Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

ISIS ma nowego lidera. Potwierdzono jego tożsamość

Ustalenia szpiegów i służb wywiadowczych nie pozostawiają wątpliwości. Nowy przywódca ISIS został wybrany – i to w zaledwie kilka godzin po śmierci poprzedniego lidera. To ważny członek i jeden z założycieli ISIS.

Wiecej TUTAJ


Biskupi Europy o Auschwitz: nie dla antysemityzmu i manipulowania prawdą

Rocznica 75 lat, które upływają od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau, w duchu słów papieża Franciszka zobowiązuje nas do głośnego sprzeciwu wobec wszelkich przejawów deptania godności człowieka: rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu – czytamy w oświadczeniu prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

Wiecej TUTAJ


Putin: Zamkniemy ohydne usta tym rządzącym, którzy przeinaczają historię

Prezydent Rosji Władimir Putin w trakcie spotkania z przedstawicielami organizacji patriotycznych w Petersburgu zapowiedział utworzenie centrum dokumentów archiwalnych o II wojnie światowej.

Wiecej TUTAJ


Olga Tokarczuk: zwierzęta to osobne istoty

Gdyby panią poproszono o napisanie jednego artykułu do konstytucji, jakby on brzmiał? – zapytał Olgę Tokarczuk czytelnik „Gazety Wyborcze

Wiecej TUTAJ


Islam ma dominować. Abu Ibrahim mówi o globalnym kalifacie

Islam ma się stać dominującą religią na świecie. Słowa kaznodziei wywołały entuzjazm wśród wiernych. Podczas nabożeństwa zachęcał tych, którzy wyznają islam, by dążyli do męczeńskiej śmierci. Zapowiedział również, że wkrótce Jerozolima – stolica Izraela – stanie się stolicą globalnego kalifatu.
Wiecej TUTAJ

Czołgi polityki historycznej Putina rozjechały polską husarię

23 stycznia w Jerozolimie, w 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz, Polska zapłaci za grzech uchwalenia kompromitującej nowelizacji ustawy o IPN i za inne samobójcze błędy polityki historycznej PiS.

Wiecej TUTAJ


 

Turecki dziennikarz: Kasem Solejmani był „wrogiem Turcji”; zniechęcał PKK do zawarcia pokoju z tureckim rządem w 1999 r.

W artykule z 10 stycznia 2020 r. w tureckiej gazecie „Yeni Akit daily” zatytułowanym Komentarz o Solejmanim Bingöla, eksperta ds. regionu: Był totalnym wrogiem Turcji, cytowano słowa tureckiego dziennikarza, Nevzata Bingöla o Kasemie Soleimanim, przywódcy irańskiej Siły Kuds, który został zabity 2 stycznia w uderzeniu powietrznym, stwierdzające, że był on „wrogiem Turcji”

Wiecej TUTAJ


„To samobójstwo. Polski premier zabił w sobie człowieka”

„Fałszywe tezy”, kłamstwa i manipulacje zarzuca polskiemu premierowi rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa. To jej reakcja na artykuł autorstwa Mateusza Morawieckiego, który ukazał się w serwisie „Politico”. „To nie jest artykuł, tylko samobójstwo” – stwierdziła.
Wiecej TUTAJ

„The Times of Israel” o nieznanym telegramie polskich Żydów do Chamberlaina

Izraelski portal „The Times of Israel” we wtorek opublikował po raz pierwszy telegram, który w marcu 1939 r. polscy Żydzi wysłali do premiera Wielkiej Brytanii Neville’a Chamberlaina, prosząc o umożliwienie im emigracji do Palestyny.

Wiecej TUTAJ


 

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.