Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Dzień Ziemi to już za mało. Pora zacząć działać

Już od ponad dekady 22 kwietnia to dzień, w który uwaga opinii publicznej skupia się na przyszłości naszej planety. Wzdychamy, mówimy o tym, jak to niszczymy Ziemię i jaki marny jej los. Po czym 23 kwietnia zapominamy o sprawie i przestajemy przejmować się dwutlenkiem węgla, odpadami, szalejącymi zmianami klimatu. Właśnie dlatego, że zapominamy, dzisiaj Dzień Ziemi to już za mało.

Wiecej TUTAJ


GRECJA BRONI NIEBA RAZEM Z IZRAELEM… I ARABAMI

Międzynarodowe ćwiczenia lotnicze „Iniochos 2021”, które właśnie rozpoczęły się w Grecji to tylko jeden z dowodów na to, jak skuteczną politykę międzynarodową potrafi prowadzić to relatywnie niewielkie państwo. Podczas gdy pozostający w NATO Turcy są pod tym względem w dużej mierze izolowani, to ich geopolityczny rywal potrafi ściągnąć do siebie nie tylko sojuszników z NATO, ale także Izraelczyków i samoloty z państw arabskich. Teraz już ćwiczących ze sobą jednocześnie.

Wiecej TUTAJ


Przełom w walce z koronawirusem? Optymistyczne wyniki wczesnych testów nowej szczepionki

„Proceedings of the National Academy of Sciences” informuje, że w sposób obiecujący wypadły wczesne testy nowej szczepionki, która dzięki bakteriom pokrytym białkiem wirusa mogłaby zapewnić ochronę przed istniejącymi i przyszłymi szczepami powodującymi COVID-19 oraz innymi koronawirusami. Testy zostały przeprowadzone na zwierzętach.

Wiecej TUTAJ


Polska wieś przed wojną

O chłopskiej biedzie nie przeczytamy dziś w podręcznikach W II Rzeczypospolitej, a dokładnie w 1938 r., ludność wiejska stanowiła 70% społeczeństwa. Tereny wiejskie, szczególnie na wschodzie, były skrajnie ubogie i zaniedbane pod każdym względem. Takiego obrazu polskiej wsi nie znajdzie się jednak w aktualnych podręcznikach szkolnych.

Wiecej TUTAJ


Alaska niebawem wolna od COVID-19? “Jesteśmy bliżej Izraela niż Europy”

Alaska dzielnie walczy z pandemią koronawirusa. W największym stanie USA postanowiono szczepić wszystkich chętnych, a nie poszczególne grupy wiekowe. – Dziś tempo wydaje się nieco zwalniać, ale nie ze względu na brak szczepionek, a na problem zainteresowania …

Wiecej TUTAJ


CYTATY O ŻYCIU REGINA BRETT – koniecznie przeczytaj

Chyba nikomu nie muszę przedstawiać Reginy Brett. Autorka bestsellera Bóg nigdy nie mruga, Kochaj czy Jesteś cudem ma tyle wspaniałych przemyślanych cytatów o życiu, że zasługują na oddzielny wpis. Zobacz wszystkie najpiękniejsze cytaty o życiu Regina Brett

Wiecej TUTAJ


Do getta trafił jako 9-latek. Dzieci – ostatni świadkowie Zagłady.

 Marian Kalwary do warszawskiego getta trafił w październiku 1940 r. Miał wtedy dziewięć lat. Przez kilka miesięcy w 1943 r. był też w getcie w Wołominie. Za murami spędził blisko dwa lata. Później ukrywał się po stronie aryjskiej, gdzie bardziej niż Niemców bał się polskich sąsiadów.

Wiecej TUTAJZa pandemią koronawirusa stoją Żydzi — uważa radna Rady Miejskiej w Olecku Janina Anuszkiewicz, jednocześnie przewodnicząca komisji zdrowia.

— W Warszawie są wybudowane osiedla i stoją puste, niezasiedlone. Czekają na Żydów. Wymordują nas, a później przejmą. Żydzi do tej pory nie uznali Jezusa, oni są narodem wybranym i czekają na przyjście Mesjasza. Wiadomo, jakie mają pochodzenie Bill Gates i ci inni. Wszystko robią, żeby to oni zapanowali nad światem, tak jak Hitler robił, żeby rasa aryjska zapanowała nad światem — prorokuje radna i szefowa komisji zdrowia z Olecka.

Wiecej TUTAJ


Biedni Polacy patrzą na obchody rocznicy powstania w getcie

To jakiś cud, że tyle lat po wojnie tysiące Polaków niemających żadnych żydowskich przodków ani może nawet znajomych przypina sobie do ubrań żonkile na znak pamięci o zbrojnym powstaniu garstki skazanych za zagładę mieszkańców warszawskiego getta. Niespełna tysiąc na wszystko gotowych i niemających bodaj żadnej nadziei ratunku młodych ludzi zapragnęło umrzeć w walce – jak ich przodkowie w pustynnej twierdzy Masada. I tak też umarli.

Wiecej TUTAJ


Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?

Administracja Bidena nasila politykę ugłaskiwania irańskiej dyktatury w nadziei na ponowne ożywienie umowy nuklearnej z 2015 roku, której nawiasem mówiąc Iran nigdy nie podpisał.

Wiecej TUTAJ


Polska antysemickim krajem? Eksperci z USA opublikowali nowy raport.

Komisja Stanów Zjednoczonych zajmująca się występowaniem przejawów antysemityzmu w Europie przedstawiła nowy raport. W dokumencie stwierdzono, że polscy Żydzi nie czują się bezpiecznie. Zdaniem 85 proc. z nich antysemityzm w Polsce to “dość duży” lub “bardzo duży problem”.

Wiecej TUTAJ


Tańce i śpiewy na Lotnisku Chopina. Żydzi świętowali 78. rocznicę Powstania w getcie warszawskim

Żydzi ubrani w tradycyjne stroje tańczyli i śpiewali na warszawskim Lotnisku Chopina. Zachowywali się tak, jakby nie było pandemii. Trzymali się za ręce, nie trzymali dystansu społecznego. Jeden z internautów opublikował nagranie w mediach społecznościowych. Wzbudziło ono spore emocje.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.