Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Minister obrony Błaszczak został wryty w ziemię. O tym liście mówi dziś każdy 

Emerytowany oficer Wojska Polskiego, Dionizy Sołobodowski postanowił napisać list otwarty do Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Mężczyzna zadał w nim politykowi kilka pytań, które podbijają serca internautów. Brawo za list. Czekam na reakcję. – napisała w odpowiedzi jedna z internautek. 

Caly list TUTAJ


Polska Anne Frank. Po 76 latach zapiski zamordowanej nastolatki doczekały się tłumaczenia

Była żydowską dziewczynką obserwującą „koniec świata”. Przez kilka lat prowadziła pamiętnik. Opisała w nim koszmar okupacji, dzieliła się intymnością, lękami, spostrzeżeniami. Anna Frank? Nie, 18-letnia Polka, Renia Spiegel.

Calosc TUTAJ


Adam Dylewski – „Ruda, córka Cwiego. Historia Żydów na warszawskiej Pradze”

Kto był „praskim gaonem”, a kto „genialnym dzieckiem z Pragi”? Gdzie się podziały istniejące jeszcze po wojnie praskie synagogi i domy modlitwy? Adam Dylewski w książce „Ruda, córka Cwiego. Historia Żydów na warszawskiej Pradze” odkrywa te i inne tajemnice żydowskiej Pragi.

 

Calosc TUTAJ


Żydzi z Virtuti Militari. Zapomniani obrońcy Rzeczypospolitej  
Walczyli w żydowskich strażach miejskich i pułkach jazdy, odznaczyli się jako oficerowie oraz lekarze. Przelewali krew razem z Polakami.

Calosc TUTAJ


Na antysemickiej konferencji w Teheranie przedstawiciel prezydentury irańskiej zaprzecza Holocaustowi: “W rzeczywistości okazujemy antysemickie zachowania, a gdybyśmy nie robili czegoś przeciwko Żydom, czulibyśmy się źle – to jest część naszej kultury”

16 października 2018 r., odbyła się konferencja zatytułowana “Antysemityzm: prawda czy polityczne usprawiedliwienie” w budynku Stowarzyszenia Obrony Palestyny, zorganizowana w rocznicę “zabicia Amira Tavakkol Kambouziji, pioniera walki przeciwko syjonizmowi w Iranie”.

Calosc TUTAJ


Targi Książki Historycznej od czwartku w Warszawie  

Ponad 200 wystawców z całej Polski, a także z Białorusi i Ukrainy, weźmie udział w XXVII Targach Książki Historycznej, które odbywać się będą od czwartku do 2 grudnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Calosc TUTAJ


Zmarł reżyser Bernardo Bertolucci – mistrz światowego kina    

W wieku 77 lat zmarł w poniedziałek światowej sławy reżyser Bernardo Bertolucci – poinformowały włoskie

Calosc TUTAJ


Chrześcijanie skazani na śmierć pod prawem szariatu

Często można usłyszeć szyickich kaznodziei i przywódców, którzy mówią, że islam uznaje „Ludzi Księgi”, co odnosi się do chrześcijan i Żydów. To zapewnienie brzmi, jak gdyby islam dawał chrześcijanom i Żydom taki sam status jak muzułmanom.

CaloscTUTAJ


Dla tysięcy Żydów to była ostatnia podróż. Holenderskie koleje zapłacą odszkodowanie

Państwowy przewoźnik kolejowy Nederlandse Spoorwegen zapłaci odszkodowanie za umożliwienie nazistom transportu

Żydów do obozów śmierci.

Calosc TUTAJ


Prof. Jan Grabowski, badacz Zagłady: Pozywam Redutę Dobrego Imienia. Nie wolno ciskać w ludzi błotem

PN jest instytucją całkowicie skompromitowaną w świecie naukowym i moi studenci nie mogą być wystawieni bez słowa wstępu i bez przygotowania na jego wywody”. Wybitny badacz Holocaustu prof. Jan Grabowski mówi OKO.press o pozwie wobec Reduty Dobrego Imienia i proteście przeciw wykładowi zorganizowanemu przez IPN na uniwersytecie w Ottawie

Calosc TUTAJ


Biskup kielecki wydał instrukcję – utwory ABBY, The Beatles czy Vivaldiego zabronione w kościele

Biskup kielecki Jan Piotrowski podpisał ”Instrukcję dotyczącą muzyki i śpiewu liturgicznego”. W 21 punktach opisał zasady, którymi kierować się mają proboszczowie i organiści w jego diecezji.

Calosc TUTAJ


Happy Chanukkah – Chanuka Sameach! 

To all some explanations about Chanuka and how it is celebrated.

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.