Uncategorized

Krotko i zwiezle, wiadomosci z Izraela dzien po dniu 4.6 – 5.6


Jenin: IDF likwiduje podziemny szyb używany do przechowywania materiałów wybuchowych


Ambasada USA zaprasza na obchody 4 lipc Israel Ganz zostal zaproszony do udziału w obchodach Dnia Niepodległości Ameryki pomimo sprzeciwu administracji Bidena wobec osadnictwa żydowskiego.


Minister Yoav Gallant spotyka się z przywódcami IDF i Shin Bet, aby otrzymać aktualne informacje na temat trwającej operacji antyterrorystycznej w Jenin.


Izraelska szeroko zakrojona operacja antyterrorystyczna w mieście Jenin na północnym Zachodnim Brzegu Jordanu wkroczyła we wtorek w kolejny dzień, napotykając na “niewielki” opór, według urzędnika ds. bezpieczeństwa.


Palestyńczycy z okolic Wschodniej Jerozolimy starli się w nocy z siłami policji graniczne w odpowiedzi na operację antyterrorystyczną IDF w Jenin.


Wykryto tunel łączący meczet terroru w Jenin z przedszkolem Kanaly w meczecie zawierały broń, materiały wybuchowe i sprzęt wojskowy.


Egipt i Turcja po raz pierwszy od dekady mianowały ambasadorów w siedzibach swoich państw w celu przywrócenia normalnych stosunków dyplomatycznych.


Kneset głosuje za odroczeniem wyborów nowego naczelnego rabina


Izrael planuje wysłać 1000-osobową delegację na tegoroczną doroczną konferencję klimatyczną ONZ COP28 – największą z dotychczasowych – pod przewodnictwem premiera Benjamina Netanjahu i prezydenta Isaaca Herzoga, ogłosiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Izraelskie siły bezpieczeństwa we współpracy z Autonomią Palestyńską naprawią infrastrukturę cywilną, która została uszkodzona podczas operacji „Dom i ogród” w Dżeninie


Ponad 100 000 palestyńskich robotników przybyło do Izraela we wtorek rano z Zachodniego Brzegu, podczas gdy operacja Dom i Ogród trwa w Dżeninie.


Gohmert: Obama ujawnił informację o izraelskiej misji szpiegowskiej w Iranie
Kongresmen potępia również Biały Dom za ujawnienie możliwego wykorzystania przestrzeni powietrznej Azerbejdżanu przez Izrael podczas ataku na Iran.


“To gorsze niż to, co dzieje się w Jenin MK partii Yesh Atid Boaz Toporovsky przedstawia ponure statystyki dotyczące śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Izraelu.


Palestyński terrorysta wjechał we wtorek samochodem w pieszych na przystanku autobusowym przy ulicy Pinchasa Rosena w północno-wschodniej dzielnicy Ramat Hahayal w Tel Awiwie. Następnie wysiadł z pojazdu i dźgnął kolejne ofiary ostrym przedmiotem, podała policja. W sumie ofiar było siedem. Policja podała, że uzbrojony cywil zabił terrorystę.


Ambasador UE w Izraelu: Przemoc wobec cywilów nigdy nie jest usprawiedliwiona


Prezydent Isaac Herzog skomentował atak w Tel Awiwie, mówiąc, że udowodnił on potrzebę operacji IDF w Jenin.


Ministrowie i posłowie koalicji wzywają do kontynuowania operacji wojskowej w Jeninie po ataku taranującym w Tel Awiwie.


Żołnierz IDF David Yehuda Yitzhak ktory zginal w Jenin zostanie pochowany w środę po południu na cmentarzu wojskowym na Górze Herzla. Rodzina zażądała, aby pogrzeb nie był relacjonowany w mediach.


IDF zakończyło wycofywanie się z miasta Jenin kończąc operację, która rozpoczęła się w ten poniedziałek.


Szwajcaria i Austria dołączają do europejskiego projektu obrony powietrznej z wykorzystaniem izraelskiej rakiety Arrow 3


Pięć rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy zostalo przechwycone przez Żelazną Kopułę – IDF


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.