Uncategorized

Szanowny Pan Izrael!


JAN HARTMAN

Pan posłucha nareszcze, jak ja pan mówię w pański język! Bo mnie sze już czerplywoszcz kończy! Ja bardzo proszę, pan weź sobie na koniec te swoje Żydki, co tu u nas jeszcze zostały, do szebe, i pan szanowny nas zostaw w pokoju nareszcze.

Myszmy już tyle Żydki goszczyli i karmili od tysiąc lat i nic nie dostaliszmy na wymianę, tylko że mało i mało. Aj waj, że my Żydkom żle robimy teraz! A myszmy was bronili i wszystko wam było wolno, chociaż na nas żle mówiliszcze i naszego Pana Jezusa na krzyżu żeszcze powieszyli, aż że mu krew leczała. A my nic, tylko wódkę u was kupowaliszmy, a panowie naszy dawali wam zawsze przywilej tą wódką handlowacz. I mieliszcie autonomie u panów, gdy chłop muszał na panske pole chodżycz.

A wy tylko handel i kiwacz sze w bożnica, bo w pole robicz sze Żydkom to nie chczało. Nawet jak Niemce przyszły, to wam dali taką wolnoszcz w ghetto, że Polacy tylko mogli pomarzycz. I judenraty, i kabarety, i handel diamentamy. A jak was wywozyli, to żeszczee szli jak te barany pod karabinami wasze żydoska policja.

A myszmy i tak wam całe wojne jak umieli, tak pomagali. Wszystkie Polaki pomagały, chyba że jaki jeden czy drugi szmalcownik to nie. Ale to trzeba też zrozumiecz, bo wyszcze jak tylko co, to bolszewika popierali przeciwko Polakowi. Gniew był srogi na wasz, ale nasze miłoszerdże jeszcze większe.

Taka już wasza wiara jest podła, że na koniec i tak bezbożnictwo z was wychodży. A chytre jesteszcze takie i niewdzięczne, że nawet, jak nas Niemce przyszli mordowacz, to wyszcze się pchali, że to niby wy pierwszy. Żeby tylko naszych pomordowanych nie było widać na szwecze, tylko same Żydki. A kto wam chleb dawał? Kogo Niemcy za pomaganie wam mordowały? A jake Żydki zabite miały obywatelstwo? No, jake? No, połowa miała polske. A wy tylko, że Niemiec Żyda mordował! A Polaka to niby nie?

I tylko w kółko te szmalcowniki i szmalcowniki. A że cały naród i Koszczół wam pomagał, ukrywał, chleb donoszył, to już nie pamientacze? I na cały szwat nas obsobaczacze, że Polacy żli. A Niemce wam teraz płacą, to Niemce teraz dobre dla was są, no nie? Takie jesteszcze przewrotne Żydki i zawsze takie byliszcze i będziecie. Bo to macze we krwi – zdrade i chytroszcz.

Jak na was kara boża przez Niemca spadła, to nawet nasze chrzeszczańskie miłoszerdże nie pomogło. I zostały po was jakesz stare budy, bo złoto żeszcze dawno wywieźli do Ameryky. I wy nam teraz te stare budy wypominacze! To tele latach? Niech wam Niemiec odda! Nie wstyd wam za to ukrywanie, za tę pomoc, za tych wszystkich, co za wasze ratowanie poginęli, teraz się za te budy upominacz? To nam sze już nic za to wszystko nie należy? Za te goszczyne przez tysiąc lat? Za to pomaganie? Nie macze wstyd za grosz!

Myszmy już swoje przez Bogiem zrobili. Chrzeszczański obowiązek spełnilyszmy. No to teraz weszcze sobie ten swój ambasador i cała ambasada. I swoje geszefty, i swoje cmentarze, i swoje muzea, tam do szebe, na żeme palestyńską, co ją tam okupujecze, i dajcze nam nareszcie szwięty spokój! Tylko nam Auschwitz zostawcie na pamiątkę i dowód tego, jak Niemiecz naród polski mordował.

Z uszanowaniem
Polska

Szanowny Pan Izrael!

Kategorie: Uncategorized

12 odpowiedzi »

 1. Roznie sie w pogladach Kasi i Ewy – moim zdaniem pan Hartman napisal slowa, ktore wychodza od polskich antysemitow, i ich akcent, ktory ci wlasnie antysemici zawsze wysmiewaja sie. Ani slowa o tym jak Polacy w Chicago mowia po angielsku…. Mam duzo mniej krytyki w stosunku do jezyka uzytego w imieniu Polski, bo mniej wiecej tego oczekuje. I bardzo sie ciesze, ze moi rodzice, ktorzy stracili dziesiatki ze swoich rodzin, mieszkali w Nadwornej (miasto powiatowe – z duma mi powiedziala pani z miasteczka kolo Nadwornej). Ukraincy nigdy nie mieli zamiaru nic oddawac, nie wtedy gdy zyli w sowieckiej Rosji i nie teraz – wogole nie ma o czym mowic. W zwiazku z tym nie musze sie z nimi klocic o domy, ale nigdy nie zwolnie ich z odpowiedzialnosci za pogromy.

 2. Liel Leibovitz, ktory by wrzeszczal wnieboglosy gdyby jakis narkoman okradl go z 5 $, ale wspanialomyslnie daje Polsce i Polakom prawo do zagrabionego mienia obywateli Polskich Zydow, bo ” to jest ponizajace redukowac zydowskosc do materialnych rzeczy”
  Powinien przejc na katolicyzm, rozdac wszystko co ma do kaleson( moze wlacznie”) bo ” latwiej wielbladowi przejsc przez ucho igielne niz bogatemu dostac sie do Nieba” i wstapic do klasztoru
  Jego zwolennicy to samo powinni zrobic, ale oni nie glupi i nie zrobia, wola sie rozporzadzac nie swoim .

