Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 7.2 – 8.2


Premier Izraela Naftali Bennett ostrzegł w niedzielę, że umowa negocjowana z Iranem w Wiedniu może „zaszkodzić” zdolności Izraela do radzenia sobie z programem nuklearnym tego kraju.


Prezydent Izaak Herzog pogratulował królowej Elżbiecie II w niedzielę z okazji jej „Platynowego Jubileuszu”.


Premier Izraela Naftali Bennett i prezydent USA Joe Biden rozmawiali późnym wieczorem.Według Kancelarii Premiera (PMO) przywódcy mówili o wyzwaniach regionalnych, rosnącej irańskiej agresji i możliwych krokach w kierunku zablokowania irańskiego programu nuklearnego. 


rząd zatwierdził plan radzenia sobie z dużymi pożarami w Izraelu. W ramach tego planu, przy miejscowościach położonych w pobliżu lasów, zostaną utworzone strefy buforowe, które zapobiegną rozprzestrzenianiu się pożarów oraz zniszczeniu mienia lub zagrożenia ludzkiego życia, jak to miało miejsce latem ubiegłego roku w górach Jerozolimy.


Palestyńczycy obrzucili kamieniami izraelską ciężarówkę przy osiedlu żydowskim Alfei Menashe w zachodniej części Samarii. Lekko ranny został kierowca.


Unia Afrykańska odrzuciła w niedzielę próby Algierii i Republiki Południowej Afryki, by odebrać Izraelowi status obserwatora w organizacji, i postanowiła powołać komisję do kontynuowania konsultacji w tej sprawie, poinformowało izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych


 Szef policji Kobi Shabtai odbył w niedzielę swoją pierwszą oficjalną wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas podróży mającej na celu promowanie inicjatyw współpracy w zakresie bezpieczeństwa między tymi krajami.


Minister obrony Benny Gantz podpisał w niedzielę serię zarządzeń administracyjnych dotyczących przejęcia aktywów trzech libańskich firm, które Izrael oskarża o dostarczanie materiałów w celu przyspieszenia wysiłków Hezbollahu w produkcji precyzyjnych pocisków


Kuwejt zakaże nowej filmowej adaptacji kryminału Agathy Christie „Śmierć na Nilu” z obsadą gwiazd Hollywood, w tym izraelską aktorką Gal Gadot, podały władze w niedzielę.


jemeński ekspert wojskowy gen. Abdallah Al-Dżafari powiedział w irańskiej telewizji o rakietach i dronach rebeliantów Houthi: “Te same rakiety i drony, które dziś dotarły do ​​Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jutro dotrą do Tel Awiwu i portu w Ejlacie.


weszły w życie w Izraelu nowe przepisy dotyczące zielonych paszportów. Od teraz obowiązek okazywania zielonego paszportu będzie obowiązywał tylko w takich miejscach jak kluby nocne i centra konferencyjne, w których podaje się lub sprzedaje jedzenie.


Siły Obronne Izraela poinformowały, że międzynarodowe ćwiczenia wojskowe “Juniper Cobra”, które w marcu miały odbyć się wspólnie z amerykańskimi siłami zbrojnymi, zostały z różnych względów przełożone na późniejszy termin, który będzie później ogłoszony.


Izraelska gazeta biznesowa “Calcalist” napisała, że ​​oprogramowanie szpiegujące Pegasus było rozpowszechnione w telefonach komórkowych mieszkańców ewakuowanych osiedli żydowskich w Judei i Samarii


Noa i Barnabas Szollos, para węgiersko-izraelskich narciarzy reprezentujących Izrael na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2020, zadebiutowali w poniedziałek na olimpijskim stoku narciarskim.


Siły Obronne Izraela rozpoczęły w poniedziałek niespodziewane ćwiczenie symulujące nagły wybuch walk na granicy z Gazą, poinformowało wojsko. Ćwiczenie ma na celu przetestowanie gotowości Dowództwa Południowego IDF i jego zdolności do reagowania na szybko rozwijający się konflikt oraz jego „współpracy międzyorganizacyjnej i międzybranżowej”, powiedział IDF w oświadczeniu.


Magen David Adom i Ben-Gurion University of the Negev uczestniczą w inicjatywie akademickiej mającej na celu poprawę szkolenia ratowników medycznych i techników ratownictwa medycznego, a także poprawę jakości opieki przedszpitalnej w Izraelu i potencjalnie na całym świecie.


 Czterdzieści jeden organizacji żydowskich napisało do generała bezpieczeństwa ONZ António Guterresa i Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka Michele Bachelet, domagając się zakończenia „jednostronnej farsy” śledztwa prowadzonego przez Międzynarodówkę Rady Praw Człowieka ONZ Komisji Śledczej (COI) w Izraelu.


Członkowie parlamentu ZEA po raz pierwszy odwiedzają Kneset, rozmawiają o „pełnym zaangażowaniu”


Izraelski minister turystyki Yoel Razvozov uda się we wtorek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie ma podpisać umowę o współpracy w dziedzinie turystyki z ministrem gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dr Ahmadem Belhoul Al Falasim.


Izrael uruchomił plan o wartości 70 milionów dolarów na promocję arabskiego sektora w przemyśle high-tech.


Sześć izraelskich restauracji znalazło się w prestiżowym rankingu „ 50 najlepszych na Bliskim Wschodzie ”, opublikowanym w poniedziałek – pierwszym dla restauracji z siedzibą w państwie żydowskim. „George and John” szefa kuchni Tomera Tala zajęli dziewiąte miejsce, za nim „HaBasta” szefa Elona Amira (14), „Animar” szefa Hillela Tavakuli (17), „Pescado” szefa Yachi Geno (24) i „Milgo” szefa kuchni Motti Titmana & Milbar”, która zaokrągliła pierwszą czterdziestkę.


Izraelskie siły bezpieczeństwa działające w Samarii we wtorek wyeliminowały komórkę terrorystyczną odpowiedzialną za wielokrotne strzelaniny w ostatnich tygodniach. Podczas operacji zginęło trzech terrorystów, z których wszyscy byli odpowiedzialni za serię ataków na izraelskich cywilów i siły bezpieczeństwa


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.