Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Kantorzy plci zenskiej z całego świata zjednoczone w śpiewie i modlitwie
Yerushalayim Shel Zahav


Jeśli nie ma Boga, to co jest?

Pytanie: Pytanie, które niepokoi bardzo wielu ludzi: „Michael Laitman, dlaczego mówi Pan, że nie wierzy Pan w Boga? Co więcej, mówi Pan, że Boga nie ma. Rozumiem, że jest to specjalny trik, dlatego że później cały czas mówi Pan: „Stwórca, Wyższa Siła, Natura. Zdezorientował nas Pan wszystkich”.

Wiecej TUTAJ


Pomóż Omarowi Farouqowi

Kim jest Omar?

Nigeryjczyk Omar Farouq Bashir był nastolatkiem, gdy w kłótni z rówieśnikiem powiedział coś, co uznano za bluźnierstwo.  Został za to skazany przez sąd szariacki na 10 lat więzienia.

Wiecej TUTAJ


Ksiądz namawia do bicia dzieci kablem. „Możecie przywrócić ustawienia fabryczne”

Ksiądz Dariusz Drzewiecki z parafii w Jeruzalu Skierniewickim zachęcił, by rodzice bili dzieci, które uczestniczą w protestach kobiet. „Chcę wam przypomnieć, że tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne” – napisał z wymowną grafiką duchowny na Facebooku.

Wiecej TUTAJ


Politycy na Jasnej Górze oddali Polskę Matce Boskiej

Jaki jest sposób, by pokonać koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce? Okazuje się, że to nie szczepionka na COVID-19, restrykcje, obostrzenia, strategie walki z epidemią…a modlitwa! Politycy PiS modlili się na Jasnej Górze o koniec pandemii.

Wiecej TUTAJ


Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?

Libańscy obywatele rozpoczęli kampanię online, która mówi, że mają prawo do zaszczepienia przed każdym cudzoziemcem, żyjącym w kraju. Określenie „cudzoziemiec” głównie odnosi się do setek tysięcy Palestyńczyków, którzy żyją w Libanie. Tymczasem Izrael zaszczepił więcej Palestyńczyków niż jakikolwiek kraj arabski

Calosc TUTAJ


Redaktorka portalu Jewish.pl przesłuchana. Ma zarzut „obrazy narodu polskiego” za prawdę o Zagładzie

Katarzyna Markusz, redaktorka portalu Jewish.pl, została przesłuchana na policji w Sokołowie Podlaskim. Za napisanie prawdy o współudziale Polaków w Zagładzie ktoś oskarżył ją o „obrażanie narodu polskiego”. Grożą za to trzy lata więzienia

Wiecej TUTAJ


Sonnenburg, czyli Słońsk. Tutejszy obóz koncentracyjny to było piekło na ziemi! Pod koniec wojny dziedziniec był usłany ludzkimi zwłokami

– Z rampy wyładunkowej do obozu w Sonnenburgu było 15-20 minut piechotą. Bezwzględni strażnicy ustawiali się w szpaler i bili przybyłych. Pięściami, łopatami… – mówi Jan Lekschas. W sali konferencyjnej w Słońsku słychać płacz. 31 stycznia mija rocznica okrutnej zbrodni.

Wiecej TUTAJ


Zakończyła się konserwacja ołtarza Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie

Po ponad pięciu latach zakończyła się konserwacja jednego z najważniejszych gotyckich zabytków w Polsce – ołtarza Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dłuta Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie. „Ołtarz wypiękniał” – podkreśla proboszcz parafii ks. infułat Dariusz Raś.

Wiecej TUTAJ


W 78. rocznicę rozpoczęcia likwidacji getta białostockiego uczczono pamięć ofiar

Władze Białegostoku uczciły w piątek pamięć ofiar likwidacji miejscowego getta. 5 lutego 1943 r. Niemcy zaczęli wyłapywać osoby wytypowane do wywózki do obozu zagłady w Treblince. W 78. rocznicę tych wydarzeń przy pomniku bohaterów powstania w getcie prezydent miasta złożył kwiaty.

To historia naszego miasta, naszych dawnych mieszkańców, którym należy się nasz hołd. Dziś w sposób szczególny uświadamiamy sobie, że nigdy nie wolno być obojętnym” – powiedział prezydent,…

Wiecej TUTAJ


Muzeum w roku pandemii. Sprawozdanie Miejsca Pamięci 2020.

Ukazało się polsko-angielskie sprawozdanie podsumowujące rok 2020 w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. W swoim wstępie dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński napisał: „Gorsza od zapomnienia jest taka pamięć, która nie rozbudza w nas moralnego niepokoju”.

Wiecej TUTAJ


Edukacyjna czystka etniczna

„Cel jest osiągnięty! Nie ma więcej Żydów na niemieckich uniwersytetach” – triumfalnie oznajmiła czołowa, nazistowska gazeta studencka, „Die Bewegung”, w 1938 roku.

Wiecej TUTAJ


Iran zamienia Gazę w magazyn broni

Kiedy wielu w społeczności międzynarodowej wyraża coraz większą troskę o ekonomiczny i humanitarny kryzys w kontrolowanej przez Hamas Strefie Gazy, palestyńskie grupy terroru wydają się coraz mniej zatroskane poprawą warunków życiowych swojej ludności.

Wiecej TUTAJ
Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.