Uncategorized

Zagrożenia, którym amerykańskie żydostwo nie chce stawić czoła


Caroline Glick


Przetlumaczyl Sir Google Translate

Biorąc pod uwagę dane, ma sens, że 65-75% amerykańskich Żydów przebywa w politycznym i ideologicznym domu, który jest wrogo nastawiony do Żydów. To kwestia priorytetów. Wyjaśnia również, dlaczego znaczna część reakcji społeczności na rosnący antysemityzm i rosnącą asymilację była nieskuteczna, a nawet przynosiła skutki odwrotne do zamierzonych.

Po tym, jak w zeszłym roku zostali zmuszeni przez ograniczenia Covid-19 do świętowania samej Paschy w zeszłym roku, podobnie jak ich izraelscy bracia, amerykańscy Żydzi byli w zasadzie w stanie świętować seder paschalny ze swoimi przyjaciółmi i rodzinami w tym roku. I podobnie jak w Izraelu, amerykańskie rodziny żydowskie upajały się wyzwoleniem z samotności podczas żydowskiego święta wyzwolenia.

Ale nawet radość Paschy nie mogła rozproszyć bliźniaczych chmur burzowych unoszących się wokół największej żydowskiej diaspory.

Pierwszym zagrożeniem jest rosnąca nienawiść do Żydów. Amerykańskie grupy żydowskie są dobre w zwalczaniu białej supremacji. Niestety, najbardziej niebezpieczne zewnętrzne zagrożenie dla życia Żydów w Ameryce nie pochodzi od neonazistów. Pochodzi z ich bazy domowej.

Wraz z hindusami, żydowscy Amerykanie są najlepiej wykształconą grupą religijną w Ameryce. Amerykańscy Żydzi od dawna zakładali, że głównym źródłem antysemityzmu w Ameryce jest ignorancja i że wraz ze wzrostem poziomu edukacji poziom antysemityzmu będzie się zmniejszał. Biorąc pod uwagę powszechność antysemityzmu na kampusach uniwersyteckich, naukowcy z University of Arkansas postanowili sprawdzić to założenie.

Publikując swoje odkrycia w tym tygodniu w magazynie Tablet , wykazali, jak błędne stało się to założenie. W przeciwieństwie do tego, co od dawna twierdzą organizacje żydowskie, okazuje się, że im bardziej wykształceni są Amerykanie, tym bardziej są antysemici.

Absolwenci college’ów są o pięć procent bardziej skłonni do stosowania antysemickich podwójnych standardów wobec Żydów niż Amerykanie, którzy nie poszli na studia. Osoby z wyższym stopniem naukowym stosowały wobec Żydów podwójne standardy 15% częściej niż respondenci bez wyższego wykształcenia.

Konsekwencje są tragiczne. Środowisko akademickie, ojczyzna amerykańskiego żydostwa od wieku i klucz do ich wejścia do amerykańskiej elity – jest teraz wrogim terytorium.

Następnie są media. W połowie XX wieku amerykańscy Żydzi byli pionierami amerykańskich środków masowego przekazu, rozrywki i przemysłu muzycznego. Coraz częściej jednak dziś są ich workiem treningowym.

W zeszłym miesiącu, Weekend Update w Saturday Night Live zawierał “news brief” na temat izraelskich wysiłków szczepień Covid-19. Puenta sprawiła, że ​​Izrael tylko szczepił swoich żydowskich obywateli. To kłamstwo nie wzięło się znikąd. Narodził się z pomówienia, że ​​jedyną liberalną demokracją na Bliskim Wschodzie jest państwo rasistowskie. Użycie przez SNL łuku było wyrazem jego ogólnej akceptacji w dzisiejszych kręgach postępowych.

Kilka dni później, NBC serialu „s« Nurses»przedstawiono ortodoksi jak wściekłe rasistów . Scena w serialu, poruszająca nazistowska propaganda, przedstawiała ortodoksyjnego żydowskiego pacjenta i jego rodzinę, odrzucających zalecenie lekarza, aby przeszczepił mu organ, ponieważ może on pochodzić od „nie-Żyda”.

Oczywiście scenarzyści, producenci i reżyserzy serialu nie włączyliby tego rangi antysemityzmu do swojego scenariusza, gdyby w to nie wierzyli lub obawiali się, że nie ujdzie im to płazem.

Jak dotąd udało im się to.

Półtora tygodnia temu gospodarz CNN, Don Lemon, pojawił się w programie The View ABC , aby omówić środki zaradcze na rzekomy „rasizm strukturalny” w Ameryce.

