Uncategorized

Zjednoczona Jerozolima: wspólne dziedzictwo amerykańsko-izraelskie i interesy

YORAM ETTINGER

Premier Izraela Naftali Bennett powinien posłuchać  założyciela Izraela, Davida Ben-Guriona, który powiedział: „Jerozolima jest równa całej Ziemi Izraela”.

 Odejście USA od uznania zjednoczonej Jerozolimy za wyłączną stolicę państwa żydowskiego byłoby zgodne z ponurymi osiągnięciami Departamentu Stanu, który systematycznie mylił się w kwestiach dotyczących Bliskiego Wschodu.

Jednak takie odejście naruszyłoby amerykańskie prawo, zaprzeczyłoby rzeczywistości sprzed 3000 lat – udokumentowanej litanią stanowisk archeologicznych i mnóstwem dokumentów, datowanych od czasów biblijnych aż do dnia dzisiejszego – odrzuciłoby amerykańską historię i geografię oraz podważyło USA. bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne.

Zjednoczona Jerozolima i prawo USA

Ustanowienie Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Jerozolimie – który byłby de facto ambasadą USA przy Autonomii Palestyńskiej – stanowiłoby pogwałcenie Ustawy o Ambasadzie w Jerozolimie , która stała się prawem Stanów Zjednoczonych 8 listopada 1995 r. Wzgórze.Subskrybuj The JNS Daily Syndicate przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najlepszych artykułów

Zgodnie z prawem, które cieszy się ogromnym poparciem wśród ludności USA, a więc w obu izbach Kongresu:

„Jerozolima powinna pozostać miastem niepodzielonym, w którym chronione są prawa każdej grupy etnicznej i religijnej….

„Jerozolima powinna być uznana za stolicę państwa Izrael; a Ambasada Stanów Zjednoczonych w Izraelu powinna zostać założona w Jerozolimie….

„W 1990 roku Kongres jednogłośnie przyjął Senacką Rezolucję Równoczesną nr 106, w której stwierdza się, że Kongres 'mocno wierzy, że Jerozolima musi pozostać niepodzielonym miastem, w którym chronione są prawa każdej grupy etnicznej i religijnej…’.

„W 1992 roku, w Stanach Zjednoczonych Senat i Izba Reprezentantów przyjęła jednogłośnie uchwałę Senatu Równoczesne 113 … dla upamiętnienia 25 th rocznicy zjednoczenia Jerozolimy i potwierdzając Kongresu sentyment, że Jerozolima musi pozostać niepodzielną miasto ….

„W 1996 roku, państwo Izrael będzie obchodzić 3.000 th rocznicę obecności Żydów w Jerozolimie od wjazdu króla Dawida ….

„Termin »Ambasada Stanów Zjednoczonych« oznacza biura misji dyplomatycznej Stanów Zjednoczonych oraz rezydencję szefa misji Stanów Zjednoczonych”.

Zjednoczona Jerozolima i dziedzictwo Ojców Założycieli

Zjednoczenie 13 kolonii przypominało zjednoczenie 12 plemion żydowskich przez króla Dawida w zjednoczoną jednostkę polityczną i ustanowienie przez niego Jerozolimy jako stolicy, która nie należała do żadnego z plemion (Waszyngton, DC, nie należy do dowolny stan). Król Dawid wkroczył do Jerozolimy 2755 lat przed uzyskaniem przez Stany Zjednoczone niepodległości.

Wpływ Jerozolimy na autorów Dokumentów Federalistycznych, Deklaracji Niepodległości, Konstytucji, Karty Praw, systemu federalistycznego i ogólnego życia obywatelskiego odzwierciedla istnienie w Stanach Zjednoczonych 18 Jerozolimy (cztery w stanie Maryland). po dwa w Vermont, Georgia i Nowym Jorku oraz po jednym w Ohio, Michigan, Arkansas, Północnej Karolinie, Alabamie, Utah, Rhode Island i Tennessee), 32 Salems (oryginalna biblijna nazwa Jerozolimy) i wiele Syjonów (biblijna nazwa Jerozolimy). synonim Jerozolimy i Ziemi Izraela). Co więcej, w Stanach Zjednoczonych są tysiące miast, miasteczek, gór, klifów, pustyń, parków narodowych i ulic noszących biblijne nazwy.

Rzeczywistość Jerozolimy a interesy USA

Uznanie rzeczywistości Jerozolimy i przestrzeganie ustawy o ambasadzie w Jerozolimie z 1995 r. – a następnie uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesienie tam ambasady USA do Izraela – wzmocniło amerykańską postawę odstraszania, wbrew arabskim/islamskim naciskom i groźbom.

W przeciwieństwie do ostatecznych ocen Departamentu Stanu i „elitarnych” mediów amerykańskich – które myliły się w większości kwestii dotyczących Bliskiego Wschodu – wprowadzenie w życie ustawy z 1995 r. w maju 2018 r. nie nasiliło terroryzmu palestyńskiego, arabskiego i islamskiego. „Mędrcy” Departamentu Stanu nie mieli racji, kiedy ostrzegali, że zjednoczenie Jerozolimy przez Izrael w 1967 r. wywoła ogólnoświatową antyizraelską i antyamerykańską erupcję islamską.

Przestrzeganie prawa z 1995 roku odróżnia Stany Zjednoczone od nieuczciwych reżimów i organizacji terrorystycznych, antyamerykańskiej Organizacji Narodów Zjednoczonych, chwiejnej Europy i kosmopolitycznego światopoglądu Departamentu Stanu, który systematycznie umniejsza jednostronny, niezależny i (czasami) charakter Stanów Zjednoczonych. wyzywające działania na rzecz bezpieczeństwa narodowego.