 3. Ewa K. Dobrze piszesz. Jestes jednym z nielicznych głosów rozsądku, niestety nie tylko na tym forum. Wyśmienity artykuł Liel Leibovitz’a. Pozdrawiam.

 4. Moja Mama
  Będąc pierwszy raz w Israelu dowiedzieliśmy się ze nasza Mamę koleżanki z jej klasy nazywały „królowa szmoncesu „.Mama potrafiła szmoncesy deklamować ! Kiedy Rodzice w 1970 przylecieli do Sztokholmu zapytaliśmy Ja o to przezwisko? Odpowiedziała ze bardzo się tego wstydzi !Mam nadzieje ze Hartman tez po latach zacznie się swojego „żartu „wstydzić !I właśnie tego wstydu z całego serca mu życzę .

 5. Do trzech kropek i Pani Ewy!
  Wlasnie to chcialam na poczatku mojego komentarza napisac- to wscieklosc Hartmanna na wszechobecny, wieczny antysemityzm, na ta zaraze podpowiedziala mu te slowa.
  Ten analfabeta, donosiciel na gestapo pokazal cala swoja obrzydliwosc- Hartmann wzial z tego przyklad.
  Pani Ewo- drastyczny text Hartmanna widze pod tym katem.
  To taka nawet bezsilnosc,przebarwienie , wstrzas.
  Ja tak odczuwam i rozumiem jego text.
  Pozdrawiam !

 6. Polecam ksiazke B.Engenling

  Księgarnia ZNAK.com.pl>Książki historyczne>Książki o II Wojnie Światowej

  Centrum Badań nad Zagładą Żydów

  Szanowny panie Gistapo Donosy do władz niemieckich w Warszawie i okolicach w latach 1940-1941Barbara Engelking

  POWIADOM

  Opis

  Warszawa dnia 23.40 r.

  Szanowny panie gistapo

  zawiadamiam rzecz radiowe bo na słow niemam odwagi. Tylko listownie proszę jechać na ulice Pańske N 3 do Dozorcyon ma radjo zamurowane wkuhni wścianie wtem wmiejscu co stoiy kohnia potej stronie toiest iego własne łon go shował ja gwarantuje że na pewno znandzće bo dotej pory jeszcze jest tylko na pewno bo ja będę wiedzić czy ście byli bojak nie to ja będę wiedzić co mam robić stem.

 7. Leo Rubinstein, ja utrzymuje ze tekst pana Hartmana zaadresowany do Izraela a podpisany: „Polska „ jest kpiący i obraźliwy dla obu narodów. Hartman nie wiadomo dlaczego kaze „Polsce” mowic w nieudolnej kopii zydlaczenia i wyrażać się w sposób pogardliwy dla Żydów. Caly ten zabieg stylistyczny jest bezsensowny i wprost idiotyczny.
  Zalaczam link do naprawdę madrej wypowiedzi w sprawie roszczeń, krytycznej wobec Izraela w przemyślany i uargumentowany sposób.
  Porównaj poziom intelektualny :
  http://www.listyznaszegosadu.pl/syjonizm/sprawa-roszczen-dlaczego-polska-ma-racje

 8. Tak dla malego porownania :
  Polska do dzisiaj szuka, czyli “rosci sobie”, prawa do dziel sztuki zaginionych podczas WW2, m.in. obrazow Rafaela, Van Dycka, Durera itp:
  https://culture.pl/en/article/22-precious-works-of-art-that-vanished-during-world-war-ii

  Wsrod obrazow do ktorych Polska rosci sobie prawo sa tez te podarowane przez niemieckich wlascicieli ( Jacob Kobrun) ” miastu Gdansk”, czyli Danzig .
  I obrazy “zrabowane” przez Armie Czerwona i obecnie w muzeach rosyjskich.
  Jakto tak, Rosjanie zycie oddawali za Polske, a Polacy jakies malowidla od nich chca ?

 9. No cóż, Hartman przedstawił sposób rozumowania większości bezrozumnego społeczeństwa polskiego. A że rozumne są jednostki, a bezrozumna większość, to jest już cecha bodajże wszystkich społeczeństw bez wzgledu na nację. Co do formy, to dla mnie też jest niezbyt strawna, ale treść jest ok.

 10. Eva K. Zadne narody nie sa tu wysmie (Bo antysemici to chyba nie narod.)

 11. Sztubacki dowcipas, niesmaczny i glupawy, zupełnie nie licuje z profesorskim tytułem autora.
  Obraza godność i inteligencje obydwu narodów które wyśmiewa po rowni w temacie który wcale nie jest zabawny.
  Żenujące i żałosne..

 12. Panie Hartmann!
  Tym tekstem przeskoczyl Pan samego siebie, zglupialam i nie wiem czy sie smiac czy smucic bo sprawa ustalenia prawa zwrotu wlasnosci Zydow pozostawionych w Polsce prowadzi do duzych kontrowersji.
  W zwiazku z tym przypomnial Pan tysiac lat roszczen obrazonych sasiadow Polakow do sasiadow Zydow.
  I wskazal kolejno chorobe ktora nazywa sie antysemityzmem i ktora jest nieuleczalna.
  Ani sarkazm, ani dowcip tego nie zmieni.
  Ale wskazywac ten obled trzeba wszedzie i zawsze tam gdzie sie pojawia.
  Za to moje dzieki.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.