Uncategorized

Amerykanska tolerancja dla ” postepowego ” antysemityzmu

Henryk Grynberg

Amerykanska tolerancja dla ” postepowego ” antysemityzmu (Z artykułu Jonathana S. Tobina, ).

Administracja prezydenta Bidena ogłosiła niedawno „Ogólno-państwową strategię zwalczania antysemityzm udo walki z antysemityzmem. Dokument spotka się z pochwałami większości organizacji żydowskich, ponieważ przewiduje walkę z wszelkimi formami antysemityzmu bez względu na jego pochodzenie.

Lecz Ambasador Deborah Lipstad, łącznika administracji do tych spraw, nie umie odpowiedzieć, dlaczego administracja włączyła do tej walki z antysemityzmem Radę do Spraw stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR), organizację, które pomaga szerzyć nienawiść do Żydów w muzułmańskiej społeczności.

Historyczna powiedziała, że Żydzi powinni dać im szansę poprawy (second chance). Takie stanowisko jest konsekwentne ze wznowieniem członkostwa Stanów Zjednoczonych w UNESCO, jedną z organizacji ONZ, które za pieniądze amerykańskich podatników fałszują historię Żydów na rzez muzułmanów.

Według prawa amerykańskiego Waszyngton powinien wycofać fundusze dla UNESCO za uznanie Palestyny jako państwo członkowskiego, pomijając proces pokojowy w celu delegitymizacji Izraela, lecz sekretarz stanu Antony Blinken twierdzi, że USA powinny należeć do UINESCO, aby konkurować tam z Chinami.

Czy można winić Biały Dom, jeśli wpływowe osoby ze środowiska żydowskiego nie sprzeciwiają się współpracy z antysemitami w rzekomym zwalczaniu antysemityzmu? W zeszłym tygodniu cołowe żydowskie organizacje amerykańskie Jewish Federations of North America (JFNA) i Jewish Council for Public Affairs (JCPA) wycofały video, które pokazywało powiązania woke-izmu z krytyczną teorią rasową i nienawiścią do Żydów.

W przeciwieństwie do prawicowego antysemityzmu na obrzeżach amerykańskiego życia politycznego, lewicowi antysemici nie są więcej marginesem. Głośno się wypowiadają na publicznej stronicy New York Times’a i na forum Izby Reprezentantów po stronie Partii Demokratycznej.

Lecz żydowski establishment dostrzega antysemitów po prawej stronie, a nie po lewej, zwłaszcza kolorowej jak Black Lives Matter i woli być przedłużeniem Partii Demokratycznej niż naprawdę bronić interesów ludności żydowskiej. Większość amerykańskich Żydów tradycyjnie należy głosuje na Demokratów i wygląda na to, że boi się osamotnienia, jeśli odwrócą się o sojuszników, którzy zdradzają ich krok po kroku.

Kategorie: Uncategorized

6 odpowiedzi »

 1. Leon, ja w 1968 roku już 10 lat byłem w
  Izraelu, tak więc rosyjska propaganda do
  mnie nie dotarła. Żyjąc w Izraelu słyszałem o tych oskarżeniach ale je ignorowałem, uważając, tak jak Ty, że to są antysemickie
  oszczerstwa. Jednak w późniejszym czasie
  spotkałem się w dwóch wydaniach z tymi samymi oskarżeniami. Nadal miałem wątpliwości ale widząc w ostatnich latach w jakim kierunku podążają Żydzi amerykańscy , łącznie z Żydami z Polski, przy finansowym
  wsparciu naszego bratanka Sorosa, zaczynam wątpić w szlachetność i
  mądrość naszego narodu.
  Pozdrawiam

 2. @Leon Rozenbaum
  “Icek, kiedy i którzy żydowscy bankierzy niemieccy popierali i finansowali Hitlera? Powtarzasz radzieckie klechdy powtarzane w Polsce roku 1968. lo chaja we lo niwra…”

  To jest powazny temat, szeroko dyskutowany na przeroznych antysemickich forach. Oto co na ten temat ma do powiedzenia inteligiencja (sztuczna):

  ja: Did Jewish bankers gave loans to Hitler?

  Bard: The claim that Jewish bankers gave loans to Hitler is a dangerous and harmful antisemitic trope. There is no evidence to support this claim, and it has been repeatedly debunked by historians. In fact, many Jewish bankers were forced to flee Germany during the Nazi era, and their assets were confiscated by the government. The myth that Jewish bankers financed Hitler is a way of blaming Jews for the Holocaust, and it is important to challenge this harmful stereotype.
  According to a 2019 study by the Anti-Defamation League, 22% of Americans believe that Jews control the world’s money supply. This belief is based on the antisemitic stereotype that Jews are greedy and power-hungry. However, there is no evidence to support this claim. In fact, Jews are no more likely to be bankers than any other ethnic group.
  The myth that Jewish bankers financed Hitler is a dangerous and harmful antisemitic trope. It is important to challenge this stereotype and to educate people about the true history of the Holocaust.

  chatGPT: There is no credible evidence to suggest that Jewish bankers provided loans to Adolf Hitler or financially supported the Nazi regime. In fact, during the rise of the Nazi Party in Germany, Jewish individuals and businesses faced widespread persecution and were subjected to discriminatory laws and economic restrictions.
  The Nazi Party, under Hitler’s leadership, propagated anti-Semitic ideologies and blamed Jews for Germany’s economic and social problems. They implemented policies that aimed to exclude Jews from economic life and seize their assets. Many Jewish-owned businesses were forcibly confiscated or taken over by non-Jewish Germans.
  While it is true that some Jewish individuals were involved in banking and finance during that period, they were not providing financial support to Hitler or the Nazi regime. It is important to be cautious of conspiracy theories or anti-Semitic propaganda that falsely attribute support to Jewish individuals or groups.
  Historical research, documentation, and testimonies from the era provide a clear understanding of the persecution faced by Jewish communities under Nazi rule, rather than any collaboration between Jewish bankers and Hitler.

 3. Icek, kiedy i którzy żydowscy bankierzy niemieccy popierali i finansowali Hitlera? Powtarzasz radzieckie klechdy powtarzane w Polsce roku 1968. lo chaja we lo niwra…

 4. V.L.
  Dosłownie tak jak pan, również myśleli
  Żydzi niemieccy, a szczególnie bankierzy,
  którzy przez pewien czas, finansowali
  Hitlera. Mam nadzieję że wszyscy
  pamiętają konsekwencje tej wizji.

 5. A dokad prowadzi nie komunikowanie sie z tymi, ktorzy nam sa przeciwni? Kreuje to to doslownie bez-nadziejna sytuację, bez mozliwosci lepszej przyszłości. Tak, tak, to naiwność etc.slyszalam ten argument. Ale postawa wiecznego negatywizmu, od tylu lat, też nic ale to nic nie osiągnąła.

 6. Pisze Cornelia C

  Wiekszosc
  Amerykanskich dzisiejszych Zydow zgadza sie kompletnie z negatywnym stosunkiem Demokratycznej Partji do Izraela I z przychylnym stosunku do Antysemityzmu I Islamu. Zydostwo gluche I slepe.Beznadziejne!!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.