Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Dobry porucznik. Oficer Wehrmachtu Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata

Jak pozostać przyzwoitym, gdy wszędzie dookoła rozszalała się napędzana ślepą nienawiścią przemoc? W godzinie próby dokonał tego Albert Battel, porucznik Wehrmachtu. By uratować Żydów stłoczonych w przemyskim getcie nie bał się przeciwstawić SS, przez co zwrócił na siebie uwagę samego Heinricha Himmlera.

Wiecej TUTAJ


Czego boją się palestyńscy przywódcy?

Wobec narastającego niezadowolenia ze strony własnej ludności przywódcy Autonomii Palestyńskiej i Hamasu wznowili rozprawę z palestyńskimi dziennikarzami na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. W ciągu ostatnich kilku tygodni siły bezpieczeństwa AP i Hamasu aresztowały kilku dziennikarzy.

Wiecej TUTAJEgzekucja przez powieszenie. Sąd bezlitosny dla islamistów


Egzekucja – zdecydował sąd w Dhace. Na karę śmierci skazał siedmiu islamistów oskarżonych o współudział w zamachu terrorystycznym w kawiarni w Bangladeszu w 2016 r. Zginęły wówczas 22 osoby, w tym 18 obcokrajowców. Sąd nie miał wątpliwości, że egzekucja to odpowiednia kara dla oskarżonych.
Wiecej TUTAJ

USA. Michael Bloomberg chce “odbudować Amerykę”. Nowy kandydat w wyścigu prezydenckim

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder Michael Bloomberg, ogłosił swój start w wyścigu do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Wiecej TUTAJ


Okupacja?

Judea zdobyta – Judea wyzwolona

Czy Judea i Samaria są terytoriami okupowanymi? Na to pytanie są odpowiedzi w zakresie polityki, moralności, historii i prawa. Odpowiedź w zakresie prawa jest najobiektywniejsza, wszystkie inne są zależne od poglądów wypowiadającego.

Wiecej TUTAJ


Dżihadyści łupią złoto z nielegalnych kopalni. “Europa trafi Afrykę”

Na Bliskim Wschodzie dżihadyści budowali swój kalifat na ropie naftowej. W Afryce bogacą się na złocie. I coraz silniej rozpychają się na kontynencie. A świat robi niewiele, by powstrzymać łupieżców.
Wiecej TUTAJ

Ks. prof. Tomas Halik i prof. Barbara Engelking z Medalami św. Jerzego

Ks. prof. Tomas Halik, zaangażowany w działalność opozycyjną w komunistycznej Czechosłowacji oraz psycholog i socjolog prof. Barbara Engelking, zajmująca się m.in. historią ocalałych z Holokaustu odebrali w sobotę w Krakowie Medale św. Jerzego.

Wiecej TUTAJ


UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie

Europejscy przywódcy, których zdaje się nigdy nie męczyć świętoszkowate udawanie obrońców praw człowieka, prowadzą politykę obłaskawiania reżimu Iranu – czołowego na świecie kata dzieci i dorosłych

Wiecej TUTAJ


Prawdziwe poglądy Niccolo Machiavellego. 10 porad, których nigdy byś się po nim nie spodziewał

Tego renesansowego filozofa używa się dzisiaj do uzasadniania wszelkich możliwych podstępów i nieczystych zagrywek. Stał się symbolem zmierzania po trupach do celu. Czy słusznie? Sprawdźmy co naprawdę napisał w swojej słynnej książce.

Wiecej TUTAJ


Dr Ł. Kamiński: celem apelu o rozliczenie komunizmu jest ukazanie jego zbrodni

Jedyną „Norymbergą”, którą możemy zorganizować, jest symboliczny trybunał, przed którym zostaną przedstawione zbrodnie komunizmu. Celem jest zwrócenie uwagi świata na to, czym był, jest i czym może być komunizm – o pośmiertnym apelu Władimira Bukowskiego mówi PAP dr Łukasz Kamiński, przewodniczący Platformy Europejskiej Pamięci i Sumienia.

Wiecej TUTAJ


Treblinka. Machina masowej zagłady

Pakują po 80 osób. Droga powrotna jest zamknięta (…). W wagonie coraz duszniej, brak tchu. Beznadziejnie, smutno, strasznie. Wzrok mój ogarnął wszystkich i wszystko, lecz mimo to nie byłem w stanie ogarnąć ogromu nieszczęścia (…). O 4 pp. ruszył pociąg, kila minut późnej zajechaliśmy do obozu Treblinki. Tam dopiero spadła nam zasłona z oczu – wspomina Janek Wiernik, więzień obozu w książce „Rok w Treblince”

Wiecej TUTAJ


28. Targi Książki Historycznej – od 28 listopada

117 stoisk, ponad 200 wydawnictw, Salon Książki Muzealnej, dyskusje i spotkania autorskie czekają na uczestników 28. Targów Książki Historycznej. Wydarzenie, podczas którego wręczona zostanie nagroda KLIO, potrwa od czwartku do niedzieli w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Wiecej TUTAJ


 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.