Uncategorized

Izrael wraca do przyszłości

CAROLINE GLICK


Artykul przetlumaczyl Sir Google Translate

W wywiadzie dla The New York Times w zeszłym miesiącu prezydent elekt Joe Biden powtórzył swój zamiar powrotu do umowy nuklearnej z Iranem z 2015 roku. Izrael sprzeciwia się temu planowi, ponieważ umowa z 2015 roku gwarantuje, że Iran stanie się państwem uzbrojonym w broń nuklearną.

Izrael był w stanie oprzeć się nieustającej presji i wrogości Waszyngtonu w latach Obamy. Czy będzie w stanie zrobić to samo po objęciu urzędu przez Bidena?

Doniesienia medialne z ostatnich kilku tygodni szczegółowo opisują niektóre plany Izraela, aby przekonać nadchodzącą administrację do ponownego rozważenia swojego stanowiska. Rząd zamierza między innymi wykorzystać dokumenty z irańskiego archiwum nuklearnego, które agenci Mossadu wynieśli z Teheranu w 2018 roku, aby pokazać Bidenowi i jego doradcom, że umowa z 2015 roku opierała się na błędnym założeniu, że program nuklearny Iranu był defensywny i cywilny.

Archiwum dowodzi w sposób niepodważalny, że program nuklearny Iranu został stworzony w celu i zawsze polegał na tworzeniu bomb atomowych, a nie izotopów medycznych, oraz że celem tego arsenału nuklearnego nie jest obrona przed wrogami, ale ich unicestwienie.

Chociaż sprawa Izraela jest solidna, mało prawdopodobne jest przekonanie zespołu Biden do zmiany kursu. Nawet bez korzystania z archiwum pięć lat temu istniały ogromne dowody na to, że działania i intencje Iranu w związku z jego nielegalnym programem nuklearnym były agresywne. Izrael podzielił się tym dowodem z administracją Obamy, a Barack Obama i jego doradcy nie przejmowali się tym. Pchali naprzód i demonizowali izraelskich przywódców i ich amerykańskich zwolenników jako podżegaczy wojennych.Zasubskrybuj The JNS Daily Syndicate przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów

Ci sami ludzie, którzy wtedy odrzucili dowody Izraela, teraz przewodzą narodowemu zespołowi bezpieczeństwa Bidena.

We wtorek Biden ogłosił, że mianuje Williama Burnsa na stanowisko dyrektora CIA. Ogłoszenie nastąpiło po decyzji Bidena o mianowaniu Jake’a Sullivana na doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego.

Obama wyznaczył Burnsa i Sullivana do prowadzenia tajnych rozmów nuklearnych z Iranem za plecami sojuszników USA, Izraela, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rozmowy te doprowadziły do ​​porozumienia, które zapewniło Iranowi otwartą drogę do arsenału nuklearnego do 2025 roku. Pozwoliło to reżimowi na wzbogacanie uranu. Nie wpłynęło to na irański program rakiet balistycznych. Dało to Iranowi władzę decydowania, do których obiektów jądrowych mogą wejść inspektorzy ONZ. I dało Iranowi bezpośrednią wypłatę w wysokości 150 miliardów dolarów, w tym 1,7 miliarda dolarów w gotówce.

Biden mianował Wendy Sherman, która była głównym negocjatorem otwartych rozmów nuklearnych z Iranem, na zastępcę sekretarza stanu.

Burns był rozsądnym wyborem do prowadzenia tajnych rozmów z Iranem, ponieważ miał długą historię dobrego traktowania Iranu i kiepskiego Izraela. Za rządów George’a W. Busha Burns był zastępcą sekretarza stanu ds. Bliskowschodnich. Według urzędników, którzy pracowali z nim na tym stanowisku, Burns był zwolennikiem sankcjonowania Syrii i Iranu. Podważał sankcje wobec Jemenu. Próbował także uniemożliwić Izraelowi rozwój systemu obrony przeciwrakietowej Arrow, fałszywie twierdząc, że naruszył on system kontroli technologii rakietowych (MTCR).

