Uncategorized

Irańscy ajatollahowie – epicentrum globalnego antyamerykańskiego terroryzmu


Yoram Ettinger

Antyamerykańska strategia irańskich ajatollahów

Congressional Research Service podkreśla wypowiedź dowódcy Komendanta Południowego , admirała Kurta Tidda, że „jako państwowy sponsor terroryzmu, nikczemne zaangażowanie Iranu na półkuli zachodniej jest niepokojące”. Admirał zauważył, że Iran rozszerzył więzi z Ameryką Łacińską.

Co więcej, według Instytutu Lawfare z siedzibą w Waszyngtonie: „…. Władze USA uważały, że Hezbollah [irański pełnomocnik] pomógł kartelowi Sinaloa w budowie tuneli przemytniczych pod granicą amerykańsko-meksykańską , czerpiąc z wiedzy eksperckiej z prac Hezbollahu kopania tuneli pod granicą libańsko-izraelską [oraz doświadczenia Hamasu w budowaniu tuneli z Półwyspu Synaj do Gaza i z Gazy do Izraela, przemyt broni i terrorystów]…. Hezbollah jest podejrzany o współpracę z meksykańskimi kartelami narkotykowymi takich jak kartel Sinaloa, wybitna organizacja zajmująca się handlem narkotykami w tym kraju przez większość 2000 roku…. Obszar wpływów Iranu nie ogranicza się do jego regionu. W ciągu ostatniej dekady rozpoczęła działalność, za pośrednictwem Hezbollahu lub własnych agentów, na całym świecie – w tym w Ameryce Łacińskiej, Europie Wschodniej, Azji Wschodniej i Południowej, Afryce Zachodniej i Środkowej oraz w samych Stanach Zjednoczonych…”.

*Pomimo ich kojących rozmów dyplomatycznych , gwałtowne odchodzenie irańskich ajatollahów – od rewolucji islamskiej 1978/79 – świadczy o tym, że światopogląd tego nieuczciwego reżimu szyickiego nie jest przychylny zachodnim wartościom i instytucjom, takim jak pokojowe współistnienie, demokracja i prawa człowieka, ani negocjacji w dobrej wierze.

*Irańscy ajatollahowie byli bardziej zajęci bronią palną niż masłem od czasu rewolucji islamskiej w lutym 1979 roku, która przekształciła Iran z „amerykańskiego policjanta Zatoki” w antyamerykańską Islamską Republikę Iranu.

*Irańscy ajatollahowie nie kierowali się rozpaczą i frustracją (podobno wywołanymi globalnymi sankcjami i nieuznawaniem ich za główne mocarstwo regionalne), ale ich fanatyczną , imperialistyczną wizją szyicką, która ma ponad 1400 lat, wykraczając poza ujarzmienie Zatoki Perskiej i Bliski Wschód, rozciągający się aż na kontynent amerykański.

*Irańscy ajatollahowie są zdeterminowani, aby wyeksportować rewolucję islamską na cały świat i ustanowić globalną jednostkę rządzoną przez islam szyicki, zwyciężając (pokojowo lub militarnie) „apostaty” i „heretyckie” sunnickie reżimy w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajn, Jordania i Egipt, a także „niewierny” Zachód, a zwłaszcza Stany Zjednoczone, „Wielki Szatan”.

*Próba wywołania umiaru poprzez zasypywanie ajatollahów dyplomatycznymi i finansowymi gestami i ustępstwami ignoruje zgubne osiągnięcia ajatollahów, w tym tendencję do gryzienia w rękę, która ich karmi (np. terroryzowanie USA jako kontynuacja prezydenta Cartera z 1978 roku). 79 krytycznej pomocy dla rewolucji islamskiej). Zachodnie zaloty ajatollahów są przez nich postrzegane jako słabość, która zaostrza ich apetyt.

*Tak więc porozumienie nuklearne z Iranem z 2015 r. (JCPOA) zapewniło irańskim ajatollahom dyplomatyczną i finansową bonanzę, ale – zgodnie z oczekiwaniami – nie złagodziło ich postępowania. W rzeczywistości został wykorzystany do wzmocnienia ich wywrotowych i terrorystycznych przedsięwzięć, przyspieszenia rozwoju, produkcji i proliferacji technologii wojskowych oraz rozszerzenia globalnej sieci antyamerykańskich sił zastępczych ajatollahów poprzez szkolenie, finansowanie i dostarczanie systemów i technologii wojskowych ( np. rakiety balistyczne, drony drapieżne, improwizowane urządzenia wybuchowe i budowa tuneli).

