Uncategorized

Od słowa do słowa

Zenon Rogalapanu Czesławowi Kudle

Są ludzie różni. Są mierni i głupi. Zdarzają się podli i zło czyniący. Ale są też ludzie wspaniali. I nawet przybywa ich z roku na rok i w każdym stuleciu będzie ich coraz więcej. Właśnie niedawno trafiłem na takiego.


To on podjął się tej gigantycznej pracy, dał świadectwo bezinteresowności i przekonany o słuszności podjętego dzieła zaproponował taką formę wydania moich opowiadań, które już ja, na moją odpowiedzialność przedkładam do rąk upragnionego czytelnika. Możecie go spotkać na łamach czasopisma Quo Libet, gdzie jako Redaktor Naczelny roztacza opiekę edytorską nad zapaleńcami i nieustępliwymi tropicielami prawdy, tej historycznej i tej zwykłej po prostu ludzkiej prawdy codziennej.


To pierwszy mój kontakt z szeroką rzeszą czytelników. Liczę na surową, ale sprawiedliwą ocenę, proszę tylko zważyć, że jako debiutantowi należy się ocena uwzględniająca poprawkę na brak literackiego doświadczenia i potrzebę zdobywania tego szlifu, który jest niezbędny, aby kunszt literacki kształtował się w boju o najlepiej dobrane słowo.
To tyle na początek, bo przed Państwem jeszcze wiele, wiele słów, niezbędnych dla rzeczowej rozmowy…Wszystkie wpisy Zenka TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.