Uncategorized

Pożegnanie wielkiego żydowskiego patrioty

BENJAMIN NETANYAHU


Przetlumaczyl Sir Google Translate

W swoim życiu spotkałem wielu wspaniałych ludzi, ale ten gigant, osobowość taka jak Sheldon, pojawia się raz na pokolenie.

Czuję głęboki smutek z powodu odejścia wspaniałego przyjaciela i wspaniałej osoby – zmarłego Sheldona Adelsona.

Ze złamanym sercem, w imieniu mojej żony Sary, w imieniu własnym i wielu ludzi w Izraelu i na świecie, przesyłamy najszczersze kondolencje Miri i jej rodzinie. Wielu Żydów w Izraelu i na całym świecie ponosi ciężkie straty.

Trudno opisać, co Sheldon zrobił dla narodu żydowskiego i dla Izraela. Sheldon był jednym z największych darczyńców w historii narodu żydowskiego. Dał syjonizmowi, osadom i państwu Izrael. Wniósł ogromny wkład finansowy do wielu instytucji – do badań medycznych i naukowych, do szkolnictwa wyższego, do Uniwersytetu Ariel, do Taglit-Birthright i do swoich ogromnych projektów w każdej dziedzinie. Wraz z żoną Miri hojnie poświęcił się wielu przedsięwzięciom, które ratowały życie i przyniosły Izraelowi rozgłos na całym świecie. Sheldon był wielkim żydowskim patriotą. Pracował nad wzmocnieniem Izraela, umocnieniem jego pozycji w Stanach Zjednoczonych i wzmocnieniem więzi między narodem żydowskim w Izraelu a diasporą.

Sheldon dorastał w biedzie na przedmieściach Bostonu i stał się jednym z największych przedsiębiorców i filantropów na świecie. Dokonał tego dzięki swojej bystrej inteligencji, szczeremu myśleniu, potężnej osobowości i odwadze. Sheldon mógł stawić czoła wszystkiemu i zrobił to, w co wierzył. A to, w co wierzył, bardziej niż cokolwiek innego, to obietnica złożona przez naród żydowski i jego państwo.Zasubskrybuj The JNS Daily Syndicate przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów

Sheldon naprawdę kochał Amerykę – Amerykę, co dawało mu każdą okazję, o jakiej mógł marzyć. Chciał, aby wszyscy na świecie mieli takie możliwości i tę wolność.

Muszę powiedzieć, że spotkałem w swoim życiu wielu wspaniałych ludzi, ale ten gigant, osobowość taka jak Sheldon, pojawia się raz na pokolenie. Na zawsze będziemy pamiętać Sheldona i jego ogromny wkład w naród żydowski i państwo Izrael. Jego wpływ pozostanie z nami przez następne pokolenia.

Niech jego pamięć będzie błogosławieństwem.


Pożegnanie wielkiego żydowskiego patrioty

Kategorie: Uncategorized

17 odpowiedzi »

 1. Teresa, liczbę 200.000 usłyszałem kiedyś od mojej bl.p. Mamy , która była z Kijowa, nie mam już możliwości zapytać ją o to. Być może , ze 32 .000 to liczba ofiar pierwszej zbrodniczej akcji w Babim Jarze. Należy pamiętać , że hitlerowcy okupowali Kijów przez kilka lat , dowożąc tam wyłamywanych Żydów i partyzantów . Przed wojną żyło w Kijowie około 250.000 Żydów , tylko cześć z nich ewakuowała się z cofająca armią sowiecką…..
  A i liczba 32.000 mężczyzn , kobiet i dzieci to i tak monstrualna zbrodnia, którą trudno jest ochwycic wyobraźnią . Dla ilustracji: duży stadion wypełniony po brzegi ludźmi mieści około 30.000 ludzi…

 2. Stefciu, jak najbardziej.
  Iran buduje bron nuklearna i nie kryje się wcale ze jest wrogiem Izraela I chce go znidzczyc. Biden/ Harris, podobnie jak Europa, udaja ze tego nie widza i ze sa przyjaciolmi Izraela. Ot, taka różnica..

