Ciekawe artykuly

Aktualne artykuły minionego tygodnia zebral Adam Mer

Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów

Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia, stoi przed dokładnym zbadaniem jego działania wobec pandemii koronawirusa. Tedros ma długą historię tuszowania epidemii i łamania praw człowieka w Etiopii, gdzie był ministrem zdrowia i ministrem spraw zagranicznych. W tej roli nadzorował olbrzymią ekspansję roli Chin w Etiopii. Chiny są największym zagranicznym inwestorem w Etiopii, największym partnerem handlowym i największym pożyczkodawcą.

Calosc TUTAJ


Marokański pisarz: żydowski holokaust jest niepodważalnym faktem; Uczczenie tego jest uzasadnione, szczególnie w świetle zagrożeń Iranu w celu wyeliminowania Izraela

W dniu 24 stycznia 2020, dzień po Piątego Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie, w którym odnotowano 75 th rocznica wyzwolenia Auschwitz i wzięło udział kilkudziesięciu liderów z całego świata, marokański pisarz Kamal Ait bin Juba opublikował artykuł na temat liberalna strona internetowa ahewar.org  w której zauważył, że Holokaust był niepodważalnym faktem i nieopisanym horrorem. Dodał, że upamiętnienie Holokaustu było uzasadnione i uzasadnione, zwłaszcza w świetle groźby Iranu, że wyeliminuje Izrael, i wezwał do dalszego upamiętnienia go, aby tego rodzaju tragedie nigdy nie powtórzyły się. Wyraził również żal, że wiele krajów islamskich wciąż uczy dzieci nienawiści do Żydów.

Wiecej TUTAJ

Granatowa policja odpowiada za 80 proc. mordów na ukrywających się Żydach

Granatowa policja nie tylko odgrywała ważną, a miejscami zasadniczą rolę w niemieckim projekcie zagłady Żydów, ale niejednokrotnie jej funkcjonariusze mordowali na własną rękę.

 Calosc  TUTAJ

Saudyjski publicysta: prawdziwa walka o pokój z Izraelem wymaga uznania żydowskiej tragedii w Holokauście

W kolumnie z 23 stycznia 2020 r. W saudyjskim dzienniku „ Al-Riyadh ” saudyjski pisarz i dziennikarz „Abdallah bin Bakhit napisał, że prawdziwa walka o pokój z Izraelem wymaga przekraczania polityki i przyznania, że Holokaust był„ tragedią ”i„ niewybaczalną zbrodnią ” . 
 
Calosc TUTAJ

Koronawirus. Szwecja kontra reszta świata

Możliwe, że inne rozwiązanie problemu znaleźli Szwedzi.Ich sposób walki z pandemią wyróżnia się na tle całej Europy, w tym Norwegii i Finlandii, gdzie wprowadzono ostre restrykcje.
Calosc TUTAJ

Marokański pisarz: żydowski holokaust jest niepodważalnym faktem; Uczczenie tego jest uzasadnione, szczególnie w świetle zagrożeń Iranu w celu wyeliminowania Izraela

W dniu 24 stycznia 2020, dzień po Piątego Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie, w którym odnotowano 75 th rocznica wyzwolenia Auschwitz i wzięło udział kilkudziesięciu liderów z całego świata, marokański pisarz Kamal Ait bin Juba opublikował artykuł na temat liberalna strona internetowa ahewar.org [1], w której zauważył, że Holokaust był niepodważalnym faktem i nieopisanym horrorem. Dodał, że upamiętnienie Holokaustu było uzasadnione i uzasadnione, zwłaszcza w świetle groźby Iranu, że wyeliminuje Izrael, i wezwał do dalszego upamiętnienia go, aby tego rodzaju tragedie nigdy nie powtórzyły się. Wyraził również żal, że wiele krajów islamskich wciąż uczy dzieci nienawiści do Żydów.

Wiecej TUTAJ

Po 76 latach zidentyfikowano szczątki ofiary egzekucji w Rzymie – polskiego Żyda

Po 76 latach od niemieckiej egzekucji w Rzymie zidentyfikowano szczątki jednej z jej ofiar; to polski Żyd Marian Reicher – podają włoskie media. Prace identyfikacyjne przeprowadzili karabinierzy i badacze z laboratorium antropologii molekularnej we Florencji.

Calosc TUTAJ

Wizje świata po koronawirusie – Arabscy ​​pisarze: Gdzie jest wkład Arabów w walkę z wirusem; Jak długo będziemy kontynuować zaniedbywanie dziedzin nauki i badań?

Wśród pandemii koronawirusa arabskie media podniosły wiele pytań dotyczących nieobecności krajów arabskich w świecie badań naukowych. Wielu pisarzy skarżyło się, że nawet teraz świat arabski nadal przeznacza swoje zasoby na walkę wewnętrzną i propagowanie teorii spiskowych dotyczących pochodzenia koronawirusa [1].zamiast przyłączyć się do globalnych wysiłków na rzecz opracowania szczepionki na COVID-19. Zastanawiali się, jak długo Arabowie będą nadal otrzymywać wynalazki i innowacje opracowane przez innych, i wezwali do zmiany mentalności i priorytetów w krajach arabskich. Egipski dziennikarz zauważył, że pandemia podkreśla konieczność inwestowania zasobów państwowych w kultywowanie egipskich lekarzy, naukowców i ogólnie kapitału ludzkiego, sfery, która była przez lata zaniedbywana.

Calosc TUTAJ

Fundacja: wartości, które uosabiał Jan Karski znów nabrały dziś znaczenia

Odwaga i poświęcenie, bezinteresowność i empatia, służba publiczna i odpowiedzialność – wartości, które uosabiał legendarny kurier i emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego, znów nabrały dziś znaczenia – podkreśla Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego.

24 kwietnia mija 106. rocznica urodzin Jana Karskiego.
Calosc TUTAJ

Aleksander Edelman: musimy myśleć samodzielnie, a nie podpierać się Markiem Edelmanem

W okolicach kwietnia obserwuję wzmożone zainteresowanie postacią ojca. Jednak kiedy mija rocznica, ludzie zaczynają postępować tak, że włos się jeży. Od przyjaciółki usłyszałem ostatnio: “Przepraszam cię, Olek, bo kilka miesięcy temu przekonywałam, że w Polsce nie ma antysemityzmu. Przepraszam, bo to, co się teraz wylało, nie mieści mi się w głowie” – mówi Onetowi syn ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim Aleksander Edelman.
Calosc TUTAJ

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.