Uncategorized

Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu

Hugh Fitzgeral


Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien

Tak, to jest zadziwiające, zgadza się. Co powoduje, że tak wielu ludzi – głównie Palestyńczyków i Turków w Niemczech, Palestyńczyków i Marokańczyków w Holandii, Palestyńczyków i Egipcjan we Włoszech, Palestyńczyków i Pakistańczyków w Wielkiej Brytanii, Palestyńczyków i przybyszów z RPA we Francji – jest tak pełnych nienawiści do Żydów i żydowskiego państwa? Co powoduje, że Ilhan Omar, Rashida Tlaib, Nihad Awad i Linda Sarsour tak ostro atakują „Żydów”? Niemcy sądzą, że to pytanie wymaga szczodrze subsydiowanych, dogłębnych badań i są gotowi (co zrozumiałe, biorąc pod uwagę ich godną ubolewania przeszłość), finansować takie badania. I to właśnie ogłosili. Pisze o tym Sharon Wrobel w Algemeiner w artykule z 4 sierpnia 2021 roku: Niemiecki rząd wyda 40 milionów dolarów na badania o tym, co podsyca antysemicki rasizm.

Niemiecki rząd wyda ponad 40 milionów dolarów (35 milionów euro) na finansowanie projektów badawczych dotyczących przyczyn antysemityzmu, nienawiści i rasizmu jako część szerszej akcji zwalczania tego zjawiska, oznajmiło w środę federalne Ministerstwo Edukacji i Badań.


Jest czymś więcej niż wstydem, że Żydzi w Niemczech czyją się zagrożeni – powiedziała niemiecka ministra edukacji i badań, Anja Karliczek. – Nie ma miejsca w Niemczech na antysemityzm i rasizm. To jest trucizna i wielkie zagrożenie dla społecznej spójności. Musimy walczyć z tą trucizną z pełną determinacją. Możemy jednak walczyć tylko z tym, co rozumiemy”.


Przez cztery lata w sumie 14 milionów dolarów pójdzie na finansowanie akademickich badań o antysemityzmie. Dodatkowe 27 milionów dolarów otrzymają projekty zwalczania prawicowego ekstremizmu i rasizmu”.

Dlaczego rząd wydaje dwukrotnie więcej na “prawicowy ekstremizm” niż na „antysemityzm”? I czy lewicowy antysemityzm Antify, “przebudzonych”, Black-Lives-Matter nie jest znacznie większym problemem w dzisiejszej Europie niż „prawicowy ekstremizm”?

“Chcemy rozszerzyć nasza wiedzę w celu skutecznego zwalczania rasizmu i antysemityzmu – kontynuowała Karliczek. – Projekty badawcze, które finansujemy, przyczynią się do tego zrozumienia i pomogą wypracować odpowiednie kroki do zapobiegania i zwalczania antysemityzmu w edukacji, społeczeństwie obywatelskim i polityce”.

Czy sądzicie, że jakikolwiek projekt badawczy, który proponuje studia nad Koranem i hadisami jako źródłami antysemityzmu, ma szansę na otrzymanie grantu? Nie bądźcie niemądrzy. A co z zaproponowaniem porównawczego badania “Antysemityzm w zachodnim chrześcijaństwie i na ziemiach islamu”? Mowy nie ma. Co z badaniem antysemityzmu w podręcznikach szkolnych używanych w muzułmańskich krajach? Nic z tych rzeczy. Albo może badanie “Hadż Amin el-Husseini w Berlinie, 1939-1945”? Nie wchodzi w rachubę. Niemieckiemu rządowi nie podobałoby się, dokąd prowadzi którekolwiek z takich badań.  

Dodała, że grupy badawcze zajmą się między innymi kwestiami: jak antysemityzm dociera do dzieci w szkołach i co społeczeństwo może zrobić, by uodpornić się przeciwko mowie nienawiści online.

Oto, co społeczeństwo może zrobić. Może żądać od rządu, by nie pozwolił Big Tech – Facebook, Google, Twitter i tak dalej – na nadzorowanie samych siebie. Te firmy pokazały niechęć do zakazywania wyrazów antysemityzmu. Tę odpowiedzialność należy im odebrać i powierzyć grupie, która opiera zakazy stron internetowych na tym, czy spełniają kryteria definicji antysemityzmu przez IHRA.

