Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 11.11 – 12.11


Wielka Brytania obniżyła finansowanie agencji ONZ ds. uchodźców palestyńskich o nieco ponad 50 procent,


Izraelski minister obrony Benny Gantz ujawnił we wtorek, że regularnie wymienia swój telefon ze względu na groźby przeciwko jego życiu ze strony działaczy lewicowych.


 Ambasador Izraela w Wielkiej Brytanii Tzipi Hotovely powiedziała że „nie da się zastraszyć” po tym, jak spotkala się z protestujacymi pro-palestyńskimi grupami po debacie w London School of Economics.


Ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield planuje w przyszłym tygodniu udać się do Izraela ze swoim izraelskim odpowiednikiem, ambasadorem Izraela przy ONZ Giladem Erdanem.


W sumie 79 organizacji zajmujących się prawami obywatelskimi, religijnymi i edukacyjnymi wezwało prezesa Virginia Polytechnic Institute i State University (Virginia Tech) Tima Sandsa do odrzucenia rezolucji ostatnio przyjętej przez doktorantów, która wspiera bojkot akademicki Izraela .


Izrael nie pozwoli Hezbollahowi na pozyskiwanie broni, która zaszkodzi izraelskiej przewadze wojskowej lub pozwoli, aby taka broń dotarła do innych irańskich pełnomocników na arenie, obiecał izraelski minister obrony Benny Gantz podczas przemówienia w północnym Izraelu


Siły ratunkowe ze Stanów Zjednoczonych, które tego lata współpracowały z izraelską delegacją w miejscu katastrofy kondominium w Surfside na Florydzie, przybyły do ​​Izraela na tydzień wspólnej nauki, ogłosiły Izraelskie Siły Obronne.


 Syryjski prezydent Bashar Assad był zamieszany w wyrzucenie dowódcy irańskich sił Quds, Jawada Ghafari, napisał w środę saudyjskie publikacje Al Arabiya i Al Hadath . Według doniesień Assad poprosił irański reżim o wycofanie Ghafari z powodu „nadaktywności” sił Quds w Syrii, które syryjski dyktator uznał za naruszenie suwerenności w wielu sektorach.


Rosyjskie systemy obrony powietrznej będące w posiadaniu Syrii przechwyciły sześć izraelskich kierowanych pocisków rakietowych nad Syrią, twierdzi rosyjski urzędnik.


Dwie delegacje Kongresu spotkały się w środę z premierem Izraela Naftali Bennettem w jego biurze w Jerozolimie


izraelskie siły powietrzne ogłosiły, że pierwszych 10 oficerów ukończyło kurs szkoleniowy, tworząc pierwszy zespół lotniczy Sufa, otwierający nowy poziom współpracy między siłami powietrznymi i lądowymi Sił Obronnych Izraela.


izraelskie biura podróży poinformowały, że 90% izraelskich wniosków o wizy turystyczne na wjazd do Egiptu jest odrzucanych. Równocześnie egipskie linie lotnicze EgyptAir odmawiają w takich przypadkach zwrotu pieniędzy za zakupione wcześniej bilety.


Wyciekły badania przeprowadzone przez izraelski szpital Tel Hashomer, które dowodzą, że trzecia dawka szczepionki Pfizera powoduje produkcję większej ilości przeciwciał bardziej skutecznych w zapobieganiu zarażeniu koronawirusem. Wynika z nich, że trzeci zastrzyk uodparnia na 9-10 miesięcy.


kanadyjska poczta Canada Post wydała znaczek na Chanukę 2021.

Opozycja Benjamina Netanjahu pokonała w środę koalicję premiera Naftalego Bennetta w głosowaniu nad wstępnym czytaniem ustawy, która miałaby rozpocząć budowę nowego szpitala w nowym arabskim mieście Sachnin.


Libia chce normalizacji z Izraelem Gen. Khalifa Haftar, czołowy kandydat Libii na prezydenta, mówi, że chce znormalizować stosunki z Izraelem i będzie pracował w tym celu, jeśli zostanie wybrany na prezydenta.


Izrael, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn rozpoczynają wspólne ćwiczenia morskie na Morzu Czerwonym


Lista „Najlepszych wynalazków 2021” magazynu  TIME wymienia 100 „wynalazków, dzięki którym świat staje się lepszy, mądrzejszy i trochę fajniejszy”. Cztery z nich to izraelskie


Israel Aerospace Industries zaprezentował najnowocześniejszy system obronny Scorpius, który wykorzystuje wiązki elektromagnetyczne do zestrzeliwania celów naziemnych, jak i powietrznych. System zadebiutował podczas międzynarodowych ćwiczeń lotniczych Blue Flag w minionym miesiącu. System skanuje cały otaczający obszar w poszukiwaniu celów i rozmieszcza wąsko skupione wiązki, aby interferować z wieloma zagrożeniami w spektrum elektromagnetycznym. System skutecznie zakłóca pracę systemów elektromagnetycznych, w tym radarów, czujników elektronicznych, nawigacji i sieci teleinformatycznych.


Ponad 1500 rabinów ma pretensje do USA USA za głosowanie wstrzymujące się w sprawie rezolucji ONZ wymierzonej w Izrael


Około 21 organizacji żydowskich napisało do szefów senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, wzywając ich do szybkiego zatwierdzenia Deborah Lipstadt jako kolejnego wysłannika antysemityzmu.


Były sekretarz stanu USA Mike Pompeo uważa, że ​​Izrael ma „obowiązek” obrony przed Iranem, jeśli Teheran podejmie działania zagrażające Izraelowi bez wsparcia USA.


Akcja izraelskiej jednostki cybernetycznej usuwa witrynę hakerską powiązaną z Black Shadow Iran


izraelscy żołnierze wykryli przemyt na granicy izraelsko-jordańskiej. Zatrzymano podejrzanego, który z Jordanii przeniósł na terytorium Izraela 15 sztuk broni, w tym osiem strzelb, trzy karabiny szturmowe Kałasznikow, dwa pistolety, karabin szturmowy M16 i karabin szturmowy Carbine.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.