Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 6.10 – 7.10Izraelscy archeolodzy odkryli rzadką starożytną toaletę w Jerozolimie sprzed ponad 2700 lat, kiedy prywatne łazienki były luksusem w świętym mieście


Mogę wyjaśnić w imieniu sił bezpieczeństwa, że ​​był to akt terroru zaaranżowany przez Iran przeciwko izraelskim biznesmenom mieszkającym na Cyprze” – potwierdził rzecznik premiera Naftali Bennett.


arabskojęzyczna gazeta londyńska Rai El Youm opublikowała bombowy raport , który wskazywał, że agenci Mossadu porwali irańskiego generała, przewieźli go do afrykańskiego kraju i tam przesłuchali w celu ustalenia miejsca pobytu dawno zaginionego izraelskiego żołnierza .


Plany operacyjne przeciwko irańskiemu programowi nuklearnemu będą nadal ulepszane Cokolwiek by to nie było, naszym obowiązkiem jest zapewnienie skutecznej odpowiedzi wojskowej – powiedział szef sztabu Sił Obronnych Izraela, gen. broni Aviv Kochavi.


Komendant izraelskiej policji Jamal Hakrush, wysoki rangą arabsko-izraelski oficer odpowiedzialny za zwalczanie przestępczości w sektorze arabskim, powiedział we wtorek, że agencja wywiadowcza Shin Bet będzie zbierać dane na temat obywateli arabskich posiadających nielegalną broń palną .


W Kijowie powstaje największe na Wschodzie muzeum Holokaustu.


Hamas doszedł do porozumienia z urzędnikami egipskiego wywiadu, że rozejm z Izraelem jest konieczny w celu odbudowy Strefy Gazy,.Strony omawiały również w Kairze umowę wymiany więźniów. Jednak na tym etapie nie osiągnięto żadnych postępów w tej kwestii


Izrael jest gotowy do wznowienia wysiłków w celu rozwiązania sporu z Libanem w sprawie wytyczenia ich wód terytorialnych na Morzu Śródziemnym, ale nie zaakceptuje, że Bejrut dyktuje warunki negocjacji, powiedział we wtorek jego minister energetyki.


Konferencja  „Obietnica przyszłego życia – po wyzwoleniu Palestyny” stwierdza, że ​​należy zapobiegać żydowskiemu „drenażowi mózgów” w ramach przygotowań do realizacji „strategicznej wizji Hamasu”. Rezolucja konferencji stwierdza dalej, że „musimy odróżnić Żydów, którzy powinni i nie powinni być zabijani”.


Czołowa grupa żydowska w Niemczech powiedziała we wtorek, że była zszokowana doniesieniem niemiecko-izraelskiego piosenkarza, że ​​został wydalony z hotelu w mieście Lipsk, ponieważ nosił wisiorek z Gwiazdą Dawida.


Gil Ofarim, 39-letni piosenkarz i podwójny obywatel Izraela i Niemiec, opublikował we wtorek wieczorem w mediach społecznościowych wideo, w którym oskarżył hotel Westin Leipzig o odmowę mu usług, ponieważ nosił naszyjnik z Gwiazdą Dawida. Film, który zatytułował „Antysemityzm w Niemczech 2021” wielkimi literami, stał się wirusowy, a strażnicy antysemiccy i inni szeroko go udostępniają.


Na cześć 48. rocznicy wojny Jom Kippur, Izraelskie Archiwa Państwowe (ISA) ogłosiły wydanie nowo odtajnionej dokumentacji postępowania rządu przed i podczas 19-dniowego konfliktu.


Naklejki przedstawiające terrorystów uciekających tunelami zostały umieszczone we wtorek przed siedzibą Izraelskiej Służby Więziennej w Ramle przez Israel Victory Project (IVP), w proteście przeciwko temu, co grupa twierdzi, że skazani terroryści mają łagodne warunki w izraelskich więzieniach.


Obecny rząd izraelski nie poprze palestyńskiej państwowości, powiedziała w środę rano podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich izraelska minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked (Yamina)


Estońskie siły morskie otrzymają pociski przeciwokrętowe Blue Spear wyprodukowane przez Israel Aerospace Industries – poinformowało w środę estońskie Centrum Inwestycji Obronnych (ECDI).


Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid powiedział, że rząd Izraela nada priorytet swoim stosunkom z żydami z diaspory, odróżniając się od rządu byłego premiera Benjamina Netanjahu.


Prezydent Egiptu Abdel Fattah Al Sisi powiedział w środę palestyńskiemu prezydentowi Mahmoudowi Abbasowi, że wysiłki Egiptu, aby zakończyć wewnętrzne konflikty palestyńskie i przywrócić AP rządy w Strefie Gazy, będą kontynuowane.


Premier Naftali Bennett spotka się z rosyjskim prezydentem, 22 października


Niedawno na terenie muzeum Muzeum Auschwitz-Birkenau znaleziono namalowane sprayem hasła w języku angielskim i niemieckim, niektóre z nich „z natury antysemickie”, napisała instytucja w oświadczeniu we wtorek. W oświadczeniu napisano również „dwa odniesienia do Starego Testamentu, często używane przez antysemitów, oraz slogany zaprzeczające”.


Sędzia Sądu w Jerozolimie Bilha Yahalom orzekł w środę, że dozwolona jest cicha modlitwa Żydów na Wzgórzu Świątynnym, mówiąc, że nie można jej uznać za „czyn kryminalny”.


Ujawnienie operacji mającej na celu zlokalizowanie informacji o losie Rona Arada doprowadziło do konfrontacji między premierem Naftali Bennettem a ministrem obrony Bennym Gantzem,


JTA ) Unia Europejska opublikowała tak zwany strategiczny plan walki z antysemityzmem.
Opublikowana w 2016 r. wymienia klasyczne przykłady zachowań antysemickich wraz z demonizacją Izraela i odmową prawa narodu żydowskiego do istnienia jako potencjalnie antysemickiego.
Portugalia, Finlandia, Estonia, Łotwa, Irlandia, Dania, Polska, Chorwacja i Malta należą do krajów europejskich, które do tej pory nie przyjęły tej definicji.


szef biura ds. Bliskiego Wschodu i procesu pokojowego w izraelskim ministerstwie spraw zagranicznych, Eliav Benjamin ujawnił, że prawdopodobnie Oman będzie kolejnym arabskim państwem, które dołączy do Porozumień Abrahama.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.