 3. Do Ewy Korulskiej: porownujesz zagrozenie Izraela Iranem do zagrozenia Biden/Harris?

 4. Michał Ben Ari poniżej moja odpowiedz z Facebooka na ten sam Twój komentarz co tutaj :

  Michael Ben Ari po pierwsze Netanyahu to nie zadna „ skrajna prawica otoczona lizusami”. To bardzo doświadczony i bardzo zasłużony dla Izraela, wyjątkowo zdolny mąż stanu.
  Nie mieszkam w Izraelu ale wystarczajaco się nim interesuje żeby tyle przynajmniej wiedzieć. Nie wykluczam ze po tylu latach u steru nastąpiło „ zmęczenie materiału „ i ze czas na zmianę premiera, jednakże pod dwoma warunkami :
  1.) ze premier Netanyahu odejdzie z honorem i w pełnym uznaniu jego zasług dla kraju.
  2.) ze zostanie zastąpiony przez kogoś co najmniej rownie utalentowanego, zręcznego i politycznie doświadczonego.
  Od tego zależy bezpieczeństwo Izraela, szczególnie w tych trudnych czasach zagrożenia Iranem i Bidenem/ Harris

 5. Adelson nigdy nie zaprzeczał skąd są jego pieniądze. Spróbuj poprowadzić sama kasyno. Poza tym dziękuję każdemu który popiera Izrael, a szczególnie tym którzy popierają go pieniężnie i politycznie.

  „Israel Hayom” oczywiście nie wykończył prasy drukowanej. Ta kończy się sama przez zmiany w technologii masowego przekazu. Jak samochód wykończył bryczkę.

 6. W wielu krajach sa darmowe gazety, np. Metro w GB .
  I Adelson dawal na inne cele w Izraelu tez, z Wiki:

  Since 2007, the Adelson Family Foundation has made contributions totaling $140 million to Birthright Israel, which finances Jewish youth trips to Israel.[114] He also donated $5 million to the Friends of the Israel Defense Forces in 2014.[115] …
  In 2006, Adelson contributed $25 million to the Yad Vashem Holocaust Martyrs’ and Heroes’ Remembrance Authority.[118]


  R.I.P. Sheldon Adelson
  p.s. Lewicowcy sa welcome stworzyc swoje darmowe gazety, dlaczego finansowana z Niemiec ”Haaretz” nie jest ?

 7. Michael, prasa drukowana przeżywa obecnie kryzys na całym świecie . W Szwecji , gdzie obserwuje się to samo zjawisko , żydowska rodzina Bonnier, największy właściciel medialny tego kraju, w porę zdywerfikował swoją działalność, wchodząc na medialny rynek internetowy , co uchroniło ich od upadku. Ludzie nie chcą płacić za gazety upolitycznione
  , gdy mogą czerpać informacje z internetu według swoich upodobań . I nawet apolityczna, bezpłatna, codzienna gazeta drukowana „Metro” , wychodząca też w innych krajach , żyjąca tylko z anonsów upadła . Mam szczerą nadzieję , że los ten spotka żydowski NYT, gazetę płatną, wroga Izraela numer 1 , wsród „poważnych i bezstronnych” wpływowych gazet

 8. Głowną przyczyną dla której Adelson opłakiwany jest przez Netaniahu i chór jego podlizywaczy jest finansowanie przez niego rozdawanej bezpłatnie na ulicach gazety codziennej ”Israel Hayom”, która jest prywatną tubą propagandową Netaniahu i skrajnej prawicy w Izraelu i która spowodowała bankructwo i prawie całkowity zanik drukowanej prasy w Izraelu.

