Na aukcji wystawiono album, który John Lennon podpisał dla swego zabójcy
Album „Double Fantasy”, jaki na kilka godzin przed śmiercią John Lennon podpisał dla swego zabójcy Marka D. Chapmana, został sprzedany na wtorkowej aukcji w Nowym Jorku za 450 tys. USD. Dom aukcyjny Goldin Auctions spodziewał się trzykrotnie wyższej sumy.
Wiecej TUTAJ
Rewolucja w Białorusi z Hanną Arendt
Wiele osób odczuwa, że systemy polityczne, które dotychczas organizowały nasze życie, są już niewystarczające. Łakniemy nowej, wielkiej narracji. Czy taka powstaje właśnie w Białorusi?
Wiecej TUTAJ
Muzułmanie muszą oddać swoje dusze w obronie Proroka;
Islam nakazuje nam kochać Mahometa i Dżihad bardziej niż własne rodziny
Wiecej TUTAJ
Zgubny strach przed oskarżeniami o rasizm
Ostatnie dowody sugerują, że można było zapobiec większemu aktowi przemocy, gdyby ochroniarz nie obawiał się, że zostanie nazwany „rasistą”. Ten incydent rodzi pytania o zdolność Zachodu do ochrony przed atakami dżihadu.
Wiecej TUTAJ
Opublikowano szwedzki przekład „Akademii Pana Kleksa”
W Szwecji ukazało się tłumaczenie „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy w przekładzie Tomasa Hakansona. Powieść „Herr Klex akademi” – jak brzmi tytuł szwedzkiego tłumaczenia – ukazała się nakładem oficyny Atrium Foerlag z miasta Umea – poinformował na Twitterze Instytut Książki (IK).
Wiecej TUTAJ
Mirosław Tryczyk: mówię przepraszam, ale nie za siebie — za dziadka
Wtajemniczenie w przeszłość zwykle jest jednorazowe. Babcia, przy okazji Wielkanocy, zbiera przy stole trzy pokolenia, syna, wnuka i prawnuka, i mówi im, że tutaj wyrżnięto Żydów, i że ulica spłynęła krwią, i wyrzucili dziecko przez okno. Inny przykład: dziadek podjeżdża z wnuczką pod pomnik w Radziłowie, odkręca szybkę w samochodzie i mówi: tutaj żeśmy Żydów spalili. Zakręca, jadą dalej — mówi Mirosław Tryczyk w rozmowie z Emilią Padoł.
Wiecej TUTAJ
Pandemia przyspiesza koniec nowoczesności. Rozmowa z prof. Leszkiem Koczanowiczem
„Ukrytą tezą tej książki, która nie jest nigdzie wprost wypowiedziana, jest to, że nowoczesność się kończy. A wraz z nowoczesnością kończy się też jej ulubiona forma polityczna, czyli demokracja liberalna”. O książce „Lęk i olśnienie. Esej o kulturze niepokoju” z prof. Leszkiem Koczanowiczem rozmawia Michał Matlak.
Wiecej TUTAJ
Copy of Historic Photos Of The Jews
Great photos!
Jeremi Przybora | Głosy z przeszłości | 1/5
Jeremi Przybora wspomina swoje dzieciństwo w przedwojennej Warszawie. Barwnie opowiada o mieszkaniach, w których żył i swojej rodzinie. Przywołuje liczne historie związane z babcią, rodzeństwem i rodzicami. Mówi również o swoich pierwszych muzycznych zainteresowaniach
Wiecej TUTAJ
No comments yet... Be the first to leave a reply!