Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 8.1 – 9.1Kilka godzin po tym, jak Iran wzniósł pomnik ku czci zabitego irańskiego dowódcy Sił Quds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, Kasema Solejmaniego, nieznani sprawcy spalili pomnik


 Ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan przedłożył Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ rezolucję w sprawie zwalczania negacji i wypaczeń Holokaustu.


Organizacja Syjonistyczna Ameryki poprosiła przedstawicielkę Alexandrię Ocasio-Cortez (D.Y.) o „natychmiastowe” zwolnienie asystenta legislacyjnego, który wysłał antysemickie komentarze wymierzone w Izrael w mediach społecznościowych.


Biuro ds. Populacji, Migracji i Uchodźców Departamentu Stanu USA zakończyło rok 2021 kolejną wpłatą na rzecz Agencji ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), posunięcie, które eksperci skrytykowali jako błędne .


Izrael przyznał 18,5 mln szekli 11 różnym firmom na rozwój innowacyjnych technologii kosmicznych. Ogólnym celem programu jest zwiększenie możliwości rozwoju technologicznego izraelskiego przemysłu kosmicznego.


izraelscy żołnierze udaremnili przemyt 100 kg narkotyków na granicy z Egiptem. Wartość narkotyków wynosi około 2 mln szekli.


palestyńskie siły bezpieczeństwa aresztowały trzech młodych Palestyńczyków w obozie dla uchodźców w Dżeninie, w tym syna Zakarii Zubeidi, jednego z terrorystów, którzy uciekli z izraelskiego więzienia Gilboa. Powód ich aresztowania jest nadal niejasny. W proteście przeciwko temu aresztowaniu, wielu uzbrojonych terrorystów wyszło na ulice obozu


co najmniej 74 drony pilotowane przez Hezbollah przeleciały nad terytorium Izraela w zeszłym roku. Większość dronów została zestrzelona.


Około trzech miesięcy po otrzymaniu trzeciego zastrzyku ochrona przed hospitalizacją wśród osób w wieku 65 lat i starszych pozostała na poziomie około 90%, podała brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia.


Rzecznik Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej powiedział , że niedawny pokaz siły Iranu podczas ćwiczeń wojskowych działał jako środek odstraszający przed „pustymi groźbami” Izraela wobec Teheranu.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela poinformowało, że Levan Kogeashvili, 22-letni Izraelczyk mieszkający w Kazachstanie od dwóch lat, został zabity w Kazachstanie podczas brutalnego protestu.


Zachodni Brzeg” czy Judea i Samaria? Tak czy inaczej, demografia i geografia wzmacniają historyczne żydowskie roszczenia do tej ziemi


FDA stwierdziła: „Żadne nowe obawy dotyczące bezpieczeństwa nie pojawiły się w populacji ponad 4,1 miliona osób w wieku 16 lat i starszych w Izraelu, które otrzymały dawkę przypominającą co najmniej pięć miesięcy po zakończeniu podstawowej serii szczepień”.


Izrael zatwierdza do stosowania pigułkę anty-Covid firmy Merck. Tabletki są przeznaczone do leczenia domowego i należy je podawać 3-5 dni od wystąpienia objawów Ministerstwo Zdrowia zezwoliło na stosowanie molnupirawiru dla osób powyżej 18 roku życia, podpisując umowę na dostawę z firmą Merck na jego dostawę. Pierwsza przesyłka ma wkrótce nastąpić.


Izraelskie  Centralne Biuro Statystyczne (CBS) szacuje populację Izraela na 9 449 000 na dzień 31 grudnia 2021.Z tej liczby 6982 000 to Żydzi (73,9 procent całej populacji), 1995 000 to Arabowie (21,1 procent), a 472 000 to „inni” (5 procent).


wiceminister spraw zagranicznych ds . euroazjatyckich Gary Koren powiedział: „Po rozmowie z tymczasowym przełożonym naszej ambasady w Kazachstanie wydaje się, że tamtejsze władze przejmują już sytuację. Wróciła większość internetu, tu i tam otwierają się sklepy i stacje benzynowe. Jesteśmy w kontakcie z Izraelczykami, którzy tam studiują lub pracują. Uważamy, że nie będzie potrzeby ewakuacji obywateli Izraela.


szef zespołu ekspertów rządowych prof. Ran Blitzer powiedział: „Nie ma modeli prognostycznych, które pozwalają określić, kiedy i w jaki sposób fala Omicron osiągnie swój szczyt. W tej chwili nie wiemy, ile osób zostanie zarażonych w szczytowym momencie i nie możemy wskazać prawdopodobnej daty szczytu.


lekarze z Rabin Medical Center wpadli na innowacyjny pomysł wykorzystania materiału z kości piszczelowej 60-letniej kobiety do utworzenia nowej rogówki, po tym, jak doszli do wniosku, że wzrok kobiety nie nadaje się do konwencjonalnego leczenia.60-letnia niewidoma kobieta z Nazaretu może teraz widzieć dzięki rewolucyjnej operacji przeprowadzonej w Izraelu.


El Al oferuje loty do Europy już od 78 $


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.