Następnie są Palestyńczycy. We wrześniu 2000 r. Palestyńczycy rozpoczęli masowy atak terroru na Izrael, który trwał cztery lata. Każdego dnia Izraelczycy byli poddawani aktom morderczego terroryzmu, od kamienowania przydrożnych, strzelanin i bombardowań po masowe strzelaniny, zamachy samobójcze, ataki moździerzowe i rakietowe.

Palestyńczycy rozpoczęli wojnę terrorystyczną po odrzuceniu izraelskiej oferty pokoju i państwowości na Szczycie Pokojowym w Camp David w lipcu 2000 r. Jednak w 2001 r. Burns odegrał kluczową rolę w przekonaniu ówczesnego prezydenta Busha, aby został pierwszym prezydentem wspierającym palestyńską państwowość.

Poparcie Burnsa dla Palestyńczyków jest szeroko podzielane wśród członków nowego zespołu Bidena. W środę Biden ogłosił, że mianuje byłą ambasador ONZ Obamy Samanthę Power na administratora USAID.

Władza odegrała kluczową rolę w opracowaniu i przyjęciu rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2334 w grudniu 2016 r., Która odnosiła się do izraelskich społeczności i instalacji znajdujących się poza liniami zawieszenia broni z 1949 r. W Jerozolimie, Judei i Samarii jako „rażące naruszenie prawa międzynarodowego”. Jako administrator USAID, Power będzie odpowiedzialny za zapewnienie amerykańskiego wsparcia finansowego dla endemicznie skorumpowanej i wspierającej terror Autonomii Palestyńskiej oraz organizacji międzynarodowych, które ułatwiają reżimowi terroru Hamasu w Gazie.

Według źródeł kontaktujących się z zespołem przejściowym Bidena, Biden zamierza wyznaczyć ambasadora Obamy w Izraelu, Dana Shapiro, do nadzorowania Porozumień Abrahamowych. Źródła wyraziły zaniepokojenie, że celem Bidena w dokonaniu nominacji jest przywrócenie palestyńskiego weta w sprawie normalizacji stosunków między Izraelem a państwami arabskimi. Oczekuje się, że Shapiro, który po opuszczeniu urzędu podjął bezprecedensowy krok pozostania w Izraelu i działał w sprawach publicznych, pozostanie w Izraelu, aby objąć tę funkcję.

W oczekiwaniu na przywrócenie przez nadchodzącą administrację polityki Obamy wobec Izraela i Palestyńczyków, we wtorek ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Egiptu i Jordanii wezwali Bidena i jego zespół do poprowadzenia negocjacji między Izraelem a Palestyńczykami w sprawie tzw. zwane „rozwiązaniem dwupaństwowym”, pełne wycofania się Izraela z linii zawieszenia broni z 1949 roku. Ministrowie spraw zagranicznych wezwali także Izrael do „całkowitego zaprzestania wszelkich działań osadniczych, w tym we Wschodniej Jerozolimie”.

Lewicowa grupa polityczna J Street wezwała Bidena do oficjalnej rezygnacji z planu pokojowego administracji Trumpa. Zwrócił się również do nowej administracji o zakończenie współpracy naukowej z izraelskimi instytucjami znajdującymi się poza liniami zawieszenia broni z 1949 r., O otwarcie przedstawicielstwa dyplomatycznego w Jerozolimie, które będzie służyć Palestyńczykom, oraz o zobowiązanie się do otwarcia ambasady USA w stolicy Izraela dla „Palestyny” po zakończeniu porozumienia pokojowego.

Wysiłki zwolenników Bidena zmierzające do wymazania działań i osiągnięć ustępującej administracji obejmują również walkę z antysemityzmem. Jednym z najbardziej znaczących osiągnięć, jakie Izrael i diaspora żydostwo dokonały w ostatnich latach w walce z antysemityzmem, było przyjęcie przez rządy na całym świecie definicji antysemityzmu stworzonej przez International Holocaust Remembrance Alliance.