Lemon powiedział, że pierwszym krokiem do oczyszczenia Amerykanów z rasizmu było zastąpienie ich zdjęć przedstawiających Jezusa jako „hipisa ze Szwecji lub Norwegii” nowymi, które pokazują „jak wyglądał Jezus”.

A jak naprawdę wyglądał Jezus?

„Albo czarny Jezus, albo brązowy Jezus, ponieważ wiemy, że Jezus bardziej przypominał muzułmanina” – deklamował Lemon świadomie.

Podobnie jak antysemicki żart SNL i antysemicki dramat „Siostry”, nie wspomnienie Lemon, że Jezus był Żydem z Betlejem, nie wzięło się znikąd. Pochodzi od przywódcy Nation of Islam Louisa Farrakhana. Dziś miliony obudzonych rewolucjonistów postrzegają kaznodzieję, który podziwia Hitlera, jako „autentycznego” przywódcę religijnego. Jego celebryta prawdopodobnie czyni go najpotężniejszym nienawidzącym Żydów w historii Ameryki. Oświadczenie Lemon powtórzyło twierdzenie Farrakhana, że ​​Żydzi są „fałszywymi Żydami”, a „prawdziwymi Żydami” są czarni i muzułmanie.

Ceremonia rozdania nagród Grammy w zeszłym miesiącu jasno pokazała, że ​​obudzony antysemityzm nie jest przeszkodą dla wejścia na najwyższe szczeble amerykańskiej kultury celebrytów. Może nawet być atutem. Czarna aktywistka Tamika Mallory, która określiła Farrakhana mianem „KOZY” (tj. Największego wszechczasów), wygłosiła przemówienie na temat sprawiedliwości rasowej. Piosenkarka Dua Lipa, która zaatakowała Izraelczyków jako „fałszywych Żydów” i twierdziła, że ​​Hamas jest izraelskim wynalazkiem dokonanym podczas imprezy.

Współprzewodniczące Marszu Kobiet 2019 Linda Sarsour z lewej strony i Tamika Mallory z centrum maszerują wraz z innymi demonstrantami na Pennsylvania Av. w Waszyngtonie, 19 stycznia 2019 r

Następnie jest Partia Demokratów – polityczna siedziba 65-75% amerykańskich Żydów. Nie chodzi po prostu o to, że antysemiccy politycy, tacy jak Rashida Tlaib, Betty McCollum i Ilhan Omar, są teraz dominujący, ani że proizraelscy politycy, tacy jak Elliot Engel i Dan Lipinski, zostali pozbawieni władzy.

Nie chodzi nawet po prostu o to, że starsi politycy, tacy jak gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo i burmistrz Nowego Jorku Bill Deblasio, używają antysemityzmu, aby zebrać swoich zwolenników, lub że prezydent Joe Biden wyznaczył otwartych nienawidzących Izraela i działaczy BDS na wysokie stanowiska w swojej administracji.

W zeszłym tygodniu Biden zorganizował wieczerzę paschalną w Białym Domu, która wymazała Żydów i Boga z historii ich wyzwolenia z Egiptu. Biały Dom zaprosił postępową, antyizraelską rabinę Sharon Brous do przewodniczenia na uroczystości, która przeredagowała i zde-judaizowała każdy aspekt żydowskiego święta wolności Żydów.

Fatalnie, te ataki na wszystkie aspekty żydowskiego życia i tożsamości przez obudzoną lewicę zdarzają się, ponieważ wielu amerykańskich Żydów porzuca swój judaizm, ponieważ nie widzą powodu, aby pozostać aktywnym Żydem. Ponad 70% nieortodoksyjnych Żydów, którzy zawarli związek małżeński, zawiera związki małżeńskie z nie-Żydami. Co jeszcze bardziej zaskakujące, tylko połowa nieortodoksyjnych amerykańskich Żydów w wieku małżeńskim (25-54) jest w ogóle zamężna. Spośród osób pozostających w związku małżeńskim tylko 15% wychowuje dzieci jako Żydzi. Nie-ortodoksyjne Żydówki mają najniższy współczynnik dzietności w USA.

Biorąc pod uwagę dane, ma sens, że 65-75% amerykańskich Żydów przebywa w politycznym i ideologicznym domu, który jest wrogo nastawiony do Żydów. To kwestia priorytetów. Wyjaśnia również, dlaczego znaczna część reakcji społeczności na rosnący antysemityzm i rosnącą asymilację była nieskuteczna, a nawet przynosiła skutki odwrotne do zamierzonych.

