Uncategorized

Palestyńska szkoła terroryzmu

Przyslala Katharina Dr.Gasinska-LepsienPalestyński nauczyciel i troje uczniów brali bezpośredni udział w niedawnej serii ataków terrorystycznych na Izraelczyków w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Palestyńscy przywódcy i “uczeni” wyprali mózgi młodym ludziom przez codzienne bluzganie nienawiścią wobec Izraela i Żydów. (Zdjęcie: Palestinian Media Watch)Palestyński nauczyciel i troje uczniów brali bezpośredni udział w niedawnej serii ataków terrorystycznych na Izraelczyków w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii]. Nie było to zaskoczeniem dla tych, którzy wiedzą o nieustannie głoszonej nienawiści i podżeganiu przeciwko Izraelowi w palestyńskich szkołach i podręcznikach, jak również w mediach, meczetach i na kampusach uniwersyteckich.

21 listopada Fadi Abu Szchajdam, 42-letni nauczyciel licealny z obozu uchodźców Szuafat w Jerozolimie, strzelił i zabił Eli Kaya, 26-letniego imigranta z Południowej Afryki. Zamach miał miejsce na Starym Mieście Jerozolimy. Czworo innych ludzi zostało rannych zanim policja zastrzeliła terrorystę.


Abu Szchajdam był nauczycielem islamu w szkole dla chłopców, Al-Raszidijeh, we wschodniej Jerozolimie. Fakt, że szkoła jest pod zarządem (izraelskich) władz miejskich Jerozolimy, nie przeszkadzał terroryście, którego później opisano jako członka Hamasu.    


Abu Szchajdam nie miał problemu z przyjmowaniem pensji od izraelskich władz miejskich, kiedy nieustannie bluzgał nienawiścią wobec Izraela jako “kaznodzieja” i “uczony” w różnych meczetach w Jerozolimie.


W zeszłym roku Abu Szchajdam powiedział w piątkowym kazaniu, że “żydowscy i chrześcijańscy mistrzowie herezji” są częścią kampanii walki z islamskim prawem szariatu i  szerzą niesprawiedliwość. Powiedział też, że Żydów, chrześcijan i innych przeciwników prawa szariatu prowadzi szatan, a finansują ich “brudne pieniądze” od “tych Beduinów” ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


W testamencie, który zostawił, Abu Szchajdam ujawnił, że planował zamach terrorystyczny od długiego czasu: “Piszę te słowa z wielką radością; kończę lata ciężkiej pracy spotkaniem Boga”. Terrorysta napisał, że wybrał tę drogę, by ucieszyć Boga i osiągnąć raj. Twierdził także, że jego zamach terrorystyczny miał na celu obronę meczetu Al-Aksa.


Kiedy terroryści tacy jak Abu Szchajdam mówią o potrzebie obrony meczetu w Jerozolimie, chodzi im o spokojne i rutynowe wizyty Żydów na Wzgórzu Świątynnym, najświętszym miejscu judaizmu.


Wbrew twierdzeniom Autonomii Palestyńskiej, Hamasu i innych palestyńskich grup Żydzi odwiedzający to miejsce nie wchodzą do meczetu Al-Aksa. Żydzi muszą chodzić po Wzgórzu Świątynnym pod ochroną policji z powodu gróźb Palestyńczyków, którzy zaprzeczają historii Żydów i ich związkom z Jerozolimą.


Palestyńscy przywódcy i dżihadyści, tacy jak Abu Szchajdam, od dawna przedstawiali te żydowskie wizyty jako pełne przemocy “wtargnięcia” do meczetu Al-Aksa, co jest, nie trzeba nawet dodawać, całkowitym kłamstwem i oszczerstwem.


Abu Szchajdam i palestyńscy przywódcy nie przepuszczają żadnej okazji ani platform, by szerzyć to oszczerstwo. Ten terrorysta używał każdego dostępnego podium w meczetach, by podżegać do przemocy przeciwko nie muzułmanom, szczególnie Żydom i chrześcijanom.


Jako nauczyciel i kaznodzieja w meczetach Abu Szchajdam przekazał tę truciznę wielu Palestyńczykom, szczególnie dzieciom, które uczył w szkole i tym, którzy przychodzili na jego piątkowe kazania.


Nic dziwnego, że palestyńskie nastolatki chwytają za noże lub broń palną i wybierają się na mordowanie Żydów i Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii].


Palestyńscy przywódcy i “uczeni” wyprali mózgi młodym ludziom przez codzienne bluzganie nienawiścią wobec Izraela i Żydów.


Młodzi Palestyńczycy słyszą od swoich przywódców, że Żydzi “bezczeszczą” islamskie miejsca święte i że jest ich obowiązkiem obrona meczetu Al-Aksa.


W dodatku są zapewniani, że każdy, kto ginie dokonując ataku na Żydów, jest “męczennikiem” i ma zagwarantowane miejsce w raju.


