Uncategorized

Krótko i zwięźle

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 19.12 -20.12


Z ostatniej chwili !!!

prof. Jacob Moran-Gilad, specjalista mikrobiologii klinicznej ze Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Ben-Guriona powiedział: „Mutacje w wirusach nie są niczym nowym, i podobnie jest z COVID-19. Obecnie istnieje ponad tysiąc znanych mutacji nowego koronawirusa, który został po raz pierwszy znaleziony w Wuhan, z których większość jest nieistotna. Mutacje związane z białkiem kolca mogą wpływać na dynamikę choroby, ponieważ jest to decydujący czynnik w procesie infekcji. Taka mutacja może wpływać na sposób, w jaki wirus łączy się z komórkami ludzkiego układu oddechowego. Wygląda, że prawdopodobnie będzie to najbardziej negatywna konsekwencja nowego brytyjskiego szczepu. Właśnie o to obecnie najbardziej martwią się lekarze w Anglii. Nie zostało to jeszcze udowodnione, ale istnieją poszlaki, które sugerują, że tak może być. Być może konsekwencją nowego szczepu byłoby zmniejszenie liczby przypadków wykrywanych przez testy. Chociaż w diagnostyce przesiewowej wykorzystywane jest białko kolca, to testowanie i sekwencjonowanie genomu nowego koronawirusa znacznie się rozwinęło. Ponieważ każdy test laboratoryjny szuka kilku obszarów docelowych możliwych do wykrycia w obrębie wirusa, jest więc mało prawdopodobne, aby mutacja w jednym białku doprowadziła do niedodiagnozowania wirusa. Obecnie co dwa tygodnie dochodzi do kolejnej mutacji wirusa, jednak większość z nich nie ma znaczenia. Nie ma powodu, by sądzić, że ta konkretna mutacja sprawi, że szczepionka nie będzie działać. Obecnie nic nie wskazuje na to, by ta konkretna mutacja w jakikolwiek sposób szkodziła skuteczności szczepionki. Nasz układ odpornościowy wytwarza szeroką gamę przeciwciał przeciwko temu wirusowi, nie jest to tylko jeden rodzaj przeciwciał. Dlatego nawet jeśli powstała mutacja, która potencjalnie wpływa na skuteczność szczepionki, to z pewnością nie przyniesie ona tak dramatycznych skutków. Brytyjczycy są obecnie światowymi liderami w dziedzinie genetycznego sekwencjonowania próbek pacjentów z COVID-19. Dlatego to właśnie oni wykryli tę mutację. Jest bardzo prawdopodobne, że to, co widzimy w Wielkiej Brytanii, to tylko wierzchołek góry lodowej. Najprawdopodobniej istnieje wiele mutacji, o których jeszcze nie wiemy, ponieważ większość świata nie prowadzi ciągłych badań i nie śledzi mutacji. Skupiamy się na Wielkiej Brytanii, ponieważ stamtąd pochodzą raporty, ale prawdopodobnie jest to powszechny problem.”

19 grudnia 2020 r.


Wicepremier Węgier Zsolt Semjén potępił decyzję UE o zakazie koszernego uboju w Belgii i powiedział, że „jest to poważne naruszenie wolności wyznania i bezpieczeństwa Żydów w Europie. Decyzja przedkłada prawa zwierząt nad prawa człowieka”.


Szczepionka na koronawirusa Moderna Inc w piątek była drugą, która otrzymała zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach (EUA) od amerykańskiej Agencji ds.Żywności i Leków


Włochy zostaną objęte ogólnokrajową blokadą przez większość świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.


Przedstawiciele Boeinga „niewłaściwie trenowali” pilotów testowych podczas prób ponownej certyfikacji po dwóch śmiertelnych wypadkach 737 MAX, wynika z obszernego raportu Kongresu opublikowanego w piątek.


Brytyjski premier Boris Johnson wezwał ministrów na nieplanowane spotkanie w piątek wieczorem, aby omówić, jak powstrzymać nowy, bardziej zjadliwy wariant koronawirusa


Kiedy niewielki procent polskich Żydów, którzy przeżyli Holokaust, wrócił do domów z gett i obozów zagłady, nie zostali oni przyjęci z powrotem w do polskiego społeczeństwa.


W Republice Południowej Afryki wykryto poważny wariant koronawirusa, który może wyjaśniać szybkie rozprzestrzenianie się drugiej fali, która dotyka młodszych ludzi, powiedział w piątek minister zdrowia.


 Mniej więcej po roku pandemii jest jasne, że nowy koronawirus jest gorszy niż sezonowa grypa, a badanie opublikowane w piątek wykazało, o ile gorzej, wykazując prawie trzykrotnie wyższą śmiertelność wśród pacjentów z COVID-19.


francuska policja aresztowała dwie osoby dorosłe i dwoje nieletnich podejrzanych o antysemickie przestępstwo z nienawiści, w ramach którego słownie zaatakowali siedzaca w samochodzie żydowską rodzinę niedaleko Paryża.


dyrektor generalny ministerstwa zdrowia prof. Hezi Levi podpisał wieczorem decyzję uznającą wszystkie kraje na świecie jako kraje czerwone.