Weźmy na przykład Anti-Defamation League. Z rocznym budżetem w wysokości około 100 milionów dolarów ADL ma być pierwszą linią obrony społeczności przed antysemityzmem. Ale z przywództwem składającym się z oddanych żołnierzy piechoty postępowej rewolucji, którzy zamiast walczyć z sieciami telewizyjnymi rozpowszechniającymi antysemickie teorie spiskowe i zniesławienia lub z brązowymi koszulami BDS na kampusach terroryzujących żydowskich studentów, ADL poświęcił swoje zasoby na walkę z „białą supremacją”. ”. Z pewnością, jak jasno pokazały strzelaniny w synagodze w Pittsburghu i San Diego, biali supremaci są zagrożeniem. Ale w przeciwieństwie do postępowych nienawidzących Żydów, biali supremaci nie mają przyczółka w środkach masowego przekazu, w polityce, w środowisku akademickim ani w kulturze popularnej.

W styczniu grupa potężnych lewicowych grup żydowskich silnie powiązanych z administracją Bidena, w tym J Street, Americans for Peace Now i New Israel Fund, zaczęła lobbować administrację, aby anulować decyzję administracji Trumpa o przyjęciu definicji antysemityzmu opracowanej przez International Holocaust Remembrance Alliance. Definicja IHRA zapewnia, że ​​odrzucanie prawa Izraela do istnienia i stosowanie podwójnych standardów przy jego osądzaniu jest formą antysemityzmu.

Te ustalenia sprawiają, że IHRA jest problemem dla postępowych antysemitów, którzy rutynowo odrzucają prawo Izraela do istnienia i stosują podwójne standardy w celu jego delegitymizacji.

W zeszłym miesiącu konsorcjum skrajnie lewicowych działaczy żydowskich opracowało nową definicję antysemityzmu, która wyraźnie argumentowała, że ​​odrzucenie prawa Izraela do istnienia nie jest formą antysemityzmu. Innymi słowy, zamiast walczyć z postępującym antysemityzmem, potężne postępowe grupy żydowskie i kluczowi aktywiści aktywnie umożliwiają antysemickie ataki na innych Żydów przez innych postępowców.

Jeśli chodzi o kryzys asymilacji, to potężne żydowskie instytucje zaprzeczają istnieniu problemu, zamiast dać Żydom amerykańskim powód do pełnego żydowskiego życia. W tym tygodniu badacze z Brandeis opublikowali nowe badanie amerykańskiej populacji żydowskiej, które wykazało, że populacja żydowska w Ameryce rośnie, a nie maleje. Według badań w Ameryce jest 7,6 miliona Żydów. Ta liczba jest uderzającym odstępstwem od badania demografa Sergio Della Pergoli z 2019 r., Które wykazało, że społeczność zmniejszyła się do 5,7 miliona.

Badacze z Brandeis „odkryli” dodatkowe 1,9 miliona Żydów, licząc Amerykanów, którzy określają siebie jako „Żydów bez religii” i „częściowych” Żydów. Wśród nich znalazło się również 1,2 miliona dzieci dorastających w domach, w których co najmniej jeden żydowski rodzic był „wychowywany jako Żyd w jakikolwiek sposób”, co, jak zauważa amerykański pisarz żydowski Jonathan Tobin, jest „wymogiem tak luźno zdefiniowanym, że jest bez znaczenia”.

Były prezydent USA Donald Trump podtrzymuje dekret w sprawie antysemityzmu, który podpisał podczas przyjęcia w Chanuki, 11 grudnia 2019 r.

Tobin zauważył, że rozszerzając liczbę Żydów o tych, którzy mają tylko najbardziej osłabione relacje z judaizmem, badanie Brandeis dostarcza organizacjom żydowskim uzasadnienia do poświęcania większej części (szybko kurczących się) zasobów komunalnych ludziom o niewielkim przywiązaniu lub zainteresowaniu. w judaizmie i czyniąc to kosztem amerykańskich Żydów, którzy żyją żydowskim życiem.

Rosnąca liczba zaangażowanych amerykańskich Żydów już znajduje się na zewnątrz ze swoimi społecznościami. W ciągu ostatnich pięciu lat pojawiło się mnóstwo opowieści o członkach kongregacji reformowanych i konserwatywnych, którzy byli poddawani ostracyzmowi lub zmuszani do opuszczenia swoich społeczności z powodu konserwatywnych przekonań politycznych. Najbardziej dotknięci byli Żydzi, którzy otwarcie popierali ówczesnego prezydenta Trumpa.

