Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.5 – 23.5


Grupa terrorystyczna Hezbollah wystosowała wyjątkowe zaproszenie dla mediów do obserwowania ćwiczeń wojskowych na poligonie w południowym Libanie.


Izraelczyk został lekko ranny w ataku z użyciem samochodu w kontrolowanej przez Palestyńczyków wiosce Huwara, położonej niedaleko Nablusu w Samarii.


Izrael i Arabia Saudyjska są zaangażowane w “zaawansowane” pośredniczone przez USA negocjacje w celu umożliwienia bezpośrednich lotów do Jeddah, w pobliżu Mekki, aby pomóc izraelskim muzułmanom w odbyciu pielgrzymki hadżdż już w przyszłym miesiącu.


Gabinet Izraela zatwierdził fundusze na modernizację infrastruktury i zachęcenie do odwiedzania placu przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 13 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń. W obozie uchodźców Balata w Nablusie zlikwidowano laboratorium produkujące materiały wybuchowe.


Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej zadecydują o nałożeniu kolejnych sankcji na Iran podczas spotkania, na którym minister Annalena Baerbock poinformowała, że do listy sankcyjnej zostaną dodani kolejni członkowie Gwardii Rewolucyjnej.


Siły bezpieczeństwa przeprowadziły nocną operację w mieście Nablus na Zachodnim Brzegu, podczas której palestyńscy terroryści skonfrontowali z siłami, które odpowiedziały ogniem i zabiły 3 z nich


Administracja Bidena skrytykowała Izrael za zarządzenie, które zezwala żydowskim osadnikom na rozpoczęcie stałej obecności w osadzie na Zachodnim Brzegu Jordanu


Pokój między Izraelem a jego arabskimi sojusznikami jest coraz bardziej namacalny, a kolejne kraje muzułmańskie starają się dołączyć do porozumień Abrahama, powiedziała w środę na Kapitolu izraelska minister Gila Gamliel.


Jerozolimski Rejonowy Komitet Planowania i Budowy wydał w zeszłym tygodniu wstępną zgodę na budowę żydowskiego osiedla w arabskiej wiosce Abu Dis na wschodnich obrzeżach stolicy Izraela.


Bank Izraela podnosi stopy procentowe po raz dziesiąty


Izrael podpisuje z Holandią kontrakt obronny o wartości 30 milionów dolarów. Elbit dostarczy 20 autonomicznych artyleryjskich systemów rakietowych PULS.


Premier Netanjahu i minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gvir osiągnęli porozumienie w sprawie przekazania 250 mln szekli ministerstwom Negewu i Galilei.


Jak donoszą brytyjskie media, trwają przygotowania do tego, by nowo koronowany król Anglii Karol został pierwszym brytyjskim władcą, który odwiedzi Ziemię Świętą


Doszło do pożaru plantacji palm daktylowych przy kibucu Kalia w pobliżu Morza Martwego. W gaszeniu pożaru udział wzięło 20 zastępów straży pożarnej. Ogień szybko rozprzestrzeniał się z powodu silnego wiatru. Pożar został ugaszony dopiero rano, po użyciu samolotu gaśniczego. Policja podejrzewa, że było to podpalenie.


Flaga Autonomii Palestyńskiej powoduje napięcie podczas pierwszego meczu Izraela w Mistrzostwach Świata U-20. „To nie polityka, to piłka nożna”: policja usuwa kibiców Kolumbii, którzy podnieśli flagę Autonomii Palestyńskiej podczas meczu piłki nożnej.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 11 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń.


Premier Izraela Benjamin Netanjahu rozmawiał telefonicznie z saudyjskim następcą tronu, księciem Mohammedem bin Salmanem, aby omówić normalizację między obydwoma krajami, poinformowali w poniedziałek urzędnicy.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.