Administracja Trumpa i kluczowe rządy w Europie uczyniły z definicji IHRA podstawę ścigania antysemitów i ochrony ich społeczności żydowskich.

Definicja IHRA przyjęta w 2016 roku definiuje antysemityzm jako „pewien sposób postrzegania Żydów, który może wyrażać się jako nienawiść do Żydów. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu są skierowane przeciwko Żydom lub nie-Żydom i / lub ich własności, instytucjom społeczności żydowskiej i obiektom religijnym ”.

Definicja zawiera przykłady antysemityzmu, które są integralną częścią samej definicji. Wśród przykładów antysemityzmu definicja IHRA wymienia: „Odmawianie Żydom ich prawa do samostanowienia, np. Przez twierdzenie, że istnienie państwa Izrael jest rasistowskim przedsięwzięciem”.

Innymi słowy, antysyjonizm jest formą antysemityzmu.

Przed inauguracją Bidena w przyszłym tygodniu, amerykańskie grupy żydowskie sprzymierzone z dominującym postępowym skrzydłem Partii Demokratycznej zaczęły lobbować w nowej administracji, aby porzuciła definicję IHRA jako podstawę do identyfikacji i obrony przed antysemityzmem w Ameryce.

Americans for Peace Now, New Israel Fund, J Street, Habonim Dror North America, Hashomer Hatzair World Movement, the Jewish Labor Movement, T’ruah, Partners for Progressive Israel and Reconstructing Judaism wydali w tym tygodniu wspólne oświadczenie sprzeciwiające się wykorzystaniu Definicja IHRA szczególnie dlatego, że słusznie identyfikuje antysyjonizm jako formę antysemityzmu. Czyniąc to, te grupy proszą nową administrację, aby odmówiła amerykańskim Żydom ochrony praw obywatelskich przed atakami antysemickimi, kiedy te ataki są sformułowane w retoryce, która sprzeciwia się prawu Izraela do istnienia.

Wydział Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych jest organem rządowym odpowiedzialnym za zwalczanie antysemityzmu. W tym tygodniu Biden mianował Kristen Clark, afroamerykańską prawniczkę i adwokat, na szefa wydziału. Po jej nominacji, Tucker Carlson z Fox News poinformowała o niepokojącej wcześniejszej promocji Clarka zarówno rasowej fanatyzmu, jak i nienawiści do Żydów.

Carlson poinformował, że jako szef Black Studies Association na Harvardzie w 1994 roku Clark opublikowała list do Harvard Crimson, w którym argumentowała, że ​​czarni są biologicznie lepsi od białych.

Miesiąc później Clark gościł na Harvardzie otwarcie wypowiadającego się antysemickiego teoretyka spiskowego. Profesor Tony Martin, wówczas z Wellesley College, właśnie opublikował samodzielnie tom zatytułowany  The Jewish Onslaught ”, w którym przedstawił teorię spiskową dotyczącą „trwającego żydowskiego ataku na czarnych”. Martin na swoim wykładzie sprzedawał swój rynsztokowy antysemityzm studentom Harvardu.

Kiedy Clark został skrytykowany za sprowadzenie Martina do kampusu, powiedziała Crimsonowi : „Profesor Martin jest inteligentnym, dobrze zorientowanym czarnym intelektualistą, który opiera swoje informacje na niepodważalnych faktach”.

Jeśli zostanie to potwierdzone przez Senat, Clark będzie odpowiedzialny za ściganie antysemitów, którzy atakują Żydów, między innymi poprzez nękanie ich za wspieranie Izraela.

Izrael był w stanie oprzeć się nieustającej presji i wrogości ze strony Waszyngtonu w latach Obamy, częściowo dzięki masowemu poparciu dla państwa żydowskiego w Kongresie. Izrael był również w stanie stać silny, ponieważ jego zwolennicy w mediach i w całym kraju byli gotowi sprzeciwić się administracji, kiedy podkopał on strategicznie Izrael – tak jak w przypadku porozumienia nuklearnego z Iranem.