Kilka tygodni temu 14-letnia palestyńska uczennica dźgnęła nożem i zraniła Żydówkę, która odprowadzała swoje dzieci do szkoły. Miało to miejsce we wschodniej Jerozolimie w dzielnicy Szejk Dżarrah. Dziewczynka uciekła do swojej szkoły, mieszczącej się kilkaset metrów dalej. Wkrótce potem aresztowała ją izraelska policja.


Podręczniki oparte na programie szkolnym Ministerstwa Edukacji Autonomii Palestyńskiej, jakie znaleziono w jej tornistrze, zawierały wściekłe podżeganie przeciwko Izraelskiej Armii Obronnej i żydowskim osadnikom, jak również gloryfikację “męczenników”.


Na przykład, na stronie 61 podręcznika do języka arabskiego jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, które zawiera opis spalenia koktajlami Mołotowa izraelskiego autobusu, należącego do osiedla Psagot w pobliżu Ramallah.


Ta próba spalenia żywcem żydowskich pasażerów autobusu jest w podręczniku opisana z dumą jako „impreza z grillem”.


Podręcznik do nauki o społeczeństwie znaleziony w tornistrze dziewczynki, stwierdza, że „zbrojny opór jest naturalnym i legalnym prawem w celu przeciwstawiania się okupacji”. Zilustrowano to zdjęciami z masakry Żydów, jakiej dokonali Arabowie w Hebronie w 1929 roku.


Według Institute for Monitoring Peace and Cultural Tolerance in School Education (IMPACT-se), palestyńskie podręczniki “pozostają otwarcie antysemickie i zachęcają do przemocy, dżihadu (świętej wojny) i męczeństwa, podczas gdy nadal nie przedstawia się pokoju jako preferowanego lub wręcz możliwego rozwiązania”.


Badanie IMPACT-se pokazało, że palestyńscy przywódcy nie wypełnili obietnicy danej darczyńcom i nie wprowadzili zmian w podręcznikach. Badanie wręcz pokazało, że nowe podręczniki są jeszcze bardziej radykalne niż poprzednie.


“Jest tam systematyczne wstawianie treści o przemocy, męczeństwie i dżihadzie we wszystkich klasach i wszystkich przedmiotach” – brzmi wniosek badania.

“Skrajny nacjonalizm i islamistyczna ideologia szerzą się w całym programie szkolnym, włącznie z podręcznikami do nauk ścisłych i matematyki. Możliwość pokoju z Izraelem jest odrzucona. Jakakolwiek historyczna obecność żydowska na terytoriach współczesnego Izraela i Autonomii Palestyńskiej jest starannie pominięta we wszystkich podręcznikach. Żydowską historię i dziedzictwo przedstawia się jako zafałszowaną; żydowskie miejsca święte są prezentowane jako miejsca muzułmańskie uzurpowane przez Żydów”.  

Podręcznik do historii dla klasy jedenastej daje do zrozumienia,  że Żydzi kontrolują świat. W innych podręcznikach Żydzi są opisywani jako grzeszni kłamcy i oszuści, którzy są „wrogami islamu w całej historii i we wszystkich miejscach”. Rozdział o islamskiej edukacji wyraźnie naucza, że Żydzi są skorumpowani i skazani na zniszczenie, jako że ich „zepsucie na ziemi było i będzie powodem ich unicestwienia”.


W badaniu odkryto także, że Żydzi i Izrael są oczerniani w większym stopniu niż w poprzednich programach i że antysemityzm jest bardziej wszechobecny. Izrael jest na ogół nazywany “syjonistyczną okupacją”. Podręczniki demonizują Izrael, a Żydzi są szkalowani i przedstawiani jako rywale proroka islamu. „Krótko mówiąc, w całym programie nie ma żadnego zachęcania do współistnienia” – konkludują badacze.   


Ta retoryka zachęca szkolne dzieci do przeprowadzania zamachów terrorystycznych na Żydów. Ci, którzy zamykają oczy na to krwawe podżeganie i antysemityzm, dają w rzeczywistości zielone światło terrorystom, by kontynuowali swój morderczy dżihad przeciwko Żydom.


To jest trucizna wstrzykiwana w serca i umysły Palestyńczyków w tym samym momencie, w którym administracja Bidena kontynuuje rozmowy o finansowaniu Autonomii Palestyńskiej i potrzebie wskrzeszenia „procesu pokojowego” między Izraelem a Palestyńczykami.


Administracja Bidena trajkocze o pokoju i “rozwiązaniu w postaci dwóch państw”, podczas gdy palestyńscy przywódcy robią, co mogą, by przygotować następne pokolenie do wbijania noży w Żydów.  


The palestinian School of Terrorism

Gatestone Institute, 22 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Palestyńska szkoła terroryzmu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.