Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 4.1 – 5.1


Izraelskie Siły Obronne planują uruchomić nową kompanię tylko dla kobiet-żołnierzy, w celu zaspokojenia potrzeb religijnych kobiet, które chcą służyć, poinformował Kan w niedzielę.


Próba umieszczenia przez Iran trzech ładunków na orbicie okołoziemskiej w czwartek nie powiodła się, powiedział w piątek irański urzędnik obronny, według agencji Reuters .


Śmigłowiec Sił Obronnych Izraela rozbił się u wybrzeży Hajfy w poniedziałek wieczorem, w wyniku czego dwie osoby zginęły, a jeden mial lekkie obrażenia.


Nowojorczycy zebrali się na Brooklynie, aby zaprotestować przeciwko antysemityzmowi po niedawnym ataku na dwóch żydowskich mężczyzn w sąsiedztwie Bay Ridge.


Izrael utrzymuje kontakty ze Stanami Zjednoczonymi i innymi światowymi mocarstwami, aby wpłynąć na kształtujące się porozumienie nuklearne z Iranem i uczynić je jak najlepszymi – powiedział podczas briefingu z dziennikarzami minister spraw zagranicznych Yair Lapid. 


Spółka Elbit Systems Ltd. wygrała 5-letni kontrakt na dostawę przeciwrakietowych i elektronicznych systemów walki dla Sił Powietrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich o wartości 53 milionów dolarów.


Tysiące osob wzięło udział we wtorek w pogrzebie majora Chen Fogela, jednego z dwóch pilotów, którzy zginęli, gdy śmigłowiec IDF, którym lecieli, rozbił się Hajfie


Google przejmie izraelską firmę Siemplify zajmującą się cyberbezpieczeństwem za 500 mln USD


Izrael podnosi podatek od słodzonych napojów, aby zachęcić do zdrowego stylu życia


Ostatnie naloty na Syrię, przypisywane przez syryjskich urzędników Izraelowi, doprowadziły do ​​tarć między wojskiem syryjskim a ich rosyjskimi odpowiednikami, poinformował  libański dziennik Al-Akhbar .


Według niedawnego raportu GBP Aerospace and Defense izraelska firma zbrojeniowa ASIO Technologies wprowadziła niedawno nową wersję swojego systemu termowizyjnego przeznaczonego do użytku przez pojedynczych żołnierzy .


Rabin, który przez dziesięciolecia pracował dla BBC, złożył rezygnację z British Broadcasting Corporation w odpowiedzi na to, że zajęli się oni historią o nocnym napadzie na grupę żydowskich nastolatków i twierdzenia, że ​​ofiary faktycznie były sprawcami, był i jest niewybaczalny


 Niedawne badanie w całym Izraelu wykazało, że prawie 80 procent Izraelczyków jest zaniepokojonych antysemityzmem na całym świecie, a prawie trzy czwarte obywateli (73 procent) uważa, że ​​antysemityzm jest powszechny. Ponad połowa (61 procent) uważa, że ​​problem antysemityzmu nasilił się w ciągu ostatnich pięciu lat.


Siły IDF zestrzeliły kontrolowany przez Hezbollah dron, który przekroczył granicę libańską do Izraela, poinformowała IDF we wtorek wieczorem.


Wysoki rangą urzędnik izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych potwierdził i24NEWS, że Izrael i Indonezja pracują za kulisami nad normalizacją stosunków.


 Palestyński więzień bezpieczeństwa przebywający w izraelskim areszcie przez 14 miesięcy ma zakończyć 140-dniowy strajk głodowy po tym, jak Izrael osiagnal porozumienie na jego zwolnienienie


Izrael zobowiązał się utrzymywać administrację Bidena w kręgu najważniejszych umów z Chinami i ponownie rozważy te umowy, jeśli Stany Zjednoczone zgłoszą sprzeciw


Według źródeł dyplomatycznych czołowymi kandydatami do normalizacji stosunków z Izraelem są w następnej kolejności muzułmańskie wyspiarskie narody Komorów i Malediwów.


Minister obrony Benny Gantz spotkał się w środę z jordańskim królem Abdullahem II w Ammanie podczas rzadkiego publicznego spotkania z monarchą, omawiając wspólne kwestie bezpieczeństwa podało biuro Gantza.


Nieznani sprawcy zaatakowali grupę sił pokojowych ONZ w południowym Libanie, wandalizując ich pojazdy a zarazem okradajac ich, powiedział w środę urzędnik ONZ.


StoreDot, izraelski deweloper technologii ekstremalnie szybkiego ładowania (XFC) akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV), pozyskuje 80 milionów dolarów inwestycyji przez wietnamskiego producenta pojazdów elektrycznych VinFast,


Co najmniej 20 zespołów wycofało się z dużego festiwalu kulturalnego w Sydney w Australii, który ma rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu, ogłaszając bojkot w odpowiedzi na to, że izraelska ambasada w tym kraju sfinansowała występ taneczny podczas imprezy. 20 000 dolarów na „Dekadance”, spektakl oparty na pracy izraelskiego choreografa Ohada Naharina i Batsheva Dance Company z Tel Awiwu, w ramach Sydney Festival 2022.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.