Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.10 – 23.10

Izrael i Bahrajn podpisały formalną umowę o uruchomieniu regularnych lotów między oboma krajami. Zgodnie z podpisaną umową, każdy kraj będzie mógł obsługiwać do 14 pasażerskich lotów tygodniowo między lotniskiem Ben Gurion a międzynarodowym lotniskiem w Bahrajnie, oprócz nieograniczonych lotów między Manamą a Ejlatem. Umowa zezwala również na pięć lotów cargo tygodniowo do każdego kraju.


22 października 2020 r


Israel & The UAE: A Peace of History


rano do Sudanu udała się izraelska delegacja, która ma prowadzić rozmowy w sprawie normalizacji stosunków między oboma krajami. Minister wywiadu Eli Cohen powiedział, że ​​Izrael jest „bardzo bliski normalizacji stosunków z Sudanem”. Nie podano żadnych więcej szczegółów, jednak mminister współpracy regionalnej Ofir Akunis powiedział: „Mam uzasadnione podstawy, by sądzić, że ogłoszenie tego porozumienia nastąpi przed 3 listopada.”Tymczasem Stany Zjednoczone rozpoczęły proces usuwania Sudanu z listy państw sponsorujących terroryzmu, a także prowadzą mediację w celu podpisania porozumienia izraelsko-sudańskiego.


Widok autonomicznego pojazdu poruszającego się po izraelskich drogach stanie się codziennością i znacznie szybciej niż gdziekolwiek indziej na świecie. Zgodnie z memorandum prawnym przedłożonym izraelskiemu parlamentowi, które ma zostać opublikowane pod koniec listopada, Ministerstwo Transportu naciska na szybkie przyjęcie nowej ustawy, która regulowałaby autonomiczne pojazdy na drogach tego kraju.


Ministerstwo Zdrowia odnotowało w środę 1089 nowych przypadków koronawirusa, przy czym zaledwie 2,7 procent testów dało wynik pozytywny


 udział Żydów w populacji Europy jest obecnie tak niski, jak 1000 lat temu, a według nowego przełomowego badania demograficznego Badanie opublikowane w środę przez londyński Institute for Jewish Policy Research wykazało, że 1,3 miliona ludzi, którzy określają siebie jako Żydów w Europie kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Turcji i Rosji.Jak zabezpieczyć swoje centrum danych w hybrydowym środowisku więcej Liczba ta spadła o prawie 60% od 1970 r., Kiedy na tym samym obszarze było 3,2 miliona Żydów, napisali autorzy raportu, Daniel Staetsky i Sergio DellaPergola.


minister obrony Benny Gantz spotkał się w Pentagonie z sekretarzem obrony USA Markiem T. Esperem. Obaj podpisali deklarację potwierdzającą strategiczne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w utrzymanie jakościowej przewagi militarnej Izraela na Bliskim Wschodzie w nadchodzących latach. Esper powiedział: „Było dla mnie ważne, aby ponownie potwierdzić szczególne stosunki między naszymi dwoma krajami. To zobowiązanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa Izraela. Mamy wspólne wartości i wspólną historię.”


Pierwsza tego rodzaju współpraca: konferencja Izrael-Dubaj odbędzie się w Dubaju w dniach 8-10 grudnia. W ramach wspólnej inicjatywy Bank Leumi, Reshet 13 i Calcalist, prezes Bank Leumi Samer Haj Yehia i dyrektor generalny Hanan Friedman poprowadzą specjalną delegację izraelskiego przemysłu i liderów biznesu na konferencję mającą na celu zachęcenie do współpracy biznesowej między dwoma krajami.


Amerykańska spółka zależna Elbit Systems podpisała nowy kontrakt na dostawę okularów noktowizyjnych dla armii amerykańskiej za 22,5 miliona dolarów, a potencjalna wartość kontraktu to 442 miliony dolarów.