Autonomia Palestyńska, Egipt i Jordania podkreśliły w sobotę potrzebę wezwania Izraela do powrotu do negocjacji w celu osiągnięcia ostatecznego porozumienia w oparciu o rozwiązanie dwupaństwowe, które zapewni utworzenie niezależnego, suwerennego państwa palestyńskiego wzdłuż 1967 linii, ze wschodnią Jerozolimą jako stolicą.


Zastępca premiera Benny Gantz (niebiesko-biały) powiedział, że ma nadzieję, że wkrótce porozmawia z Palestyńczykami, chociaż nie wierzy, że w tej chwili możliwe jest sfinalizowanie układu pokojowego z Autonomią Palestyńską.


Chanuka 1970 , grupa Żydów ze Związku Radzieckiego stanęła przed sądem po tym, jak próbowali porwać samolot Antonow AN-2, aby przewieźć ich przez granicę do Szwecji, skąd zamierzali udać się do Izraela.


20 grudnia 2020 r.


Artyści izraelscy, tunezyjscy i jemeńscy spotykają się śpiewając o pokóju. Piosenka „Peace Between Neighbours” została wykonana przez izraelskiego Ziv Yehezkela i tunezyjskiego piosenkarza Noomane Chaari, a została napisana przez anonimowego Jemeńczyka


Premier Benjamin Netanjahu powiedział w niedzielę, że akcja szczepień zostanie przyspieszona.


 Władze saudyjskie usuwają treści antysemickie i antysyjonistyczne z podręczników na nadchodzący rok szkolny –


Dyrektor generalny Ministerstwa Zdrowia powiedział w niedzielę, że ministerstwo postawiło sobie za cel szczepienie większości Izraelczyków do początku przyszłego roku. „Celem jest zaszczepienie około 60 procent populacji do końca pierwszego kwartału 2021 r.”


 Imigranci z żydowskiego „zaginionego plemienia” Bnei Menashe wylądowali w tym tygodniu na międzynarodowym lotnisku Ben-Gurion, aby rozpocząć nowe życie w Izraelu.


Szpital Ichilov w Tel Awiwie ogłosił w niedzielę na Twitterze, że skończyły mu się szczepionki COVID-19 i złożył zamówienie na kolejną partię.


Austriak pochodzenia afgańskiego, którego materiał genetyczny znaleziono na broni z której dżihadysta zabił cztery osoby w Wiedniu .


Palestyńczycy obrzucili kamieniami izraelski samochód przy żydowskim osiedlu Tapuach w środkowej części Samarii. Ranny został Izraelczyk.


El Al Airlines podał w niedzielę, że pierwszy lot z Izraela do Rabatu w Maroku wykona 22 grudnia i że samolot będzie przewoził wspólną delegację amerykańsko-izraelską.


Minister spraw zagranicznych Palestyny ​​wzywa Izrael do powrotu do rozmów


palestyński terrorysta rzucił bombę zapalającą w izraelskiego żołnierza przy osiedlu żydowskim Kedumim w środkowej części Samarii. Żołnierz powstrzymał się przed otwarciem ognia, a napastnik uciekł


Netanjahu po otrzymaniu szczepionki na COVID-19: „Czuję się świetnie; idź się zaszczepić 


Chiński rząd zaangażował się w masową kampanię propagandową, aby ukryć swoją odpowiedzialność za pandemię koronawirusa, według bombowego raportu New York Times .


Testy laboratoryjne sugerują, że izraelska maska ​​( sonomask )na twarz eliminuje ponad 99% koronawirusa Wielorazowe maski antywirusowe Sonovii są pokryte nanocząsteczkami tlenku cynku, które niszczą bakterie, grzyby i wirusy,


Ministrowie zakazują wjazdu obcokrajowcom z krajów z mutacja wirusa


Organizacja terrorystyczna Hezbollah ostrzegła, że ​​prezydent USA Donald Trump i państwo Izrael podejmą działania przeciwko nim i ich patronom w Iranie w ostatnich tygodniach urzędowania Trumpa,


W obozach dla uchodźców palestyńskich na Zachodnim Brzegu niektórzy mieszkańcy przygotowują broń do potencjalnej walki o władzę, kiedy prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas w końcu schodzi ze sceny. 85-letni Abbas, przywódca dominującego ruchu Fatah i Autonomii Palestyńskiej, obiecał wybory parlamentarne i prezydenckie w 2021 roku, po raz pierwszy od ponad 16 lat.


Izraelski muzyk rockowy Aviv Geffen i chasydzka gwiazda muzyki pop Avraham Fried wspólnie wydali nowy singiel: „Batzoret” . „Ta piosenka ma dać początek nadziei i jedności oraz znaleźć miejsce spotkania” – wyjaśnia Geffen

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.