Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu. 15.3 – 16.3


RADOSNEGO PURIM ZYCZY REUNION 69


Setki dronów zostało zniszczonych w wyniku ataku powietrznego w Iranie w zeszłym miesiącu, Setki dronów zostało zniszczonych w wyniku ataku powietrznego w Iranie w zeszłym miesiącu. Teheran przypisał napaść Izraelowi. 


Izraelski siódmoklasista Baruch Adler pobił w poniedziałek krajowy rekord, pamiętając pierwsze 2022 cyfry dziesiętne liczby pi.


Turcja zwróci Izraelowi starożytne napisy hebrajskie . Inskrypcja Siloam to liczący 2700 lat tekst hebrajski opisujący sadzawkę Siloam i Miasto Dawida.


Demokratyczna większość w Izraelu PAC ogłosiła drugą rundę głównego poparcia w 2022, w tym pierwszą aprobatę kandydatów do Senatu USA


Izrael nie będzie działał jako kanał omijania sankcji nałożonych na Rosję przez Zachód, powiedział w poniedziałek izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid,


Ukraińskojęzyczni i rosyjskojęzyczni żołnierze Sił Obronnych Izraela będą pomagać nowym olimom z Ukrainy i Rosji w procesie absorpcji, zgodnie ze wspólnym oświadczeniem Benny’ego Gantza i ministra ds. imigracji Pnina Tamano-Shata.


Grupa 49 republikańskich senatorów napisała w poniedziałek do prezydenta USA Joe Bidena, że ​​nie poprze nowego porozumienia nuklearnego z Iranem i obiecała nie poprzec wszelkie porozumienia osłabiające sankcje lub restrykcje wobec Republiki Islamskiej .


Linie Emirates uruchomią bezpośredni lot do Izraela w czerwcu „Emirates są zaangażowane w tworzenie nowych możliwości dla biznesu i turystyki oraz wzmacnianie dwustronnych więzi między ZEA a Izraelem” 


 Izraelskie kliniki medyczne Terem będą zapewniać bezpłatne leczenie ukraińskim uchodźcom, którzy nie kwalifikują się do funduszu zdrowia.


Rosyjskie media państwowe poinformowały w weekend, że syryjscy bojownicy zgłaszają się na ochotnika do walki u boku rosyjskich żołnierzy na Ukrainie.


jednostka izraelskiej policji granicznej wkroczyła do obozu uchodźców Balata w Nablusie, gdzie aresztowano poszukiwanego terrorystę. Przy zatrzymanym znaleziono karabin M-16.


izraelski koncern farmaceutyczny Teva ogłosił dziś przekazanie niezbędnych produktów medycznych o wartości ponad 11 milionów dolarów na leczenie doraźne w ramach pomocy humanitarnej udzielanej ukraińskim uchodźcom.


zostały odwołane zajęcia w trzech szkołach w Górnej Galilei z powodu opadów śniegu.


rząd zatwierdził 21 mln szekli na sfinansowanie funkcjonowania szpitala polowego w Ukrainie.


poziom wody w Jeziorze Galilejskim podniósł się od wczoraj o 2 centymetry i wynosi obecnie – 209.49 m. Brakuje jeszcze 0.69 m do górnej czerwonej granicy.


Uniwersytet w Hajfie uruchomił  Fundusz Schronienia dla Naukowców.Fundusz stara się zebrać 1,25 miliona dolarów, aby wesprzeć około 100 naukowców.


Marokański przewoźnik Royal Air Maroc ogłosił nową umowę codeshare z izraelskim przewoźnikiem El Al Airlines i uruchomił swój pierwszy bezpośredni lot z Casablanki do Tel Awiwu.


Instytucje akademickie w Izraelu i Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisały pierwszą do tej pory umowę o współpracy akademickiej, jeszcze bardziej wzmacniając więzi między tymi dwoma krajami,


 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ma przemówić do izraelskiego Knesetu z Kijowa za pośrednictwem łącza wideo na początku przyszłego tygodnia, prawdopodobnie w niedzielę


Izrael i Egipt otwierają nowe bezpośrednie połączenie lotnicze między międzynarodowym lotniskiem Ben-Gurion a Sharm el-Sheikh, poinformowała w środę kancelaria premiera.


izraelska firma Elbit Systems poinformowała, że dostarczy kanadyjskiej armii system zarządzania polem bitwy Torch-X. Wartość kontraktu wynosi 8,6 mln dolarów.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.