Walka z trendami asymilacyjnymi wciągnęła również wielu Żydów w gorącą wodę. Amerykański historyk żydowski Jack Wertheimer poinformował, że rabini reformowani i konserwatywni, którzy odmawiają zawierania małżeństw mieszanych, zostali ukarani, a nawet wyrzuceni z ambon. Zauważył również, że reformowani rabini, którzy po prostu zachęcali członków swoich synagog do umawiania się z innymi Żydami, spotkali się z negatywnymi reperkusjami ze strony swoich kongregantów. Poinformował, że małżeństwa mieszane coraz częściej oczekują, że ich rabini odprawią nabożeństwa z okazji świąt żydowskich i chrześcijańskich, aby ich nieżydowscy małżonkowie poczuli się mile widziani.

Atakowane są również organizacje żydowskie, które starają się działać w interesie społeczności poprzez walkę z postępującym antysemityzmem. Być może najbardziej znanym przykładem jest decyzja Rady Stosunków ze Społecznością Żydowską w Bostonie o rozważeniu petycji postępowych grup o wyrzucenie konserwatywnej Syjonistycznej Organizacji Ameryki (ZOA) ze swoich szeregów.

Prezydent Syjonistycznej Organizacji Ameryki Morton A. Klein

Postępowe grupy zażądały wydalenia ZOA, ponieważ prezydent ZOA Mort Klein wypowiedział się publicznie przeciwko zjadliwemu antysemityzmowi Black Lives Matter. Postępowcy sprzeciwiali się również poparciu Kleina dla Trumpa.

Podczas gdy JCRC słusznie uznał, że „wydalenie [ZOA] w tym czasie nie służyłoby interesom JCRC lub szerszej społeczności żydowskiej w Bostonie”, nie kwestionowało jednak zasadności petycji o wydalenie ZOA.

Były ambasador USA w Izraelu, Dan Shapiro, niedawno zaatakował jako „rasistów” i „bigotów” Żydów, którzy wyrazili sprzeciw wobec nominacji Bidena na arabskich Amerykanów z jawną niechęcią do Izraela i poparciem dla palestyńskiego terroryzmu. Shapiro argumentował, że ich arabska tożsamość daje im przepustkę do opowiadania się za zniszczeniem Izraela.

Srebrną stroną tego ponurego obrazu jest to, że od 25% do 40% amerykańskich Żydów pozostaje głęboko oddanych swojemu judaizmowi oraz zachowaniu, obronie i przekazywaniu swojej tożsamości następnemu pokoleniu. W tej grupie znajdują się zarówno ortodoksi, jak i syjonistyczni Żydzi o różnym stopniu wyznania, a także Żydzi konserwatywni politycznie. Ponieważ postępowy establishment żydowsko-amerykański koncentruje się na docieraniu do zasymilowanych Żydów i uspokajaniu postępowych nienawidzących Żydów, Izrael może i musi wspierać tę zaangażowaną mniejszość. Taka pomoc niewątpliwie zwiększy ich liczbę i umożliwi im walkę o siebie i swoje prawa jako Żydów.

Taka pomoc zapewni, że amerykańscy Żydzi będą nadal dołączać do swoich izraelskich odpowiedników w śpiewaniu „Następny rok w Jerozolimie” dla przyszłych pokoleń – i wielu będzie to robić w Jerozolimie ze swoimi wnukami.


Zagrożenia, którym amerykańskie żydostwo nie chce stawić czoła

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. Ta 5 % nadwyzka antysemitow wsrod tych z wyzszym wyksztalceniem jest wlasciwie przyjemnym zaskoczeniem..” Tylko ?!”
  Moze byc gorzej wzrast z rosnacymi na stereoidach ” racial identity and gender studies” na uniwersytetach amerykanskich.
  Raz ze te bezwartosciowe i dopasowane do politrukow studia przyciagaja rzesze z “awansu rasowego” i wogole nieudacznikow ktorzy nie poszliby np. na bichemie, dwa ze lewica amerykanska , po szoku upadku komunizmu i zaprowadzeniu najbardziej prymitywnego kapitalizmu w Chinach, ich drugiej Mecce, znalazla tam wlasnie, na tych studiach, swa przystan.
  Zydzi, nawet z “naszych” oglaszajacy tu z duma ze ich dzieci sa za BLM i “zaprowadzaja sprawiedliwosc spoleczna w Seattle ”
  mysla prawdopodobnie ” po nas chocby Potop !”

 2. Artykuł Carolyn Glick jak zwykle doskonały.
  Bardzo trafnie demaskuje mechanizmy lewicowego antysemityzmu przebranego w humanitarne piórka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.