Uncategorized

Co najmniej 44 zabitych, setki rannych w ścisku podczas swieta Lag BaOmer w północnym Izraelu

Wstępne dochodzenie policyjne wykazało, że niektórzy uczestnicy uroczystości na Mount Meron poślizgnęli się na schodach, tworząc „ludzką lawinę”, która zmiażdżyła członków tłumu; policja twierdzi, że wszyscy ranni zostali ewakuowani do szpitali

Przetlumaczyl Sir Google Translate


Co najmniej 44 osoby zginęły, a aż 150 zostało rannych, 23 z nich krytycznie w ciągu nocy podczas ścisku podczas uroczystości Lag Ba-Omer na górze Meron w północnym IzraeluW czwartek po północy wybuchła panika na żydowskim zgromadzeniu religijnym w kompleksie zajmowanym przez ultraortodoksyjny, wyspiarski ruch chasydzki Toldos Aharon.

Ewakuacja rannych z Mount Meron

Rannych przewieziono do szpitali na północy i w centrum kraju.Eli Beer, dyrektor Hatzalah, powiedział, że był zszokowany liczebnością tłumu na uroczystościach Lag BaOmer w Mount Meron. Cytowano, że policja powiedziała, że ​​było tam około 100 000 osób.ReklamaPowiedział Army Radio, że było cztery do pięciu razy więcej ludzi, którzy powinni byli wejść do takiego miejsca. „W wyniku tej tragedii zginęło ponad 40 osób” – powiedział.24-letni świadek, zidentyfikowany jedynie po imieniu Dvir, powiedział radiostacji wojskowej, że „masy ludzi zostały zepchnięte w ten sam róg i powstał wir”. Powiedział, że pierwszy rząd ludzi upadł, a potem drugi rząd, w którym stał, również zaczął spadać pod naciskiem paniki.„Czułem się, jakbym miał umrzeć” – powiedział.Strażacy pracowali nad uwolnieniem uwięzionych, wspierani przez helikoptery izraelskich sił powietrznych i służby ratownicze.

Ciała rozłożone na miejscu katastrofy

Policja próbowała usunąć z okolicy dziesiątki tysięcy osób, które uczestniczyły w wydarzeniu. Wstępne dochodzenie policyjne ujawniło, że niektórzy z uczestników poślizgnęli się na schodach, tworząc „ludzką lawinę”, która zmiażdżyła członków tłumu. ReklamaPremier Benjamin Netanjahu nazwał to „ciężką katastrofą”. Recepcja telefonów komórkowych uległa awarii, gdy rodziny próbowały skontaktować się z krewnymi na miejscu zdarzenia, a izraelska policja poprosiła o wykonanie telefonów na ich numer alarmowy w celu uzyskania informacji. Szpitale również ustanawiają infolinie dla zapytań:Centrum Medyczne Ziv w Safedzie – 1255161, Centrum Medyczne Galilei w Nahariya – 1255141, Centrum Medyczne Baruch Padeh w Tyberiadzie – 1255162 i Kampus Opieki Zdrowotnej Rambam w Hajfie – 1255144. Zapytania o zaginionych krewnych mogą dzwonić – * 1201 .

  Ranny mężczyzna przybywa do Centrum Medycznego Ziv w Safed po katastrofie w Mount Meron wcześnie w piątek

Gmina Jerozolima otworzyła centrum kryzysowe, aby pomóc rodzinom w zlokalizowaniu krewnych, do których można dotrzeć dzwoniąc pod numer 106 z Jerozolimy. Gmina zapowiedziała, że ​​zaoferuje pomoc rodzinom zmarłych i rannych.Dziesiątki tysięcy ultraortodoksyjnych Żydów zgromadziło się przy grobowcu Mount Meron mędrca rabina Szimona Bar Yochai z II wieku na corocznych obchodach Lag BaOmer, które obejmują całonocną modlitwę i taniec.

Na miejscu katastrofy kładzione są ciała

Ekstatyczne tłumy zebrały się pomimo ostrzeżeń urzędników służby zdrowia, aby unikać stwarzania ryzyka COVID-19. Świadkowie powiedzieli, że zdali sobie sprawę, że ludzie zostali uduszeni lub stratowani, gdy organizator zaapelował przez megafon, aby tłum się rozproszył.Reklama„Myśleliśmy, że może nastąpił alarm [bomby] w związku z podejrzaną paczką. Nikt nie wyobrażał sobie, że może się to zdarzyć tutaj. Radość zamieniła się w żałobę, a wielkie światło stało się głęboką ciemnością”, pielgrzym, który podał swoje imię, jak powiedział Icchak w telewizji Channel 12 .„Rabin Szymon zwykł mawiać, że może rozgrzeszyć świat … Jeśli nie zdołał anulować tego edyktu w samym dniu wywyższenia, to musimy przeprowadzić prawdziwe badanie duszy”.

Miejsce katastrofy

Policja zamknęła witrynę i nakazała biesiadnikom. Grobowiec jest uważany za jedno z najświętszych miejsc w świecie żydowskim i jest miejscem corocznych pielgrzymek.Filmy zamieszczone w mediach społecznościowych pokazywały chaotyczne sceny, gdy ultraortodoksyjni mężczyźni przedzierali się przez szczeliny w arkuszach podartej blachy falistej, aby uciec przed ściskaniem, gdy policja i ratownicy medyczni próbowali dotrzeć do rannych.container.htmlCiała leżały na noszach w korytarzu, przykryte foliowymi kocami.Na Twitterze Netanjahu nazwał to „ciężką katastrofą” i dodał: „Wszyscy modlimy się o dobro ofiar”.Prywatne ogniska w Mount Meron zostały zakazane w zeszłym roku z powodu ograniczeń koronawirusa, ale środki blokujące zostały złagodzone w tym roku w związku z izraelskim programem szczepień przeciwko COVID-19.Policja poinformowała w czwartek, że aresztowała dwie osoby za utrudnianie funkcjonariuszom utrzymania porządku na miejscu.


Co najmniej 44 zabitych, setki rannych w ścisku podczas imprezy Lag BaOmer w północnym Izraelu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.