Uncategorized

Znaczenie rosyjskiej inwazji w polityce USA wobec Iranu


Y. Ettinger

Czy USA zdają sobie sprawę ze znaczenia rosyjskiej inwazji na Ukrainę dla ich obecnych negocjacji z ajatollahami z Iranu, czy też ignorują związek Rosja-Iran?

Na przykład:

* Rosyjska inwazja na Ukrainę obnaża znaczną rozbieżność między normami, logiką i stanem umysłu demokratycznych Stanów Zjednoczonych i despotycznej, bezwzględnej Rosji (np. gotowość do ponoszenia kosztów ekonomicznych w celu rozwijania głęboko zakorzenionej nieuczciwej wizji ), tak jak dzieje się między Stanami Zjednoczonymi a fanatycznie religijnymi, despotycznymi, bezwzględnymi i megalomańskimi ajatollahami z Iranu.

* Rosyjska inwazja rzuca światło na dramatyczną przepaść między rzeczywistością globalną a konwencjonalną mądrością Zachodu, co pokazuje również przepaść między rzeczywistością irańską a polityką USA wobec Iranu, która nie oceniła charakteru rewolucji islamskiej 1979 i konsekwencji 2015 JCPOA (które zintensyfikowało, zamiast moderować, regionalną i globalną działalność wywrotową irańską, terroryzm, handel narkotykami oraz proliferację zaawansowanych technologii i systemów wojskowych).

* Rosyjska inwazja budzi amerykańskich polityków i twórców opinii publicznej do kruchej, nieprzewidywalnej i wybuchowej rzeczywistości świata, w przeciwieństwie do błędnego postrzegania stosunkowo pokojowego „nowego porządku światowego” wolnego od wielkich wojen i inwazji naziemnych, które ostatnio zdominowała konwencjonalną wiedzę i stosunek USA do zbójeckiego reżimu ajatollahów w Iranie.

*Inwazja rosyjska obnaża nierealistyczne założenie, że opcja dyplomatyczna zastępuje opcję militarną w walce między globalnymi demokracjami a zbójeckimi reżimami i organizacjami, jak np. negocjacje z irańskimi ajatollahami.

*Inwazja rosyjska podkreśla donkiszotowość założenia – które leży u podstaw negocjacji z ajatollahami w Iranie – że większość świata jest podatna na zachodnie wartości pokojowego współistnienia, demokracji, praw człowieka i negocjacji w dobrej wierze. Iran i inne nieuczciwe reżimy pokazały, że tak nie jest!

* Rosyjska inwazja ujawnia sprzeczność w kategoriach między historią zbójeckich reżimów – takich jak irańscy ajatollahowie – a założeniem, że mogą być negocjatorami w dobrej wierze.

* Rosyjska inwazja podkreśla centralne znaczenie wojskowej postawy odstraszania w obliczu zbójeckich podmiotów – takich jak Iran – które trzymają się głęboko zakorzenionej fanatycznej wizji, o czym świadczy ich systematyczny antyzachodni program szkolny, kazania religijne, domowe i zewnętrzne osiągnięcia.

*Inwazja rosyjska podkreśla błędne założenie USA, że rezygnacja z opcji militarnej (np. przeciwko ajatollahom z Iranu) zapobiega eskalacji militarnej; podczas gdy w rzeczywistości osłabia postawę odstraszania Stanów Zjednoczonych, podsycając w ten sposób apetyt zbójeckich reżimów, a tym samym nasilając eskalację militarną.

* Rosyjska inwazja podkreśla kluczową rolę, jaką odegrała historia w łączeniu narodowego etosu, wizji i polityki. Jest to również widoczne w nieuczciwym postępowaniu irańskich szyickich ajatollahów, które jest pochodną serii historycznych kamieni milowych, takich jak trwająca 1400 lat zaciekła konfrontacja sunnicko-szyicka; bitwa pod Karbalą z 680 r., która jest „wielkim wybuchem” konfliktu sunnicko-szyickiego i wzorem dla szyickiego ducha rewolucji, zemsty, poświęcenia i męczeństwa; deklaracja szyizmu w 1501 r. jako oficjalnej religii Iranu; oraz rewolucja islamska z 1979 r., która była napędzana wspomnianymi kamieniami milowymi. Rewolucja Islamska była główną inspiracją dla codziennych zbójeckich zachowań Iranu od Zatoki Perskiej przez Afrykę i Amerykę Łacińską, aż do granicy amerykańsko-meksykańskiej.

* Rosyjska inwazja ostrzega Zachód, by uważał na zbójeckie reżimy, które stosują politykę ujarzmienia i podporządkowania w Europie Wschodniej, a także na Bliskim Wschodzie, gdzie irańscy ajatollahowie systematycznie i proaktywnie próbowali obalić każdego „odstępcę” sunnitów reżim muzułmański (zwłaszcza Arabia Saudyjska) oraz doprowadzenie do uległości „niewierzącego” Zachodu (zwłaszcza „Wielkiego Amerykańskiego Szatana”).

*Inwazja rosyjska przypomina, że ​​lamparty nie zmieniają miejsc, a jedynie taktyki.

Ignorowanie znaczenia rosyjskiej inwazji na Ukrainę dla negocjacji USA z irańskimi ajatollahami byłoby równoznaczne z ignorowaniem lekcji amerykańsko-hiszpańskiego filozofa George’a Santayany: „Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtórzenie!”


Znaczenie rosyjskiej inwazji w polityce USA wobec Iranu

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. USA – Słoń w panicznym odwrocie ze sklepu porcelany a zanim mniejsze zwierzęta. USA i Zachód myślą że to odwrót taktyczny.
    Ale mogą się mylić, bo nie mają ani narzędzi an dźwigni gospodarczych aby odzyskać straty taktyczne.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.