Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral ADAM MER

Gesty dobrej woli Izraela wysyłają niewłaściwe sygnały

Zachód żyje w błędnym przekonaniu o sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego: że „gesty dobrej woli” i ustępstwa terytorialne ze strony Izraela wzmacniają perspektywę pokoju na Bliskim Wschodzie. Fakty sugerują coś dokładnie odwrotnego.
Calosc TUTAJ

Prawdziwa twarz rzekomo współczujących
​Uraziłem czytelnika pisząc o ludziach rzekomo solidarnych z Palestyną. Czytelnik (jak mogłem się zorientować nauczyciel z południowej Polski), pod moim artykułem o stanowisku arabskiego dysydenta, twierdzącego że pokój między Arabami i Izraelem wymaga przede wszystkim uznania prawa Izraela do istnienia, napisał na FB „Listów”, iż najwyraźniej uważam, „że przyczyną całego zła jest niedokończona eksterminacja Żydów, bo wtedy nie trzeba byłoby zwalczać państwa Izrael”.​
Calosc TUTAJ

W Warszawie odsłonięto tablicę poświęconą Janowi Karskiemu
Tablicę poświęconą pamięci emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego Jana Karskiego, który poinformował aliantów o tragicznym losie Żydów pod niemiecką okupacją, odsłonięto w piątek w Warszawie.
   Calosc TUTAJ

 SIERAKOWSKI O SZYDŁO W AUSCHWITZ: PRZYPOMINA MI TO KAMPANIĘ ANTYSEMICKĄ W 1968 ROKU
– Jeśli wyciągnąć logiczne wnioski z wypowiedzi, to premier porównała Polaków do Żydów (…), a uchodźców, czyli terrorystów, do nazistów. Dlatego ta wypowiedź jest tak skandaliczna. To jest tak oburzająca analogia, że właściwie ludzie boją się ją wyciągnąć. Ale przecież tak należy ją rozumieć.
Calosc TUTAJ

 


Wystawa o Nalewkach – przedwojennej, żydowskiej ulicy

Zdjecia, cytaty, ogłoszenia, afisze i wspomnienia dotyczące warszawskiej przedwojennej, żydowskiej ulicy Nalewki można od czwartku oglądać na plenerowej wystawie przy bramie wejściowej do Ogrodu Krasińskich od strony ul. Bohaterów Getta, czyli dawnych Nalewek.
Calosc TUTAJ

 


Dowódcy IRGC: Naszym głównym celem są globalne rządy islam

Dowódca IRGC Dża’fari: „Jesteśmy na drodze, która prowadzi do rządów islamu na całym świecie”
Przedstawiciel Najwyższego Przywódcy w IRGC, Saeedi: „Rewolucja Islamska jest preludium do islamu stającego się globalnym”
Dowódca marynarki IRGC, Fadavi: „Dzisiaj walczymy nie w domu, ale tysiące kilometrów poza [naszymi] granicami” 
 Calosc TUTAJ

 Kwestia żydowska w II Rzeczpospolitej

Nie było żadnych realnych powodów, dla których Żydzi nie mieliby być wiernymi obywatelami II RP. Problem w tym, że znaczna ich większość krańcowo różniła się od polskiej ludności religią, mową i kulturą. Czy państwo powinno było starać się ich na siłę spolonizować?​

Calosc TUTAJ


Przyznano nagrody im. Ireny Sendlerowej 2017

Dziennikarz Stefan Wilkanowicz oraz psycholog Bogdan Białek zostali uhonorowani nagrodą im. Ireny Sendlerowej za pracę na rzecz umocnienia relacji polsko-żydowskich.Wyróżnienie przyznawane jest  polskim obywatelom, podtrzymującym polsko-żydowskie dziedzictwo i pamięć o Holokauście.
Calosc TUTAJ

 


 

Jerozolima tematem przewodnim 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Jerozolima jest tematem przewodnim 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej (FKŻ), który w sobotę rozpocznie się w Krakowie. Na tegoroczny program składa się 212 wydarzeń – koncertów, wykładów, warsztatów, wystaw, wycieczek do ciekawych miejsc.
Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: