Uncategorized

Odosobnieni amerykańscy Żydzi

Amerykańscy Żydzi są dziś bardziej odizolowani niż kiedykolwiek wcześniej. Są odizolowani w swoim obozie politycznym, który ich nie obchodzi, i są odizolowani w świecie żydowskim.


Caroline B. Glick

Caroline Glick jest wielokrotnie nagradzaną publicystką i autorką książki „The Israeli Solution: A One-State Plan for Peace in the Middle East”.


Artykul przetlumaczyl Sir Google Translate

Nie znając wyników wyborów prezydenckich w USA, można już bezpiecznie wyciągnąć pewne wnioski. Na przykład możemy z całą pewnością powiedzieć, że od 70 do 80% amerykańskich Żydów głosowało na demokratę, byłego wiceprezydenta Joe Bidena.

Na pierwszy rzut oka można było oczekiwać, że amerykańscy Żydzi będą głosować w tej samej proporcji, w dokładnie odwrotnym kierunku. Przecież w ostatnich dziesięcioleciach społeczności żydowskie w zaawansowanych demokracjach przemysłowych od Wielkiej Brytanii po Francję i Australię przeszły od lewej do prawej.

Ich posunięcie było odpowiedzią na przekształcenie ich tradycyjnych domów politycznych we wrogi teren. Od początku XX wieku partie na politycznej lewicy były tradycyjnie bardziej przychylne Żydom niż partie na prawicy. Ale od początku XXI wieku ten historyczny trend został w dużej mierze odwrócony. Partie lewicowe stają się coraz bardziej wrogie wobec Żydów, a partie prawicowe nieustannie podejmują wysiłki, aby zdobyć poparcie społeczności żydowskich. Od Tuluzy po Leeds, Berlin i Melbourne, Żydzi czytają tę samą mapę polityczną i zwracają się w prawo.

W Ameryce sytuacja polityczna jest porównywalna z sytuacją w innych zachodnich demokracjach. Z jednego cyklu wyborczego do drugiego w Partii Demokratycznej wzrosła potęga sił postępowych wrogich Izraelowi i żydowskim Amerykanom. Natomiast Partia Republikańska stała się najbardziej proizraelską i pro-żydowską partią poza Izraelem, jaką świat kiedykolwiek widział. A jednak, w jaskrawym przeciwieństwie do swoich braci w Anglii i Belgii, amerykańscy Żydzi niezłomnie zachowywali wierność Demokratom i politycznej lewicy.

W ciągu ostatnich czterech lat kontrast w zachowaniu politycznym między amerykańskimi Żydami a Żydami z innych zachodnich demokracji stawał się coraz bardziej niezwykły. Z jednej strony Donald Trump jest najbardziej proizraelskim i pro-żydowskim prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych. Trump stał po stronie Izraela prawie bezwarunkowo. Walczył z antysemityzmem w Stanach Zjednoczonych skuteczniej niż jakikolwiek inny prezydent i czynił to przez całą swoją prezydenturę.

Ze swojej strony Demokraci zrobili gigantyczne kroki, by stać się amerykańską wersją Partii Pracy kierowanej przez Jeremy’ego Corbyna . Nie chodzi tylko o to, że wschodzące gwiazdy Partii Demokratycznej, takie jak kongresmenki Alexandria Ocasio Cortez i Ilhan Omar, bojkotują Izrael. Robią to przy pełnym poparciu kierownictwa partii. Obecna koleżanka Biden, senator Kamala Harris, stanęła po stronie Omara przeciwko amerykańskim Żydom, który wezwał partię do potępienia Omara po jednym z jej bardziej skandalicznych antysemickich wybuchów w zeszłym roku.

Harris ma silne powiązania z National Iranian-American Council – lobby irańskiego reżimu w Waszyngtonie. Dokumenty finansujące kampanię z kampanii Biden w przededniu wyborów pokazują, że NIAC jest jednym z największych pakietów darowizn na kampanię. Harris entuzjastycznie poparł porozumienie nuklearne z Iranem i zbojkotował zeszłoroczną konferencję AIPAC.

