wspomnienia

Nie żyje Leonard Cohen

Leonard Cohen nie żyje. Gwiazda muzyki, kanadyjski poeta i autor piosenek odszedł w wieku 82 lat w Kalifornii. Zapamiętamy go zwłaszcza z takich ballad jak „In my secret life” czy „I’m your man”.

Informację o śmierci muzyka zamieszczono dziś w nocy na jego profilu na Facebooku. „Z głębokim smutkiem informujemy, że legendarny poeta, piosenkarz i artysta Leonard Cohen odszedł. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów” – napisano.

Na Facebooku zamieszczono także wstępne informacje o pogrzebie Cohena. Uroczystość ma odbyć się w późniejszym terminie w Los Angeles. Rodzina artysty poprosiła o uszanowanie prywatności.

Leonard Cohen urodził się w Montrealu w 1934 r. Jego ojciec pochodził z Polski, matka zaś z Litwy. W 1956 r. wydał swój pierwszy tom poezji. Później napisał także dwie powieści. Ku muzyce wyraźnie zwrócił się w latach 60. Dzięki charakterystycznemu barytonowi oraz tekstom łączącym religijne aluzje z czarnym humorem prędko zyskał popularność. Na całym świecie znany jest z monotonnych, ciepłych ballad, takich jak „Hallelujah”, „Dance me to the end of love”, „In my secret life” czy „I’m your man”.

W październiku ukazała się jego ostatnia płyta zatytułowana „You Want It Darker”.


Kategorie: wspomnienia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.