Uncategorized

Wojny Żydowskie. Część 3


Zosia Braun

Co się dzeje, kiedy nic nie działa i dlaczego?

Dochodzenie: Niewyobrażalny łańcuch usterek, który doprowadził do niespodzianki z 7 października

Dokładne informacje wywiadowcze, jakie posiadali terroryści na temat tajnych instalacji IDF, w tym bazy 8200. Złożone ćwiczenia Hamasu w pobliżu płotu, niepowodzenie w przedostaniu się do sieci komunikacyjnej sił Nuh’ba i jak to wszystko jest powiązane z tajemniczą operacją generała patrol w Khan Yunis.

w – 2018 r. A tajne materiały wywiadowcze, które widział Yair Lapid, i co wiedział premier Netanjahu? „7 Dni” przedstawia: Domyślnie 2023 – wstępny projekt dla Państwowej Komisji Śledczej. Przyjdziesz ponownie do Komisji  20.10.23|00:00

We wrześniu 2010 roku zespół francuskiego magazynu „Le Monde Diplomatic” opublikował śledztwo w sprawie jednego z tajnych obiektów IDF. Prestiżowy magazyn podał, że jest to jedna z „największych baz odsłuchowych na świecie” i szczegółowo opisał jego wielkość, możliwości gromadzenia informacji wywiadowczych, znaczenie i tajność jednej z baz Jednostki 8200. Baza, jak opisano w artykule, nazywa się „Yarkon” i znajduje się w pobliżu kibucu Urim na południu. Stąd 8200 osób słucha wielu czynników na świecie, ale skupić się na słuchaniu Palestyńczyków i ich prób odkrywania planów wyrządzenia szkody Izraelowi i IDF.

8200”, „Jednostka Alarmowa”  Jednostka 8200 znana również jako miala w przeszlosci ogromne możliwości i chlubne sukcesy. 

Rankiem 7 października dziesiątki oddziałów Nuh’by – elitarnej jednostki Hamasu – dokonały nalotów na różne cele w Strefie Gazy i na południu. Każdy zespół miał wszechstronne informacje wywiadowcze, mapy, pojazdy, komunikację, uzbrojenie i inne środki oraz określony cel: kto udał się do kibucu, kto pojechał do miasta, kto udał się na teren imprezy i tak dalej. Zespół 17 Nuh’ba przybył do bazy Yarkon. Oddział składał się z dziesięciu terrorystów, którzy na pięciu motocyklach przedostali się w głąb południa, z dala od przełamanego płotu, i szturmowali bazę.

Na nagraniu, które zarejestrowało atak kamerą go-pro jednego z terrorystów, zarejestrowany jest nalot. Kiedy docierają do obszaru bazy, staje się jasne, jak głębokie było gromadzenie informacji wywiadowczych. Terroryści dokładnie wiedzą, jak znaleźć tajną bazę spośród kilku baz na terenie kompleksu, następnie przejść przez gaj i dotrzeć dokładnie do tylnej bramy bazy, która jest pusta, wysadzić ją, wejść i otworzyć ogień do zaskoczonych żołnierzy .

Potem szukają bunkra bazy i wygląda na to, że niewielu może się pochwalić w terenie. Jeden z terrorystów wyciąga zdjęcie lotnicze bazy z przywieszkami identyfikacyjnymi, pokazuje dowódcy, a oddział udaje się do bunkra. Zdaniem ekspertów, którzy badali nagranie, jest to cywilne zdjęcie satelitarne, które można uzyskać stosunkowo łatwo, trzeba jednak wiedzieć, jak je rozszyfrować i porównać z innymi źródłami, którymi są budynki widoczne na zdjęciu.

