Uncategorized

NOWA ERA

Jerzy Klechta

Jesteśmy świadkami sztuki nie lada. Sztuki  samobójczej  na wielką skalę. Ni mniej ni więcej jak oto rządzący Polską strzelili politycznego gola, który długo będzie nam doskwierał. Już dziś spadliśmy do podrzędnej roli. 

Znaczenie Polski tak w relacjach z Waszyngtonem, jak przede wszystkim z Izraelem równają się zeru. Prezydent USA ani palcem nie kiwnął, aby  zaprosić prezydenta Dudę i słusznie, ten bowiem  dwoił się i troił, aby wybory wygrał  kto inny. Lecz tu nie chodzi o niuanse towarzyskie, lecz programy polityczne. Duda jest politykiem marnym. Widać to w tych dniach,  gdy rządzący III RP plotąc  trzy po trzy zostali odsunięci od kontaktów ze Stanami Zjednoczonych i Izraelem, było nie było krajów prowadzących politykę znaczącą  w skali światowej.  

Ambasador III RP w tych dniach został z Izraela wyproszony. To rzadki przypadek w dyplomacji. I w tym przypadku fatalnym aktorem okazał się Duda. Żydzi nie będą mogli odzyskać reszty zawłaszczonego im mienia. „Dzielny” pan Duda zlikwidował  w praktyce prawie wszelkie polityczne kontakty Izraelem a także USA. I to jest dopiero majstersztyk nie lada.  

Tak oto otwiera się  nowa era, którą niechby diabli wzięli.

Jerzy Klechta

Wszytkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.