Uncategorized

Deklinacja

Zenon Rogala


– Kto, 

jak nie ty, powinien to załatwić, to znaczy przynajmniej zacząć wreszcie coś działać w tej sprawie. Załatwić, to i tak pojęcie, które nic dla ciebie nie znaczy. Załatwić – to ktoś , załatwić – to oni, załatwić – to wszyscy poza tobą.

– Kogo,

jak nie ciebie powinnam powiadomić o całej tej sprawie, o tej ciągnącej się przez twoją indolencję procedurze. Pokaż  wreszcie, że jesteś coś wart. Zrób coś wreszcie, żebym nie żałowała,  że przekazałam ci te wszystkie dane. Weź się wreszcie do ostatecznego załatwienia tej sprawy.

– Komu,

mam okazać resztki swego zaufania, jak nie tobie. Póki co, jesteś jedynym powiernikiem i jedynym punktem odniesienia dla mnie, ale pamiętaj, że też ostatnim takim punktem.

– Kogo, 

powtarzam, kogo widzę co rano i kogo coraz bliżej poznaje. A im lepiej poznaję, tym bardziej żałuję. Żenada – sam doprowadziłeś do takiej oceny. 

– Kim,

do cholery mam się posłużyć, żebyś się przekonał, że to właśnie o ciebie i twoje dobro cały czas zabiegam. I kimże ty jesteś dla mnie, że tak uparcie walczę o ciebie i daję, jeszcze raz daję ci szanse. 

– O kim, 

myślę jak jakaś wariatka, o kim jak nie o tobie, ośle ty patentowany, o kim muszę od tylu, tylu lat, dobrze myśleć, dobrze mówić i nie pozwolić innym źle myśleć, i źle mówić o tobie.

– O, ty, 

który kosztujesz mnie tyle zdrowia, nerwów pieniędzy i walki o ciebie z samym tobą,  już nie wiem jak mam cię nazwać, najlepiej jak nazwę cię – deklinacyjnym odmieńcem.


Wszystkie wpisy Zenona

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.