 9. Najważniejszą rzeczą, jaką zrobił (i dlatego jest tak opłakiwany przez Netaniahu i chór jego podlizywaczy) jest finansowanie bezpłatnej gazety codziennej ”Israel Hayom”, która jest prywatną tubą propagandową Netaniahu.

 10. MEF na ogół zgadzam się z Twoimi komentarzami ale tym razem nie moge…
  Nazwanie «  bylym gangsterem ” człowieka który wlasnie zmarł , ktory jest wyjatkowo zasluzony dla Izraela, o którym zarówno premier Netanyahu jak prezydent Trump wyrażają się z najwyższym uznaniem,wdziecznoscia i podziwem, wydaje mi się co najmniej niestosowna dezynwoltura.
  Myśle ze gdybyśmy wszyscy tu obecni zamiast liczyć kto ile dał lub nie dał Izraelowi skupili się raczej na pytaniu co każdy z nas może dać, to efekt byłby dużo pozytywniejszy.

 11. MEF , chyba nie jest na miejscu w krajach rządzonych prawem , oskarżać kogoś o bycie gangsterem , jeśli nie był on skazany…. „not guilty unless proven otherwise in court “ . Nie mówiąc już o tym , że ten człowiek , który zrobił tyle dla Izraela i Żydów właśnie zmarł….

  Ml, tak , coś tam oligarchowie też dają . Abramowicz przypomniał sobie o Izraelu jak groziło mu wydalenie z owczesnego kraju zamieszkania . Czytałem kiedyś (niestety nie pamiętam źródła by je przytoczyć, ale jak się komuś chce to napewno znajdzie to na internecie) , że chyba gmina żydowska w Kijowie zwróciła się swego czasu do oligarchów by sfinansoli pomnik godny tej straszliwej zbrodni w Babim Jarze, pod Kijowem gdzie „einzats grupen” NA ZMIANĘ , nie przestając przez DWA DNI z karabinów maszynowych zamordowała koło 200.000 ludzi !!!!! . Ich prośba pozostała bez odpowiedzi ….
  Razem tych zydowskich oligarchów w Rosji i Ukrainie jest z pewnością ponad dziesięciu – ich wspólny majątek jest wręcz OGROMNY, ile dali RAZEM na Izrael i ludzi , którym tam z rożnych powodów jest ciężko …?
  Nie słyszałem by zmarły Berezowski , Chodarkowski nie mowiąc już o wrogu Izraela Sorosie dali choć jednego dolara na Izrael , choć mogę sie mylić…. . Natomiast są oni dotknięci , często spotykanym , żydowskim niedomaganiem „zbawiania świata” … Izrael ich nie obchodzi ..

 12. R.I.P
  Obs, chyba az tak zle nie jest, z Rosji Roman Abramovicz czy Lew Lalew dali/daja duzo na Izrael
  My tez wyjechalismy z Polski z pomoca Jointu czy HIASu
  Teraz halasliwe zgraje ”postepowych” Zydow przescigaja sie w oswiadczeniach lojalnosci do BLM, Muslimow,palestyncow , to nalozna choroba Zydow od tysiecy lat

 13. Inny były gangster, Meir Lansky też był ciepłym syjonistą i dawał szczodrą ręką na publiczne instytucje izraelskie.

  Izrael wydał Lanskiego Amerykanom w 1972, pod paragrafem przestępstw podatkowych na Florydzie.

  Adelson był sprytniejszy od Lanskiego i nie dał się złapać. Cała różnica.

 14. R.I.P. Sheldon Adelson
  Gdyby reszta żydowskich miliarderów w USA i wsród oligarchów Rosji i Ukrainy , zrobiła choć niewielką część tego co zrobił dla Izraela On , pozycja i ekonomia Izraela byłaby o wiele , wiele lepsza i mocniejsza . Był on dowodem , że i w naszym narodzie są prawdziwi patrioci , troszczący sie o swój naród i jego kraj, pozostając lojalnym patriotą i swojego kraju, nie bając się antysemickich oskarżeń o „podwójną lojalność”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.