Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 24.9 – 25.9


Premier Izraela Naftali Bennett i minister obrony Benny Gantz opublikowali podziękowania dla Stanów Zjednoczonych po tym, jak Izba Reprezentantów przegłosowała dostarczenie Izraelowi pocisków przechwytujących Iron Dome o wartości 1 miliarda dolarów


 Zastępca burmistrza Jerozolimy Fleur Hassan-Nahoum jest jednym z kandydatów na szefa Agencji Żydowskiej, największej żydowskiej organizacji non-profit na świecie. Gdyby została wybrana, stałaby się pierwszą kobietą stojącą na czele agencji.


Były sędzia Menachem Finkelstein został w piątek mianowany szefem państwowej komisji śledczej w sprawie ucieczki sześciu palestyńskich więźniów bezpieczeństwa z więzienia o zaostrzonym rygorze Gilboa w północnym Izraelu na początku tego miesiąca.


Z dniem dzisiejszym biuro kontrolera dodało firmę Ben & Jerry’s i jej spółkę macierzystą Unilever do teksańskiej listy firm, które bojkotują Izrael”, podało w oświadczeniu biuro teksańskiego inspektora Glenna Hegara.


Izrael, USA organizują tajne spotkanie w sprawie „Planu B” w sprawie Iranu, jeśli rozmowy zakończą się fiaskiem


To oburzające, że libańscy politycy myślą, że mogą po prostu zastąpić sędziego za każdym razem, gdy próbuje pociągnąć ich do odpowiedzialności, dopóki nie zostanie mianowany taki, który im odpowiada” – powiedziała Aya Majzoub, badaczka z Human Rights Watch w Libanie.


Zwracając się do Zgromadzenia Ogólnego ONZ we wtorek za pośrednictwem nagranej wiadomości, Raisi powiedział, że polityką Iranu jest „zachowanie stabilności, integralności terytorialnej wszystkich krajów regionalnych”.


Izrael zdecydował się zająć kwestią wymiany więźniów z Hamasem po miesiącach opóźnień, powiedział w piątek wiceprzewodniczący biura politycznego Hamasu Moussa Abu Marzouk .Umowa będzie gotowa za kilka tygodni, jeśli Izrael zastosuje się do żądań Hamasu” – powiedział Abu Marzouk,


Netflix nabył Roald Dahl Story Company (RDSC), dając jej prawa do wszystkich dzieł nieżyjącego już brytyjskiego autora książek dla dzieci, który był otwarcie antyizraelski i miał historię wygłaszania antysemickich uwag .


Park we Florencji we Włoszech nosi imię żydowskiej pary, która przyłączyła się do nazistowskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej i stała się prominentnymi członkami lokalnej społeczności,


W swoim przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ w piątek przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas zażądał, aby Izrael powrócił do granic sprzed 1967 r. lub poniósł konsekwencje.


Policja z Los Angeles poszukuje mężczyzny, który w środowy wieczór próbował przejechać grupę żydowskich kobiet i dziewcząt przed synagogą.


Około 300 lokalnych przywódców irackich wezwało w piątek do normalizacji stosunków z Izraelem i uchylenia prawa, które zabrania cywilnych związków między Irakijczykami a Izraelczykami


Meksyk wysłał list do izraelskiego rządu wzywając go do ułatwienia ekstradycji byłego meksykańskiego urzędnika odpowiedzialnego za kontrowersyjne śledztwo w sprawie zniknięcia 43 studentów-nauczycieli siedem lat temu, powiedział w piątek jeden z wyższych urzędników.


Telefony komórkowe co najmniej pięciu francuskich ministrów i doradcy dyplomatycznego prezydenta Emmanuela Macrona zostały zainfekowane przez wyprodukowane w Izraelu oprogramowanie szpiegujące Pegasus


Gdyby nie Rudolph Vrba i Alfred Wexler, czy dzisiejszy świat znałby prawdziwy rozmiar masowych mordów dokonanych przez nazistów podczas Holokaustu? Obaj mężczyźni, obaj słowaccy Żydzi, którzy uciekli z Auschwitz, potajemnie zapisali skrupulatne notatki o szczegółach nieznanego światu obcego obozu zagłady.


Palestyńczycy kpią z „ultimatum” Abbasa wobec Izraela Prezydent AP Mahmoud Abbas wezwał Izrael do wycofania się na linie sprzed 1967 w ciągu jednego roku


Bagdad odrzuca dążenie irackiego forum kurdyjskiego do normalizacji stosunków z Izraelem Rząd federalny twierdzi, że oświadczenia 300 wybitnych osobistości „nie są reprezentatywne” dla populacji”.


Policja poinformowała w sobotę, że dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak kierowca rzekomo próbował w nocy staranować grupę funkcjonariuszy w północnym mieście Kiryat Ata, uderzając i uszkadzając wiele pojazdów. Czterech policjantów zostało lekko rannych


„Raport z Auschwitz”: słowacki film opowiada o uciekinierach, którzy próbowali ostrzec świat


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.