Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 9.11- 10.11Nowojorski kontroler, Scott Stringer, jest krytykowany przez zwolenników Izraela za to, że nie wycofał miejskich inwestycji funduszu emerytalnego z macierzystej spółki Ben & Jerry’s z powodu bojkotu izraelskich terytoriów przez producenta lodów.


Amerykański Komitet Żydowski ogłosił pięciu zwycięzców swojej nowej inicjatywy „Przerwij antysemityzm”.


Dwuletnia tajna operacja zakończyła się aresztowaniem niektórych z najbardziej znanych przemytników broni i nielegalnych handlarzy bronią w Izraelu, Sześćdziesięciu pięciu podejrzanych zostało aresztowanych w 25 miejscowościach w Izraelu.


specjalny koordynator ONZ ds. procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie Torem Wennesland odwiedził Jordanię i spotkał się z jordańskim ministrem spraw zagranicznych Ajman Safadi.


duże siły izraelskiej policji granicznej wkroczyły do Ramallah na południu Samarii. Ustanowiono blokady policyjne, a jednostki specjalne prowadziły poszukiwania terrorystów.


izraelska policja przeprowadziła rozległą operację przeciwko przestępczości w społecznościach beduińskich na Negewie. Podczas operacji skonfiskowano różnego rodzaju broń, amunicję i narkotyki, a wielu podejrzanych aresztowano.


nieznani sprawcy wrzucili granat hukowy do biura ministerstwa zdrowia w Nazarecie. Nikt nie odniósł obrażeń, ale biuro zostało poważnie uszkodzone.


przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Chorób Układu Krążenia i Mięśnia Sercowego prof. Jehuda Adler skrytykował decyzję rządu zezwalającą na wjazd do Izraela grup zagranicznych turystów bez zachowania terminu sześciu miesięcy od ostatniej dawki.


The Wall Street Journal poinformował we wtorek, że armia amerykańska testuje izraelski system obrony powietrznej Iron Dome na Guam, terytorium USA na Pacyfiku, w ramach próby odpowiedzi na rosnące zagrożenie militarne ze strony Chin w tym regionie.


Palestyńskie samochody zostały we wtorek zdewastowane z napisem „wrogowie mieszkają tutaj” w mieście al Bireh na Zachodnim Brzegu w pobliżu Ramallah.IDF i policja wszczęły śledztwo.


Szef sztabu IDF: „Przyspieszenie planów wojskowych w celu zajęcia się Iranem”


 Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział, że administracja Bidena przeprowadziła „konstruktywną dyskusję” z izraelską delegacją, która odwiedziła USA w zeszłym tygodniu, aby przedstawić informacje leżące u podstaw decyzji o wpisaniu na czarną listę sześciu palestyńskich organizacji pozarządowych .


 Izraelski minister obrony Benny Gantz spotkał się we wtorek z ponadpartyjną delegacją członków Kongresu USA w Shlomi, mieście w północnym Izraelu niedaleko granicy libańskiej.Spotkanie odbyło się w nowo otwartej fabryce Rafael Defense Systems


 narodowy przewoźnik Maroka, Royal Air Maroc, oglosil że rozpocznie regularne bezpośrednie loty do Izraela, rok po normalizacji więzi królestwa z państwem żydowskim.


Ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan zorganizowal spotkanie z 25 ambasadorami z Afryki, . aby przedstawic izraelską technologię i programy wzmacniające więzi między państwem żydowskim a Afryką


W 83. rocznicę Nocy Kryształowej Austria odslania nowy pomnik poswiecony pomordowanym Żydom


Tel Awiw jest gospodarzem UVID 2021, największego wydarzenia dotyczącego systemów bezzałogowych w Izraelu


Arabska rodzina mieszkająca na żydowskiej posiadłości we wschodniej Jerozolimie zgodziła się uznać prawowitych żydowskich właścicieli do nieruchomości i zwrócić nieruchomość w zamian za prawo do pozostania jako najemcy w ciagu najblizszych 10 lat


Kolumbijski prezydent Ivan Duque pokłada duże nadzieje w branży medycznej marihuany w kraju, który od dziesięcioleci toczy kosztowną wojnę z innym narkotykiem – kokainą.


Nowa partia iracka “ „Ruch 25 Października”.chce pokoju i współistnienia z Izraelem„Nie chcemy tylko stosunków dyplomatycznych, chcemy prawdziwego pokoju społecznego między Irakiem a Izraelem”


Administracja Bidena wstrzymała się od glosowania podczas głosowania nad rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ zatytułowaną „Pomoc dla uchodźców palestyńskich”, która potwierdza palestyńskie „prawo powrotu”. 


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.