Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem

W największym skrócie, palestyńska postawa wobec zachodniego finansowania zawsze była następująca: “Wy, ludzie Zachodu, jesteście nam winni te pieniądze ponieważ przyczyniliście się do założenia Izraela po II wojnie światowej. Tak więc, nie macie prawa ustalania żadnych warunków finansowania. Po prostu dajcie nam pieniądze i zamknijcie się. Każda odmowa naszych żądań spowoduje naszą wściekłość i możliwy terroryzm oraz inne rodzaje przemocy nie tylko przeciwko Izraelowi, ale także przeciwko wam [nie-muzułmańskim] niewiernym na Zachodzie”.

Wiecej TUTAJ


Antysemityzm bez Żydów – ks. Romuald Jakub Weksler-Waszkinel

  Do podtrzymywania antysemityzmu wcale nie są potrzebni Żydzi. Wystarczy chore chrześcijaństwo. A polskie chrześcijaństwo (dokładniej: to, co w polskim katolicyzmie dominujące) jest chore, zainfekowane antyjudaizmem.

  Wiecej TUTAJ

Prasa arabska ostro krytykuje film dokumentalny Al-Dżaziry o egipskim intelektualiście, Faragu Fodzie: Film usprawiedliwia zabójstwa, podżega do zabijania liberalnych myślicieli

15 czerwca 2020 r. katarska sieć Al-Dżazira nadała 45-minutowy film dokumentalny o zabójstwie liberalnego egipskiego intelektualisty, Faraga Fody, który został zamordowany 8 czerwca 1992 r. przez dwóch członków islamistycznej organizacji Al-Gama’a Al-Islamija Zabójstwo Fody nastąpiło po długiej kampanii przeciwko niemu prowadzonej przez czołowych islamistów, którzy ogłosili go apostatą z powodu jego postępowych poglądów, takich jak poparcie dla oddzielenia religii od państwa.

Wiecej TUTAJ


Rodzice szukali mu żony. On nie mógł zapomnieć o Polce i ściągnął ją do Izraela

Na wakacjach w Tel Awiwie podszedł do niej Izraelczyk. Mimo gorącego uczucia podtrzymywanego w listach miłosnych na odległość, on przestał się odzywać. Po pół roku okazało się, że rodzice szukają dla niego kandydatki na żonę, ale jemu zależało tylko na niej. Polka wyjechała za głosem serca do Izraela, przeszła na Judaizm i urodziła dwie córki. W rozmowie z Onet Podróże Barbara Eytan wspomina swoje początki, konwersję oraz krótko opisuje sytuację dot. koronawirusa.

Wiecej TUTAJ


Funcjonariusz Nation of Islam, Ishmael Muhammad: Żydzi kontrolują Hollywood; oni napędzali niewolnictwo, sprzedawali płachty i sznur KKK; proponowana szczepionka na COVID-19 jest częścią planu Kissingera wyludnienia świata

Wiecej TUTAJ


MKiDN: 254 tys. Żydów wywieziono do obozu w Treblince w czasie akcji likwidacyjnej getta warszawskiego

W ciągu dwóch miesięcy trwania akcji likwidacyjnej warszawskiego getta 254 tys. Żydów wywieziono do obozu zagłady w Treblince, 11 tys. skierowano do obozów pracy, na miejscu rozstrzelano ok. 6 tys. – przypomina w środę MKiDN. 22 lipca 1942 r. rozpoczęła się wielka akcja likwidacji getta.
Wiecej TUTAJ

76. rocznica likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, w urzędowej nomenklaturze nazywany Konzentrationslager Lublin, funkcjonował od października 1941 r. do 22 lipca 1944 r. Spośród prawdopodobnie 150 tys. osób z około 30 krajów, które przeszły przez Majdanek, na skutek głodu, chorób, pracy ponad siły, a także w egzekucjach i komorach gazowych, życie straciło około 80 tys. osób, z czego 60 tys. stanowili Żydzi przywożeni tu z całej Europy.

Wiecej TUTAJ

Tisza beAw

29 lipca 2020 roku, w środę, po zachodzie słońca zaczyna się święto Tisza beAw.

Wiecej TUTAJ


Dyrektor Muzeum POLIN: mamy w Polsce do czynienia z antysemityzmem bez Żydów

Antysemityzm jest w Polsce czymś zupełnie osobnym od tego, z czym mierzą się Żydzi mieszkający na Zachodzie. W Polsce mamy do czynienia z antysemityzmem bez Żydów – powiedział PAP dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Zygmunt Stępiński. Trzeba coś z tym zrobić i my chcemy rozbroić tę minę – podkreślił.

 Wiecej TUTAJ

Jerzy Dynin – „Aryjskie papiery” – recenzja i ocena

Z „Aryjskimi papierami” powinien zapoznać się każdy, kto chce choćby spróbować zrozumieć jak trudny i złożony jest wachlarz postaw ludzkich w czasie II wojny światowej. Szczególnie polecam fanom biało-czarnego spojrzenia na historię.

Wiecej TUTAJ


Obóz KL Lublin (Majdanek): powstanie, zbrodnie, wyzwolenie

W nocy z 22 na 23 lipca 1944 roku armia radziecka zajęła teren obozu koncentracyjnego KL Lublin (Majdanek). Wkroczenia wojsk sowieckich doczekała mała grupa ok. 500 więźniów. Obóz ten był pierwszym tego typu obiektem na ziemiach polskich oswobodzonym przez Armię Czerwoną.

Największa egzekucja miała miejsce 3 listopada 1943 roku. Jednego dnia zginęło wówczas w KL Lublin 18 tys. Żydów, zamordowanych w ramach wspomnianej wcześniej akcji Erntefest.

Wiecej TUTAJ

Początek Marszu Pamięci w r. 2020

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. A propos ksiazki Dynina, przed wyjazdem z Warszawy przyszedl do nas znajomy z podworka I smiejac sie opowiedzial jak jego zone ,skrzypaczke, wyrzucono z Fiharmonii Warszawskiej a jego wezwano w pracy zeby mu ostra nagne dac ,malzenstwo z „syjonistka”.
    Smial sie poniewaz jego zona, Rosjanka, poza rudymi wlosami I malzenstwem niz z zydostwem nie miala wspolngo, to on sam byl Zydem ,z tak „dobrym wygladem” ze nie tylko wspolczesnych Polakow zmylil, ale cala wojne przezyl jako „echte Deutche” ,znajac niemiecki od niemieckich przedwojennych sasiadow gdzies na Wschodzie…
    Zdaje sie ksiazke wydal „Prawdziwy Aryjczyk”, moze ktos sie natknal ,nie moge ja na google znalezsc.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.