Senacka Komisja Sądownicza zatwierdziła nominowaną przez Trumpa sędzinę Amy Coney Barrett do Sądu Najwyższego, pomimo wysiłków demokratycznych członków tego organu, aby udaremnić ten proces bojkotem głosowania.


23 października 2020 r


Debata Trump-Biden. : Biden wyglądał dość blado przy Trumpie. Był w defensywie. Trump wygrał Dyskusja


palestyńscy terroryści wystrzelili w nocy 2 rakiety w stronę miasta Aszkelon. Jedną z rakiet zestrzelił system Iron Dome, a druga spadła w otwartym terenie nie powodując żadnych szkód. Alarm został ogłoszony w społecznościach Jad Mordechai, Aszkelon, Beer Ganim, Mavkim i w południowej strefie przemysłowej Aszkelonu.


Ministerstwo Zdrowia podało, że w czwartek potwierdzono 895 nowych przypadków koronawirusa, a spadek wskaźnika infekcji wydaje się utrzymywać po miesięcznej blokadzie krajowej.


dowództwo obrony cywilnej poinformowało, że według jej szacunków najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku nastąpi trzecia fala pandemii koronawirusa. Dowództwo jest jednak pesymistą odnośnie przestrzegania przepisów epidemiologicznych przez ogół społeczeństwa, co będzie skutkować odrodzeniem się wirusa. W raporcie dodano, że wielu rezerwistów, którzy zostali zwerbowani na początku drugiej fali, zostanie wkrótce zwolnionych – ale prawdopodobnie zostaną oni ponownie wezwani w styczniu, aby poradzić sobie z nowym wzrostem liczby przypadków zachorowań.


Arabia Saudyjska wkrótce przystąpi do normalizacji stosunków z Izraelem, zgodnie z oficjalnymi przewidywaniami


Policja aresztowała podejrzanego, który rzekomo planował zaatakować protestujących przeciwko Netanjahu w Tel Awiwie w czwartek wieczorem.


FDA zatwierdziła pierwszy lek do leczenia COVID-19: remdesivir, lek przeciwwirusowy podawany hospitalizowanym pacjentom dożylnie. Lek, który Gilead Sciences Inc. z Kalifornii nazywa Veklury, skrócił czas powrotu do zdrowia o pięć dni – średnio z 15 do 10 dni .


Według doniesień mediów Jerozolima i Chartum ogłoszą nawiązanie stosunków dyplomatycznych w weekend lub na początku przyszłego tygodnia.


 Zachodnie służby wywiadowcze poinformowały, że około 2 lat temu organizacja terrorystyczna Hamas ustanowiła tajną główną kwaterę operacji cybernetycznych i kontrwywiadu w Stambule w Turcji. Wydaje się, że służby tureckie nie wiedzą o prowadzonej działalności cybernetycznej, gdyż oficjalnie celem działalności biura w Stambule jest pozyskiwanie funduszy dla Hamasu. Zespół ds. cyberwojny w Stambule jest kierowany przez Samacha Saraja i odpowiada bezpośrednio przed dowództwem w Gazie. Tajna jednostka prowadzi działania przeciwko rywalom Hamasu w całym arabskim świecie, w tym przeciwko Autonomii Palestyńskiej, oraz przeciwko ambasadom Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Bliskim Wschodzie i w Europie.


Albania stała się pierwszym na świecie krajem z większością muzułmańską, który poparł definicję antysemityzmu Międzynarodowego Sojuszu Pamięci o Holokauście (IHRA) po przyjęciu rezolucji przez parlament w czwartek. 


Prawie 60000 izraelskich firm może zostać zamkniętych w przyszłym roku z powodu niszczycielskich skutków ekonomicznych spowodowanych pandemią koronawirusa, podał w czwartek The Times of Israel


izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy warsztaty produkujące broń oraz podziemną infrastrukturę terrorystyczną Hamasu w Strefie Gazy. Atak był odwetem za wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium Izraela.


Milo wspominac

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.