bojówkarze Hamasu w Strefie Gazy.

Calosc TUTAJ


Demon liberalizmu

“Czemu Szwecja stała się Koreą Północną Europy?” Takie pytanie półżartobliwie zadał Duńczyk szwedzkiemu karykaturzyście, Larsowi Vilksowi, podczas konferencji, w której uczestniczyłem w 2014. Vilks w nieprzekonujący sposób mruknął o słabości Szwedów do konsensusu.

Calosc TUTAJ


Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?

Moment, w którym Palestyńczycy zauważyli saudyjskiego blogera, Mohameda Sauda, w pobliżu meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, pokazali mu, jak traktują swoich arabskich braci, obrzucając go obelgami i opluwając go. Co zrobił saudyjski gość, by zasłużyć na poniżenie i fizyczną napaść? Na zdjęciu: Mohamed Saud zasłania się przed Palestyńczykami plującymi na niego w Jerozolimie 22 lipca.

Calosc TUTAJ


Tomasz Łubieński o Janie Karskim: jego życie kryło wiele tajemnic

„Życie Jana Karskiego, jednego z najpiękniejszych naszych bohaterów, kryje w sobie wiele tajemnic” – pisze w swej najnowszej książce – eseju historycznym „Wojna według Karskiego” – Tomasz Łubieński.

Wiecej TUTAJ


Palestyńczycy w potrzebie lustra

Palestyńczycy znowu świętują zamordowanie Żyda – tym razem 18-letniego Dvira Soreka, nieuzbrojonego żołnierza nie na służbie, który został zasztyletowany, a jego ciało znaleziono 8 sierpnia na kamienistej ziemi koło miejscowości żydowskich Gusz Ecjon w pobliżu Betlejem.

Calosc TUTAJ


Dlaczego Amerykanie się zabijają?

Krwawe strzelaniny w pierwszych dniach sierpnia wstrząsnęły na nowo społeczeństwem amerykańskim. Szczególnie spokojne El Paso, leżące na granicy z Meksykiem w stanie Teksas, liczące prawie 700 000 tysięcy mieszkańców, nie może się otrząsnąć ze skutków ataku terrorystycznego domorosłego rasisty, który chciał zabić jak największą liczbę Latynosów — w jego przekonaniu, zagrażających „czystości białej rasy” w USA.

Calosc TUTAJ


 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.