Z drugiej strony, amerykańskie zwlekanie z wprowadzeniem w życie ustawy z 1995 r. – przez prezydentów Clintona, Busha i Obamę – podważyło amerykańską postawę odstraszania, słusznie postrzeganą przez świat jako uspokojenie w obliczu nacisków i gróźb ze strony Arabów. Reżimy muzułmańskie i terroryści. Zgodnie z oczekiwaniami, zradykalizowała arabskie oczekiwania i żądania, nie przyczyniła się do osiągnięcia pokoju izraelsko-arabskiego, podsyciła islamski terroryzm i poważnie podkopała bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne USA. Na przykład bombardowanie ambasad USA w Kenii i Tanzanii w sierpniu 1998 r.; bombardowanie USS Cole w porcie Aden w październiku 2000 r.; ataki z 11 września itp.

Jerozolima i Izrael nie poddają się presji USA

W 1949 roku prezydent Truman postępował zgodnie z polityką sekretarza stanu Marshalla, wywierając presję na Izrael, aby powstrzymał się od aneksji zachodniej Jerozolimy i zaakceptował umiędzynarodowienie dawnej stolicy narodu żydowskiego.

W 1950 roku, wbrew brutalnej amerykańskiej i globalnej presji na internacjonalizację Jerozolimy, premier David Ben-Gurion zareagował konstruktywnie, ogłaszając Jerozolimę stolicą państwa żydowskiego, przenosząc agencje rządowe z Tel Awiwu do Jerozolimy i osiedlając dziesiątki tysięcy imigrantów w Miasto. Zmodernizował infrastrukturę transportową obsługującą Jerozolimę, wzniósł tam nowe dzielnice żydowskie wzdłuż linii zawieszenia broni w 1949 r. i zapewnił rezerwy ziemi na długoterminowy rozwój.

W 1953 Ben-Gurion odrzucił naciski prezydenta Eisenhowera – zainspirowane przez sekretarza stanu Dullesa – by powstrzymał się od przeniesienia izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych z Tel Awiwu do Jerozolimy.

W 1967 roku prezydent Johnson posłuchał rady sekretarza stanu Ruska – który sprzeciwił się izraelskiej Deklaracji Niepodległości z 1948 roku – podkreślając międzynarodowy status Jerozolimy i ostrzegł Izrael przed ponownym zjednoczeniem Jerozolimy i budową jej wschodniej części. Premier Levi Eshkol przyjął stanowisko Ben-Guriona, odrzucil presję USA, zjednoczył Jerozolimę, zbudował pierwszą dzielnicę Jerozolimy poza liniami zawieszenia broni z 1949 r., Ramat Eshkol, oprócz pierwszej fali społeczności żydowskich w Judei i Samarii (Zachodni Brzeg ), Dolina Jordanu i Wzgórza Golan.

W 1970 roku prezydent Nixon współpracował z sekretarzem stanu Rogersem w próbie ponownego podziału Jerozolimy i naciskał na Izrael, aby zrzekł się kontroli nad Świętym Basenem Jerozolimy i powstrzymał izraelskie plany budowy dodatkowych dzielnic we wschodniej Jerozolimie. Jednak premier Golda Meir odmówiła unieważnienia ponownego zjednoczenia Jerozolimy i zaczęła kłaść podwaliny pod dodatkowe dzielnice Jerozolimy poza liniami zawieszenia broni z 1949 r.: Gilo, Ramot Alon, French Hill i Neve Ya’akov, obecnie dom dla 150 000 ludzi.

W latach 1977-1992 premierzy Menachem Begin i Icchak Shamir przeciwstawili się presji USA i świata, rozwijając budowę w Jerozolimie, wysyłając jasny komunikat: „Jerozolima jest wyłączną i niepodlegającą negocjacjom stolicą Izraela!”

„[W 1978], pod sam koniec udanych rozmów [premiera Begina] Camp David z prezydentem Jimmym Carterem i prezydentem Anwarem Sadatem, dosłownie kilka minut przed ceremonią podpisania, amerykański prezydent zwrócił się [rozpocznij] z „Jedynym ostatecznym formalnym przedmiot.’ Sadat, powiedział prezydent, prosił, aby Begin złożył podpis pod prostym listem zobowiązującym go do umieszczenia Jerozolimy na stole negocjacyjnym ostatecznego porozumienia pokojowego. – Odmówiłem przyjęcia listu, nie mówiąc już o podpisaniu go – zagrzmiał Begin. „Jeśli zapomnę o tobie, Jerozolimo, niech moja prawa ręka zapomni o swojej przebiegłości”, powiedział [Rozpocznij] do prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, „i niech mój język przylgnie do moich ust””

W 2021 r. premier Bennett powinien pójść w ślady Założyciela Izraela, Ben-Guriona, który stwierdził: „Jerozolima jest równa całej Ziemi Izraela. Jerozolima to nie tylko centralna osada żydowska. Jerozolima jest nieocenionym globalnym symbolem historycznym. Naród żydowski i cały świat będą nas sądzić zgodnie z naszą niezłomnością w Jerozolimie”

Yoram Ettinger jest byłym ambasadorem i szefem Second Thought: A amerykańsko-izraelska inicjatywa.

/Zjednoczona Jerozolima: wspólne dziedzictwo amerykańsko-izraelskie i interesy

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. A bizantyjska administracja Bidena ma w d..pie poglądy Izraelczyków.

  2. To schmuck Rabin pod naciskien blazna Peresa zobowiazal sie ” dyskutowac Jerozolime [ i ”uchodzcow” ].”
    Pod nimi Partia Pracy stala sie najwiekszym wewnetrznym wrogiem Izraela

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.