Ta inicjatywa zbada dynamikę i aspekty antysemityzmu z perspektywy różnych dyscyplin i obejmie specjalistów teologii, edukacji, politologii i prawa. Wybrane projekty rozciągają się od ”antysemityzm w mediach online” do “antysemityzm w kontekście sądownictwa”, “chrześcijańska sygnatura antysemityzmu” i zapobieganie antysemityzmowi w edukacji. Żydowska perspektywa będzie systematycznie włączana, oznajmił rząd.

Będzie badana “chrześcijańska sygnatura antysemityzmu”, ale nie ma śladu “muzułmańskiego antysemityzmu”. Jak sądzicie, dlaczego?

“Dla zbudowania podstawy naszych działań niezbędna jest wiarygodna wiedza o obecnych przejawach antysemityzmu, prawicowego ekstremizmu i rasizmu” – powiedział Felix Klein, federalny komisarz Niemiec do walki z antysemityzmem i promowania żydowskiego życia.

Tutaj też brakuje słowa “muzułmański”. „Muzułmański antysemityzm”, „islamski ekstremizm”, „muzułmański rasizm”, „islamski rasizm”.  

“Obecne wytyczne finansowania badań o antysemityzmie wspierają szeroki wachlarz projektów badawczych. Razem z wytycznymi finansowania badań prawicowego ekstremizmu i rasizmu daje nam to jaśniejszy obraz tych zjawisk i ich powiązań” – powiedział.

Nawet jednak bez potrzeby ślęczenia po nocach, bez organizowania konferencji, na których mogą spotkać się uczeni, by solennie dyskutować, jakie też, ach, jakie, mogą być “przyczyny” gwałtownego wzrostu antysemityzmu, a potem przygotowywania szczegółowego raportu dla niemieckiego rządu, który wreszcie oświeci nas wszystkich, sądzę, że wszyscy znamy odpowiedź – nienawiść, której imienia nie odważamy się wypowiadać – czyż nie tak? Przejdźmy więc do sedna sprawy. Fons et origo [źródłem i pochodzeniem] dzisiejszego antysemityzmu, okazywanego w znacznej mierze przez muzułmanów, są Koran i hadisy. Tutaj są koraniczne wersety o Żydach, tak pomocnie zebrane przez Roberta Spencera:

“Koran przedstawia Żydów jako notorycznie złych i zdecydowanych na zniszczenie pomyślności muzułmanów. Spośród wszystkich ludzi, oni żywią największą wrogość do muzułmanów (5:82); oni zmyślają fałszywe opowieści i przypisują je Allahowi (2:79; 3:75, 3:181); oni twierdzą, że moc Allaha jest ograniczona (5:64); oni kochają słuchać kłamstwa (5:41); oni są nieposłuszni Allahowi i nigdy nie przestrzegają jego przykazań (5:13); spierają się i kłócą (2:247); ukrywają prawdę i wprowadzają ludzi w błąd (3:78); organizowali bunty przeciwko prorokom i odrzucali ich wskazówki (2:55); są hipokrytami (2:14, 2:44); przedkładają własne interesy nad naukę Mahometa (2:87); życzą ludziom zła i próbują ich wprowadzić w błąd (2:109); czują ból, kiedy inni są szczęśliwi albo coś im się udaje (3:120); są aroganccy twierdząc, że są umiłowanymi dziećmi Allaha (5:18); podstępem pochłaniają bogactwa innych ludzi (4:161); szkalują prawdziwą religię i są przeklęci przez Allaha (4:46); zabijali proroków (2:61); są bezlitośni i bezduszni (2:74); nigdy nie dotrzymują ani nie spełniają obietnic (2:100); są niepohamowani w grzeszeniu (5:79); są tchórzliwi (59:13-14); są skąpi (4:53); zostali przekształceni w małpy i świnie za złamanie szabatu (2:63-65; 5:59-60; 7:166); i jeszcze dużo więcej”.

Nie potrzeba dalszych badań. Dajcie Robertowi Spencerowi 14 milionów dolarów. Albo całe 35 milionów euro. I oszczędźcie nam prób na wzór Simpsona – raczej O.J. niż Homera – znalezienia „prawdziwego mordercy”. Już wiemy.

Germany Will Spend 41 Million Dollars to ‘Discover’ Causes of Present-Day Antisemitism

Jihad Watch, 10 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.

Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.