W ciągu 47 lat swojej kariery politycznej Biden zapewne zdobył największe i najdłuższe poparcie dla Iranu w polityce Stanów Zjednoczonych. Początkową reakcją Bidena na ataki z 11 września było wezwanie Stanów Zjednoczonych do przekazania Iranowi 200 milionów dolarów.

Brytyjskie żydostwo tłumnie porzuciło Partię Pracy i poświęciło swoje wspólne wysiłki nawoływaniu i zwalczaniu antysemityzmu w Partii Pracy po tym, jak Corbyn po raz pierwszy wygrał wyścig przywódców w 2015 roku. Około 90% brytyjskich Żydów głosowało na konserwatystów w ubiegłorocznych wyborach. Dla kontrastu, amerykańscy Żydzi należą do najbardziej zagorzałych i okrutnych demonizatorów prezydenta Trumpa.

Co wyjaśnia ziejącą przepaść między amerykańskimi Żydami a innymi zachodnimi społecznościami żydowskimi, nie wspominając o ziewaniu między Żydami amerykańskimi a Żydami izraelskimi?

Amerykańscy Żydzi dają Partii Demokratycznej przepustkę za porzucenie ich, ponieważ nie chcą przyznać, że są porzucani. Pomimo wrogości postępowców do Żydów, Żydzi chcą pozostać postępowymi.

Wśród postępowych Żydów, którzy zauważyli wzrost antysemickich sił w swojej partii, są oni pocieszani i otrzymywali pozwolenie na pozostanie w partii od żydowskich przywódców i osób publicznych, które twierdzą, że chociaż rzeczy nie są doskonałe, a nawet dobre same w sobie mogą zostać, bo Trump – choć miły dla Izraela – jest krypto-nazistą.

Wielokrotne, pozbawione faktów pomówienia ze strony dyrektora generalnego Anti-Defamation League Jonathana Greenblatta i pisarza Bari Weissa twierdzących, że Trump chwalił białych suprematystów podczas zamieszek w Charlottesville w 2017 roku – nawet jeśli potępił ich, zarówno podczas zamieszek, jak i bezpośrednio po nich trzy razy ; wraz z zarzutami, że Trump gwizduje psim gwizdom białym suprematystom, a tym samym umożliwia ich ataki na Żydów, pozwala postępowym Żydom, którzy są zaniepokojeni tym, co dzieje się w ich partii, pozostać na miejscu pomimo ich obaw.

Skyrocketing asymilacji wśród amerykańskich Żydów wskazuje, że skoro wszystko jest równe, większość Żydów na politycznej lewicy przestanie identyfikować się jako Żydzi w ciągu półtora pokolenia. Tak więc wzrost liczby antysyjonistycznych amerykańskich Żydów, którzy popierają unicestwienie Izraela jako państwa żydowskiego, wskazuje, że w nadchodzących latach, najprawdopodobniej, amerykańscy Żydzi odegrają wiodącą rolę w demokratycznej / postępowej kampanii przeciwko Izraelowi. Warto zauważyć, że dwa miesiące po tym, jak wezwał do zniszczenia Izraela w kolumnie w New York Times, w zeszłym miesiącu NYT przekazał czołowemu amerykańskiemu żydowskiemu antysyjoniście Peterowi Beinartowi regularną kolumnę.

Jak wskazuje ich ogromne poparcie dla Bidena, niezależnie od tego, co przyniesie im przyszłość, amerykańscy Żydzi są dziś bardziej odizolowani niż kiedykolwiek wcześniej. Są odizolowani w swoim obozie politycznym, który ich nie obchodzi, i są odizolowani w świecie żydowskim.