Ale gdy Biden obejmuje urząd, Demokraci nie są już skłonni przeciwstawiać się postępowemu skrzydłu partii, które jest głęboko wrogie wobec Izraela i jego amerykańskich zwolenników żydowskich. W prawyborach Demokratów w 2020 roku niektórzy z najbardziej zagorzałych sojuszników Izraela w Kongresie zostali wyrzuceni ze stanowiska przez postępowców otwarcie wrogo nastawionych do Izraela.

Republikanie ze swojej strony odpierają polowanie na czarownice.

W ciągu ostatniego tygodnia atmosfera publiczna w Stanach Zjednoczonych nabrała bezprecedensowego strachu. Posunięcie firm mediów społecznościowych, by zniechęcić prezydenta Donalda Trumpa, nastąpiło, gdy media i potężni politycy wzywają do umieszczenia urzędników administracji Trumpa na czarnej liście i „przeprogramowania” jego zwolenników.

Deutsche Bank i Signature Bank zamknęły rachunki Trumpa. Republikańscy prawodawcy, którzy kwestionowali wyniki Kolegium Elektorów w spornych stanach, są finansowani przez duże korporacje i skazani na potępienie przez ich demokratów i media.

Platforma wolnego słowa w mediach społecznościowych Parler szybko się rozwijała, ponieważ miliony konserwatystów uciekło przed uciążliwą i przerażającą cenzurą swoich poglądów przez gigantów mediów społecznościowych Facebook, Twitter, YouTube i Google. W zeszły weekend Parler został zniszczony przez Apple, Google i Amazon, którzy działali w otwartej zmowie, aby usunąć go z Internetu.

Nowa administracja kierowana przez mężczyzn i kobiety z długimi zapisami niepohamowanej wrogości wobec Izraela i poparcia dla jego wrogów przejmuje stery, z ich partią w pełni kontrolowaną przez Kongres, ich ideologicznymi sojusznikami w pełni kontrolującymi media społecznościowe i pośród kultury anulowania która karze głosy sprzeciwu.

Amerykanie, którzy wspierają Izrael, mają dziś mniejszą swobodę wyrażania sprzeciwu wobec polityki krzywdzącej Izrael i ośmielającej antysemitów w Ameryce. A sam Izrael jest poddawany obsesyjnej demonizacji przez dominujące skrzydło Partii Demokratycznej.

W dużej mierze dzięki niezwykłej przyjaźni Trumpa, Izrael jest znacznie potężniejszy niż wtedy, gdy Obama odszedł ze stanowiska, ale nadal jest bezbronny. Czas pokaże, czy będzie w stanie przekonać Bidena i jego doradców do zmiany kursu. Ale jaką władzę ma Izrael, trzeba będzie wykorzystać, by uchronić się przed nadchodzącą burzą w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi.


Caroline Glick jest wielokrotnie nagradzaną felietonistką i autorką książki „The Israeli Solution: A One-State Plan for Peace in the Middle East. ”


Izrael wraca do przyszłości

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Juz nie pamietam,kto to powiedzial,ale ciagle sie sprawdza bonmot: “..poziom cyvilizacji narodu jest funcja jego stosunku do Zydow”.

  2. Swego czasu Amerykanie porzucili sojusznika-Mubaraka w Egipcie , haniebnie trzymanego w klatce podczas procesu, dopuszczając do władzy islamistę Mursi, nie poparli z determinacją aspiracje na samostanowienie 30 milionowego (!) narodu Kurdów , który stałby się najwierniejszym ich sojusznikiem w regionie , obawiając się pogróżek ajatollahów i Erdogana , ten sam los spotkał demokratyczną opozycję Arabów w Syrii . Na kogo kolej teraz …..? Długo nie wierzyłem , że USA schodzi z areny świata jako ostoja przeciw tyranom z aspiracjami rządzenia swoimi regionami …Czy administracja Bidena , pokaże , że (mam jednak nadzieję) się mylę….? Nie wiele na to wskazuje …

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.