Uncategorized

Ciekwe artykuly zebral Adam Mer

Francja: Prawa człowieka kontra ludzie

Administracyjny sąd w Nicei we Francji 13 sierpnia zatwierdził ważność decyzji burmistrza Cannes o zakazie noszenia “strojów religijnych” na plażach w Cannes. Przez “stroje religijne” sędzia najwyraźniej rozumiał burkini, zakrywający ciało kostium kąpielowy noszony przez wiele kobiet muzułmańskich.

Te “muzułmańskie afery tekstylne” ujawniają dwa typy dżihadu we Francji: twardy i miękki.

Wiecej TUTAJ


Izraelska przyroda w warszawskim ZOO

 

Jak znaleźć wystawę?

Zdjęcia będzie można oglądać do końca września, znajdują się w alejce łączącej klatki papug z akwarium i wybiegami małp.

 

Calosc TUTAJ

 


 

Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela

 

Szejk Abdullah Tamimi i jego koledzy nie wierzą w bojkot i wycofywanie inwestycji. Są przekonani, że prawdziwy pokój można osiągnąć przez dialog między Palestyńczykami i wszystkimi Izraelczykami – nie tylko z tymi, którzy należą do lewego skrzydła. Izraelskie lewe skrzydło, utrzymują, nie ma monopolu na działania na rzecz pokoju.

 

Calosc TUTAJ

 


Dalajlama: Nie wystarczy modlić się o pokój!
 
W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MODLITW O POKÓJ W ŚWIDNICKIM KOŚCIELE DALAJLAMA MÓWI, ŻE POKOJU NIE PRZYNIOSĄ MODLITWY.
 
Calosc TUTAJ
  

 

Dr hab. Piotr Osęka: Polscy nacjonaliści podziwiali nazistów

O antyżydowskich akcjach w polskiej nacjonalistycznej prasie pisano z nieskrywaną dumą. Czytałem dziesiątki relacji, w których opowiadano o tym, jak nacjonalistyczne bojówki robiły “porządek” z – cytuję oryginalną nomenklaturę – “Żydziakami”. Podziwiano zdecydowanie, z jakim naziści tępili Żydów. Po “kryształowej nocy”, podczas której doszło w Niemczech do fali antyżydowskich wystąpień, prasa polskich narodowców rozpływała się w zachwytach – mówi dr hab. Piotr Osęka, historyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Według relacji z lat 30. nacjonaliści bili żydowskich studentów, cięli im twarze żyletkami, a nawet oblewali kwasem – również kobiety.

Calosc TUTAJ


 

Eutanazja po belgijsku

To nie Holandia, lecz Belgia jest liderem wolnej i legalnej eutanazji. W Holandii eutanazja jest zakazana, lecz tolerowana pod pewnymi warunkami. W Belgii jest dozwolona pod pewnymi warunkami.

Calosc TUTAJ

 
 

 
USA mają prawo zająć się swoimi problemami najpierw. Trump ma rację!

 

Nikogo nie wybielam. Po prostu nie kupuję totalnej krytyki tego człowieka ze strony lewicy. Narcyz tak. Egocentryk tak. Gafy tak. Ale nie jest mniej racjonalny niż Clinton która nie ma cienia wiedzy o gospodarce, kradnie informacje państwowe, uważa że na hakerstwo można odpowiedzieć atakiem nuklearnym! Znaj proporcje mocium panie. 
 
Calosc TUTAJ
 

 

 

Europa Wschodnia: Ostatnia granica między chrześcijaństwem a islamem

 

Wykształcone elity europejskie zrobiłyby dobrze, słuchając swoich wschodnich braci. Te kraje, jak na ironię, stanowią podstawę “nowej Europy.” Jako ostatnie dołączyły one do projektu europejskiego i, uwolniwszy się spod reżymów autorytarnych, powinny one projekt ten ożywić. Jednak polityka Brukseli jest teraz nastawiona na zepchnięcie bloku wschodniego z powrotem w rosyjską sferę wpływów.

 

Calosc TUTAJ


 
“Cnotliwi” nowi naziści
Zamiast martwić się islamskim terroryzmem i Molenbeek, brukselskim gniazdem dżihadustów, okazuje się, że rasiści w Europie pragną zniszczyć Izrael, jedyną demokrację na Bliskim Wschodzie.

Calosc TUTAJ


Złożone relacje polsko-żydowskie w II RP
Krótko, bo zaledwie dwie dekady, trwała II Rzeczpospolita. Jednak przedstawienie bilansu życia żydowskiego w ówczesnej Polsce, jak też relacji między obu nacjami, polską i żydowską, nie sposób ująć nawet w kilkutomowym opracowaniu
Powód jest prosty: materia spraw jest niezwykle bogata, a przy tym co najmniej złożona. Naturalnie, że także oceny nie mogą być jednoznaczne.

Calosc TUTAJ


OSCARY 2017: “Powidoki” polskim kandydatem

Wiemy już, który film będzie reprezentował Polskę w wyścigu po Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wybór padł na “Powidoki” Andrzeja Wajdy.

Wiecej TUTAJ


Cudowny Wroclaw

Nie musicie ruszać się z Wrocławia, żeby zwiedzić Europę. To miasto ma wszystko – mosty Wenecji, promenadę Wiednia,galicyjskich hrabiów, paryski szyk i cień portowego miasta. Zobaczcie sami

Beata Maciejewska

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.