Antyamerykańska globalna sieć terrorystyczna irańskich ajatollahów

Rada Atlantycka poinformowała : „…. Spisek narkoterrorystyczny obejmuje dysydentów z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC), kartele narkotykowe w Meksyku , Islamskiej Republice Iranu, Syrii i Hezbollahu [irańskim pełnomocniku] …. Siatka przestępczo-terrorystyczna Hezbollahu przeniosła się do Kolumbii i do obszaru trójgranicznego między Paragwajem , Brazylią i Argentyną …. Organizacja Bezpieczeństwa Zewnętrznego Hezbollahu dokooptowała wiele libańskich rodzin w Ameryce Środkowej i Południowej, a także na Karaibach…. Jest powiązany z ogromną międzynarodową siecią przestępczą, która obejmuje szereg firm w Ameryce Łacińskiej, które piorą nielegalne fundusze…. W październiku 2018 r. Departament Sprawiedliwości USA nazwał Hezbollah wraz z trzema głównymi kartelami meksykańskimi i gangiem z Ameryki Środkowej MS-13 międzynarodowymi organizacjami przestępczymi…. Między Caracas, Damaszkiem i Teheranem istnieje logistyczny most powietrzny. Tak więc ponad 300 000 Wenezuelczyków mieszka w mieście As-Suwayda w południowo-zachodniej Syrii („mała Wenezuela”), wielu z nich ma podwójne obywatelstwo. Hezbollah pomógł reżimowi Maduro stać się centralnym ośrodkiem konwergencji międzynarodowej przestępczości zorganizowanej i międzynarodowego terroryzmu na półkuli zachodniej, zwielokrotniając korzyści logistyczne i finansowe dla obu stron…. Wpływ Hezbollahu wewnątrz i infiltracja

„Iran ma głęboko zakorzenione powiązania w kilku krajach Afryki – poprzez własnych agentów lub przez agentów Hezbollahu…. W 2017 roku Departament Sprawiedliwości USA oskarżył dwóch naturalizowanych obywateli USA, posiadających libańskie paszporty, o zapewnienie materialnego wsparcia atakom Hezbollahu na instalacje wojskowe i lotniska w Nowym Jorku …”.

Congressional Research Service ( ibid) odnotowuje specjalne operacje irańskie – w tym handel narkotykami, pranie brudnych pieniędzy, terroryzm i wywiad – na obszarach trójgranicznych (Argentyna-Paragwaj-Brazylia i Chile – Peru – Boliwia ), Ekwador , Urugwaj , Wenezuela ,  Kuba , Nikaragui i Meksyku , koncentrując się na rządach lewicowych, które mają wspólny cel, jakim jest zmniejszenie wpływów USA w regionie. W 2012 r. Iran uruchomił hiszpańskojęzyczną sieć telewizji satelitarnej w ramach swojej kampanii ideologicznej, kulturalnej i religijnej. W Gujanie utworzono irańską sieć wywiadowczą.

Według Raportu Krajowego Departamentu Stanu Iranu z 2020 r. rząd irański nadal wspierał spiski terrorystyczne. Na przykład Albania , Belgia  i Holandia albo aresztowały, albo wydaliły irańskich urzędników rządowych zamieszanych w terroryzm na ich ziemi. Iran nadal nie chce postawić przed sądem wyższych rangą członków al-Kaidy mieszkających w tym kraju, pozwalając im na obsługę głównego rurociągu ułatwiającego przez Iran od co najmniej 2009 r. i umożliwiając im przemieszczanie funduszy i bojowników do Azji Południowej i Syrii. W Bahrajnie Iran wspiera i szkoli lokalnych terrorystów szyickich. W JemenieIran dostarczył broń i zaawansowany sprzęt, taki jak systemy dronow powietrznych, szkolenia i inne wsparcie bojownikom Huti, którzy zaangażowali się w ataki na Arabię ​​Saudyjską i ZEA. Iran wspiera różne irackie szyickie grupy terrorystyczne, które atakują instalacje amerykańskie, jednocześnie dopuszczając się łamania praw człowieka wobec sunnickich cywilów. Siły irańskie bezpośrednio wspierały operacje milicji w Syrii za pomocą pojazdów opancerzonych, artylerii i dronów. Iran dostarczył Hezbollah w Libaniez tysiącami rakiet, pocisków i broni strzeleckiej, zaawansowanymi systemami broni i technologiami, a także pomagal grupie w tworzeniu infrastruktury, która pozwoliłaby jej produkować rakiety i pociski zagrażające Izraelowi z Libanu i Syrii. Iran dostarczył setki milionów dolarów na wsparcie Hezbollahu i wyszkolił tysiące jego bojowników w obozach w Iranie. Bojownicy Hezbollahu byli szeroko wykorzystywani w Syrii do wspierania reżimu Assada…”.

Najważniejsze!

* Dobrze udokumentowane krajowe i zewnętrzne nieuczciwe osiągnięcia irańskich ajatollahów nie powinny ustępować miejsca spekulatywnym ocenom ich przyszłych osiągnięć. Taki błąd w ocenie zagraża przetrwaniu wszystkich proamerykańskich reżimów arabskich i podważa bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne USA.

*Z jednej strony osiągnięcia irańskich ajatollahów i założenie, że są oni negocjatorami w dobrej wierze, stanowi oksymoron samozniszczenia.

*W przypadku reżimu irańskiego nie należy wykluczać opcji militarnej ani opcji zmiany reżimu. 

*Chociaż opcja wojskowa może wiązać się ze znacznymi kosztami, byłaby ona przyćmiona przez regionalne i globalne koszty nuklearnego Iranu, w tym koszty dla bezpieczeństwa narodowego i wewnętrznego USA.


Irańscy ajatollahowie – epicentrum globalnego antyamerykańskiego terroryzmu

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.