Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Prezydent złożył życzenia społeczności żydowskiej z okazji święta Rosz ha-Szana

Prezydent Andrzej Duda złożył w niedzielę życzenia całej społeczności żydowskiej zamieszkującej w Polsce z okazji święta Rosz ha-Szana – Nowego Roku według kalendarza żydowskiego. Prezydent życzył „dużo zdrowia, pokoju i szczęścia”, przypomniał też słowa przekazywane w tych dniach przez Żydów: „abyście byli zapisani na dobry rok”.

Calosc TUTAJ


76. rocznica Wielkiej Szpery w łódzkim getcie

5 września 1942 r. Niemcy rozpoczęli w łódzkim getcie akcję wywożenia do obozu zagłady w Chełmnie n/Nerem nieprzydatnych do pracy – dzieci poniżej 10 lat, osób starszych i chorych. Akcja nazwana Wielką Szperą pochłonęła życie od 15 do 20 tys. Żydów.

Calosc TUTAJ


Kopali, szarpali i pluli na kobiety, bo tak „okazywali niezadowolenie”. Prokuratura umorzyła postępowanie

Prokuratura uznała, że pobicie kobiet na Marszu Niepodległości nie naruszyło interesu społecznego i umorzyła wniosek o ściganie agresywnych nacjonalistów. Narodowcy tylko „okazywali niezadowolenie”. „To bezpośredni dowód na przyzwolenie wobec działań skrajnej prawicy” – mówi antyfaszystowska działaczka Zofia Marcinek

Calosc TUTAJ


Bilans Krzywd

Polskie dzieci rzucały hitlerowcom kwiaty, dorośli podziwiali mundury i Ordnung. Oblicze kampanii wrześniowej, którego wolimy nie pamiętać

Calosc TUTAJ


Polska straciła w czasie wojny ok. 5,9 mln obywateli

Za najbardziej prawdopodobną wielkość strat osobowych II Rzeczypospolitej w latach II wojny światowej należy, w chwili obecnej, przyjąć liczbę ok. 5,9 mln – mówi PAP dr hab. Waldemar Grabowski z Biura Badań Historycznych IPN. Zastrzega, że są to dane szacunkowe.

Calosc TUTAJ


Jan Tomasz Gross: W polskim społeczeństwie normą jest niewiedza na temat Zagłady

Polak, Żyd, badacz zbrodni Polaków na Żydach w trakcie Holokaustu. Prowokator stawiający ostre tezy, krytykowany nawet przez przyjaciół. Aleksandra Pawlicka zrobiła wywiad-rzekę z Janem Tomaszem Grossem. Człowiekiem, bez którego Polacy nadal by myśleli, że byli w II wojnie tylko ofiarami, a nie także oprawcami.

Calosc TUTAJ


Śladami getta warszawskiego: Urząd do Walki z Lichwą i Spekulacją

W czasach getta na ul. Leszno 13 (al. Solidarności 93) funkcjonowała okryta złą sławą siedziba żydowskiej agentury Gestapo, którą kierował Abraham Gancwajch, nazywana „Trzynastką”. Formalnie stał on na czele Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją, który kontrolował handel w getcie. W praktyce struktura działania tego urzędu przypominała mafię.


Rydzyk, Szyszko, Bóg i polska husaria

PODEJRZANA (PRZEZ OKO.PRESS) KONFERENCJA Z RYDZYKIEM I SZYSZKĄ. „Zapytamy o udział Żydów niemieckich w unicestwianiu Narodu Polskiego, wtedy Żydzi amerykańscy już ani jednego dolara nie zażyczą sobie od Rzeczypospolitej – proponował ks. prof. Tadeusz Guz, wykładowca KUL. „Nie bójcie się, tu nie ma niczego przeciw Polsce i przeciw dobru – mówił Tadeusz Rydzyk. – Chcemy służyć Polsce, żeby zwyciężała krew Chrystusa i największych polskich Polaków”


 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.