Odosobnieni amerykańscy Żydzi

Kategorie: Uncategorized

6 odpowiedzi »

 1. iTZIK, MIĘDZY NAMI JEST ZASADNICZA RÓŻNICA: TY SIĘ ZAJMUJESZ POLITYKĄ, A W MOIM WYPADKU POLITYKA ZAJMUJĘ SIĘ MNĄ. JA MAM SWÓJ KODEKS PRAWNY – NAZYWA SIE TORA – A POLITYCY ZMUSZAJĄ MNIE DO INNYCH “RELIGII” I WARTOSCI ZACHOWANIA. CZYLI KAZDY MA SWÓJ WYBOR, OPROCZ ŻYDÓW – BO MY MAMY TE PRZYKAZANIA OD SAMEGO POCZĄTKU – A POTEM TYLKO NAGRODA I KARA. ZOSIA

 2. Zosia Braun- Piszesz ,skąd mam takie przerażajace wiadomości?.To analiza wiadomości. Około 75% Żydów z Brooklinu głosowali na antysemicką Partie Demokratów. Zapytasz, w jaki sposób Demokraci mogą być antysemitami ?. Dlaczego Dem.prezydent Obama sprzedał Iranowi bombę Atomową i dał 150 miliardów na „cele humanitarne” dla światowego terroryzmu?. Dlaczego żaden przywódca Dem. łącznie z Żydami nie zareagował na wypowiedzi kongresmenki Omar ze trzeba zlikwidować Izraeli i cała Ameryka ma zmienić Chrześcijaństwo na „święta i pokojową religie Muzułmanka. I dzisiaj pani Omar należy do ścisłej czołówki przywódców p. Dem. A przywodcy Żydowscy gęba kubel i siedzą cicho. Jak również prawie cała żydowska opinia publiczna milczy i głosuje 75% na Dem. religijni czy nie. Ty z pewnością nie słyszałaś o tym ani z religijnych mediach a jeżeli widzisz inne to tez nie. Jest jeszcze dużo przykładów ale poprzestanę na tych.

  שלום

 3. Zosia Braun-Przede wszystkim, Cześć i czy jesteś zdrowa i nie masz korony?.A teraz odpowiem Ci na twoją wypowiedz. Nie wiem skąd czerjpiesz swoje wiadomości ale ja już jestem w Ameryce prawie 30 lat i całe życie interesuje się polityką. Według skromnej lub nie skromnej mojej opinii Ameryka po prostu przestała być Ameryką. Nic dodać nic odjąć. W związku ze ślubami żydowskimi to jedno mogę powiedzieć,Może to nasza wina ze wyjechaliśmy z Izraela ale Yaron, mój syn naprawdę szukał Amerykańskie Żydówki a w końcu wybrał co wybrał.
  Pozdrowienia. Icyk i Zosia

 4. Do Izhaka,
  Skad takie ‘PRZERAZAJACE DANE” – zupelnie niezgodne z rzeczywistoscia. Czy to jest nowy podrecznik do historii??? A jaka jest Twoja opinia o zydowskich slubach w kosciele?
  Zosia Braun Tel Aviv/

 5. Jak można nazwać lewicowe partje w tym amerykańską partię Demokratów „postępową” Od przynajmniej 25 lat związana jest z największymi rasistami i antysemitami na świecie.Wiążą ją ścisłe relacje z najgroźniejszymi terrorystami i kryminalistami. A
  najbardziej zacofana i niebezpieczna religia jaki jest Islam świętą religią dla wszyskich Dem. A nawet sami Demokraci stali się extremalnie religijni w swojej Chrzeszcianskiej religii. Jezus nakazywał nastawiać drugi policzek a oni (Dem) również zamykać oczy aby nie widzieć jak wygląda ich nowy postęp.

 6. Wcale nie odosobnieni, tylko zupelnie wyeliminowani. Jacy z nich Amerykanie, kiedy maja “liberalne” poglady na niezaleznosc i sile Ameryki a juz na pewno od dawna zapomnieli o swoim zydowstwie, kiedy swiatuja “christmuka”. Klasyczny przypadek “between two stools one falls to the ground’. It is first cited in John Gower’s Confessio Amantis, 1390:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.