Terroryści wchodzą do bunkra, wrzucają do środka granaty i bezkrytycznie strzelają do znajdujących się w środku żołnierzy. W niektórych z nich brutalnie dopuszczają się także morderstwa. Następnie zbliżają się, jak się wydaje, do swojego głównego zadania: próby wydobycia informacji wywiadowczych z komputerów i systemów. Są wyposażeni w różne środki technologiczne – ale gdy próbują połączyć środki, z zewnątrz słychać strzały. Terroryści wychodzą i spotykają tam siły specjalne IDF.Do bazy Yarkon przybył zespół z bazy Tzalim, zabijając część terrorystów, a następnie zespół z jednostki antyterrorystycznej z obiektu Adam, który zabił pozostałych.

Z nagrania wideo Go-Pro wynika, że ​​nie doszło do wycieku informacji: członkowie Hamasu mieli wrócić ze środkami do Gazy i zostali wyeliminowani, zanim im się to udało. Ale to była bardziej kwestia szczęścia. A szczęście nie jest dobrym planem obronnym.

W odpowiedzi po publikacji starszy urzędnik wydziału wywiadu powiedział, że w świetle ustaleń w terenie i materiałów uzyskanych w toku śledztwa można oszacować, że oddział terrorystyczny Hamasu zamierzał włamać się do bazy 8200 w południe. Wśród znalezionych przedmiotów znalazła się także mapa bazy, która znalazła się w rękach członków oddziału po ich wyeliminowaniu. Najwyraźniej członkowie oddziału błędnie odczytali tę samą mapę i w ten sposób przypadkowo włamali się do pobliskiej bazy, będącej częścią znajdującego się tam skupiska baz. Według źródła, nie doszło do naruszenia bazy 8200 Baurim, lecz sąsiedniej bazy, w związku z czym nie doszło do wycieku jakichkolwiek tajnych materiałów należących do 8200.

Jeśli chodzi o kwestię, w jaki sposób Hamas dowiedział się o szczegółach, podobnie jak w przypadku innych kwestii poruszonych w artykule dotyczących społeczności wywiadowczej, informacji o Hamasie, informacji, jakie uzyskał o Izraelu itp., źródło podało, że „w tej chwili interesuje nas tylko jedno – osiągnięcie całkowitego zwycięstwa nad Hamasem i demontaż jego zdolności. Po osiągnięciu tego zajmiemy się jak najdokładniejszym zbadaniem, co się stało i jak to się stało”

Zrodlo informacji (artykul z Izraelskiej Gazety YNET)

https://www.ynet.co.il/news/article/yokra13636031

MOJA ODPOWIEDZ –

RĘKA BOSKA – NASZ WINA


Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. Na razie trwają przetargi w Kongresie, bo Biden chce przemycić 90% pieniędzy na dla Ukrainy, na co Republikanie nie chcą się zgodzić.

 2. Ciężko pracujemy na Demokratów amerykańskich i dla Abbasa i nawet lewica odwołała kilka demonstracji przeciw rządowi. A to wszystko za kilka miliardów dolarów których nawet nie potrzebujemy, bo całą broń można było kupić z rezerw.
  Jak w starym dowcipie o spółce spożywczej kury i świni. Kura da jajka a świnia da steki. Kura to USA, a my ta reszta. A Abbas siedzi na kantorze i zlicza dolary. Nie spieszy mu się przejąć Gazę bo jeszcze niebezpieczna, ale IDF już szykuje mu bezpieczną posadę.

 3. Wlasnie w tej chwili , po lotnicymm ataku, podgrzaniù, atak pr,eprowadza komando piechoty IDF.
  DZIS, poraz drugs, hisbola zapròponòwalo zawieszenie broni na 6 !!!, szesc! Godwin za 20 porwanych.
  Nataniahu dal poprawke. Za WSZÝSTKICH.
  ABRAM

 4. Miejmy nadzieje ze te ” Po osiągnięciu zwyciestwa zajmiemy się jak najdokładniejszym zbadaniem, co się stało i jak to się stało” jest nieprawda.
  O ile w IDF czy Ambasadzie Amerykanskie/Urzedzie Stanu sa wtyczki Hamasu to juz teraz nalezy to wyjasnic

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.